Възпаление на пръста?

  • 2 968
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте мамчета! Дъщеря ми е на 1г7м и понякога има лошия навик да си чопли ноктите на краката.Преди около две седмици си беше изчоплила доста от нокъта на палеца на крака.И сега ,когато нокъта е почнал да расте се възпали.Предполагам че тръгнал да расте навътре и се забива все повече в кожата(тя има доста пухкави пръсчета).Много ме притеснява,защото започна да се зачервява и даже кожичката около нокъта започна де се бели.Правя й всяка вечер компреси с реванол,а през деня й слаам ихтиол.Нищо не помага,а виждам че я боли много.На какъв лекър трябва да я заведа.Вашите деца имали ли са такъв проблем.
 Много съм притеснена,защото знам че такива възпаления са много опасни! споделете ако сте се сблъсквали с такъв проблем!

# 1
  • Мнения: 298
Питай личния лекар да ти препоръча специалист. Първата мисъл,която ми мина през ума е за ортопед или хирург,но не съм сигурна.

# 2
  • Мнения: 1 085
Мисля, че сте за хирург.

# 3
  • София
  • Мнения: 97
Преди година имахме възпаление на кожичката, но на едно от пръстчетата на ръцете. Има разлика от това, което си описала, но положението беше много сериозно и накрая намерихме разрешение, за това ще споделя опита, който може да бъде полезен и на вас.
Определено мисля, че сте за хирург. Нас първо ни изпратиха при хирург, но няколко дена той не можа да се справи и ставаше все по-лошо. Тогава хирургът се обади на кожния лекар в поликлиниката и той беше човекът, който ни помогна. Всеки ден по два или три пъти на дена трябваше да топим пръстчето в лайка със сода и това имаше поразителен ефект още първия път когато го направихме. После мажехме с Бактробан, но това едва ли е за вас - трябва да ви прегледа хирург. Недей на своя глава да се опитваш да помогнеш на детето, защото тогава когато имахме този проблем научих от лекарите, че риванолът вече въобще не се препоръчва да се използва, защото се оказало, че алергизира много.
Успех, дано да се справите с проблема, лошото е, че сте много малки и ще са нужни много повече усилия! Бързо оздравяване!

# 4
  • Мнения: 171
Благодаря ви за отговорите! Днес говорих с педиатъра-тя също ми препоръча да я заведа при хирург.Ще падне голямо реване,но само искам да се оправи по-бързо!

Общи условия

Активация на акаунт