ПРОГРАМА "МАЙЧИНО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ" НА НЗОК

  • 3 726
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте,
за всички които се интересуват  как и какво предоставя здравната каса, предлагам линка към  брошурата по програма "Майчино здравеопазване" на касата.
http://www.nhif.bg/downloads/MotherLeaflet.pdf
[/b]

# 1
  • Мнения: 3 200
Не разбирам защо в тази брошура пише, че над 30 години бременността вече е рискова, навсякъде другаде съм чела, че е над 34 години!?

# 2
  • Мнения: 6 314
Цялата информация от тази брошура е публикувана на сайта в категория Бременност >> НЗОК - Майчино здравеопазване

http://www.bg-mamma.com/categories.php?category_no=118

# 3
  • Мнения: 3 200
Ами то същото пише като в брошурата, но аз пак не разбирам защо да е рискова бременността след 30 години, какви изменения настъпват в организма? Нали за рискова се води бременност над 34 години !?

# 4
  • Мнения: 637
Цитат на: evpraksia
Ами то същото пише като в брошурата, но аз пак не разбирам защо да е рискова бременността след 30 години, какви изменения настъпват в организма? Нали за рискова се води бременност над 34 години !?


Просто има несъответствие между предговора, където се говори по - общо и последващата част, в която се определят конкретните права. Виж няколко реда по - долу:

Ако съм на възраст над 35 години или партньорът ми е по-възрастен от 50 години, или ако имам вече дете с вродени аномалии, общопрактикуващият лекар ще ме насочи към медико-генетична консултация.

Спали са, като са го писали. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Meli
Просто има несъответствие между предговора, където се говори по - общо и последващата част, в която се определят конкретните права. Виж няколко реда по - долу:

Ако съм на възраст над 35 години или партньорът ми е по-възрастен от 50 години, или ако имам вече дете с вродени аномалии, общопрактикуващият лекар ще ме насочи към медико-генетична консултация.

Спали са, като са го писали. Simple Smile


Вярно,  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт