Мазохистки ли са жените?

  • 3 324
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 876
Провокиран съм да пусна тази тема от няколко теми, които прочетох тук а също така и от лични наблюдения. Смятам, че хората не се променят и даже с времето лошите им качества обикновено стават по-лоши. Та питането ми е защо жените се обвързват с алкохолици, комарджии, насилници, женкари и т.н. Толкова ли не можете да прецените един мъж какъв е преди брака? Оставам с впечатление, че жените виждат лошите качества на даден мъж, но пък заради други негови качества се обвързват с него с идеята по-късно да го променят. В повечето случаи това не се получава и резултата е самотна майка и деца без бащи или кошмарно съжителство.
Защо се получава така?

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Либоф и криви сметки ...

# 2
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Защо се получава така?

Защото си мислят, че с добра дума ще променят
лошите навици на Грухи  Animal Pig

Ами мазохистки са, да. И не само - оптимистки,
но ако се взираха прекалено в недостатъците
на мъжете нямаше да има дори и разведени
с деца, а само стари моми и ергени.

# 3
  • Мнения: 1 897
Защото любовта често заслепява и чувствата и емоциите надделяват над здравия разум.

# 4
  • Мнения: 2 448
Защото няма идеални хора.
Алкохоликът е пийвал с приятели, насилникът е бил просто силен, който в представите и може да я защити, комарджията - любител на риска, женкарят - вървежен сред нежния пол.
Надценяване силата на любовта ... и донякъде любов към драматичното.
Жени, кво да ни правиш.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: X
То ако можеше да се предвиди всичко,охооооооооо,ама не става така.Понякога след няколко години съжителство и ред други обстоятелства хората променят поведението си,или по-точно дават превес на свои черти от характера,които преди това са прикривали или са ги самоограничавали в разумни граници.Понякога жените се надяват,че това е временно,че това или онова ще ги накара да се променят към по-добро,като основно наличието на деца ги въздържа да си хванат шапката.

# 6
  • Мнения: 11
Либоф и криви сметки ...
Да ...  Wink

# 7
  • Мнения: 15 619
От колко теми си вадиш изводите? Същият въпрос може да се зададе и по отношение на мъжете, които си избират жени да ги тъпчат.
И не, не смятам, че жените са мазохистки. Свят широк, хора разни. Обобщенията не са валидни за всички.

# 8
  • Мнения: 1 897
А също и омаловажаване и оневиняване на издайническите жестове в поведението на любимия, особено когато те са  насочени към друг човек. И дори възхита от неговата оправност и бохемския му начин на живот.
Всъщност ей това имам предвид:
Алкохоликът е пийвал с приятели, насилникът е бил просто силен, който в представите и може да я защити, комарджията - любител на риска, женкарят - вървежен сред нежния пол.

# 9
  • Мнения: 134
Алкохоликът е пийвал с приятели, насилникът е бил просто силен, който в представите и може да я защити, комарджията - любител на риска, женкарят - вървежен сред нежния пол.
Съгласна напълно с тези редове  Peace
И да, понякога сме мазохистки  Laughing

# 10
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 497
Никой не бива да се жени/омъжва още в периода на разгон.Любовта е опиум за народите.Като се поохладят страстите лъсват рогцата.

# 11
  • Мнения: 6 876
От колко теми си вадиш изводите? Същият въпрос може да се зададе и по отношение на мъжете, които си избират жени да ги тъпчат.
И не, не смятам, че жените са мазохистки. Свят широк, хора разни. Обобщенията не са валидни за всички.

Далече съм от мисълта че при всички е така, но все пак процента е голям. Теми прочетох няколко, няма нужда да ги чета всички, имам достатъчно наблюдения от реалния живот, а и си има цял под-форум за самотни родители. А при мъжете нещата седят по малко по-различен начин.

# 12
  • Мнения: 2 175
Смятам, че хората не се променят и даже с времето лошите им качества обикновено стават по-лоши.

Напротив, променят се..
Не винаги вината е само в мъжа, ние (жените) също търпим развитие..особено между 20-те и 30-те год..
В чисто характерен план може би не, но приоритетите и възгледите понякога коренно се изменят..

Толкова ли не можете да прецените един мъж какъв е преди брака?
За да имаш правилна преценка, определено трябва да имаш и доста добър житейски опит..
И пак, не бих могла да предвидя, това което ми се случи..
Не брака променя съпрузите, а появата на децата..

# 13
  • Мнения: 2 131
Toчно така.Променяме се, някои, към по-доброто!И не съм мазохистка PeaceНе съм виновна аз, че съм случила на мъж, който е извън тези изброените.
В случая аз си пийвам по-често от него, заглеждам се по готини мъже(няма как с тия танци).

# 14
  • Мнения: 923
Мазохистка съм само по време на цикъл Laughing
през останалото време се държа на положение Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт