имате ли наченки на депресия?

  • 1 713
  • 30
  •   1
Отговори
искам да споделя и да попитам как се чуствате. знам, че при всеки е различно, но аз ставам по-луда с всеки изминал ден.

в началото ми беше трудно да свикна, че съм бременна. мина ми. после ме хвана паника дали всичко с бебето е наред и моите мисли не му вредят. горе-долу и с това се оправих. но от доста време се депресирам от глупави неща.

мъжът ми обърна една саксия с теменужки, които чакам да цъфнат вече втора година и това ме разрева, не спрях цял ден. после гледах тъпо пред себе си и останах цял уикенд в къщи. вчера се вкиснах, че искам куче, а не можем да  имаме, тъй като и двамата пътуваме.

ревнах и за едно таралежче, което носехме на един приятел, но той реши, че вече не искал и трябваше да го оставим в полето.

може да е смешно, но това вече е всеки ден, а аз никога не съм била такава. според мъжа ми бях дори безчуствена и груба, а сега рева за всичко. даже той седна да чете книги дали е нормално чак толкова да полудея. гинеколога ме пита как оценявам състоянието си и дали имам нужда от помощ. направо ме е срам.

вие имате ли чак такива отклонения?

# 1
  • Мнения: 3 423
аз и преди плачех пръст да ми покажат но сега положението излезе съвсем от контрол. Cryмного много много съм щастлива ,че съм бременна но ме е страх да не загубя бебо и немога да спя от кошмари Cryа това за таралежчето си е много тъжно Cryа как ти се отразяват новините,весниците и филмите аз все намирам нещо за рев

# 2
  • Мнения: 8 505
Ц Naughty Не знам какво е това депресия,не съм я изпитвала никога.

# 3
  • Мнения: 398
I az kam 20 - tata sedmica imah neuteshim period. Vse se zasiagah za neshto, vse mi stavashe tajno. I sega na 2-3 sedmici vednaj mi stava malko tapo i az ne znam zashto. I majat mi me pita kakvo mi e, ta az se chudia kakvo da mu otgovoria i vikam che e kompleksno.
No poniakoga chovek kato si poplache minava, taka che davaj volia na chuvstvata i da ne ti puka. No inache mnogo se radvam i valnuvam za bebeto. No nali kazvat che niakoi bremenni sa po-chuvstvitelni, ta moje i tova da ima vrazka pri teb.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 903
От хормоните е. И аз като бременна много ревях, бях станала много чувствителна и обидчива.
Прасенца, и аз почти не гледах телевизия все имаше нещо да ме разплаче.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 477
Какво говориш? Та аз 9 месеца бях почти непрекъснато или ревяща или истерично хилеща си.....Не гледах новини - ревях за бедните деца в Африка или където и другаде да беше.....ревях ако гледах предаването "На животните с любов" - там където търсеха собстевници на кучета и котета....Остави се....А като родих, ревах като магаре понеже гардероба ми се беше намокрил и съответно дрехите бяха за пране! Не е истина за какви глупости можех да рева!!!! Но минава Stop
При някои мами след раждането, при мен няколко месеца по-късно! Спокойно, всичко е от хормоните! Просто обясняваш в къщи, че сега такъв е момента! Да не ти е леко и на теб!
Стискам палци и леко бременеене!  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 553
Аууу и аз съм така - или рева или се хиля, ама то не е нормален смях а нещо страшно - кикотене до сълзи. И все за обикновени и незначителни неща и плача и се смея. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 282
Не се притеснявай! Аз не бих го нарекла депресия, а е по-скоро от хормоните - ставаш свръхчувствителна. Аз рева като чета форума, особено на една тема за първите впечатления след раждането - голям рев дръпнах. А и на новините рева - то сега с тия наводнения има много неща за оплакване. Хич да не ти пука. Той организма си знае как да се разтовари.
Лека бременност ти пожелавам!

# 8
  • Мнения: 1 983
и аз мисля, че не е депресия
аз също много ревях, ама много, но най-много след като родих, сега като се сетя ми е смешно-седим си с мъжо, вечеряме, гледаме филм и изведнъж аз започвам да рева кански, "защо плачеш?" ме пита, аз "ми незнам", и така всяка вечер

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
и аз мисля, че не е депресия
аз също много ревях, ама много, но най-много след като родих, сега като се сетя ми е смешно-седим си с мъжо, вечеряме, гледаме филм и изведнъж аз започвам да рева кански, "защо плачеш?" ме пита, аз "ми незнам", и така всяка вечер
Моя мъж си взе 10 дена отпуска след като родих и накрая вече не му се седеше вкъщи от рев! Постоянно искаше да излиза или аз да изляза. Първо се притесняваше и после като му писна от хормоните ми и на мен сякаш спря да ми се реве  #Crazy

# 10
  • Мнения: 7 186
И аз съм от началото в Циклофрения- редувам периоди на мания и депресия. Crazy #Silly Ама за мое най- голямо нещастие депресивните периоди май са по- чести. smile3518 smile3516

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Добре дошла в светът на обърканите хормони  Laughing
Аз изпадах в истерии докато бях бременна, ако нещо не ставаше както аз искам, а след истеричния пристъп започвах да плача. Веднъж даже в движение тръгнах да слизам от колата, на един междуградски път...и слязох де. Добре че мъж ми е разбран, върна се да ме вземе  Blush Синчето което е на 8 год дори забеляза колко съм се променила и питаше често баща си какво и е на мама, че се държи така странно  newsm78 Е след като родих се оправих и даже прескочих следродилната депресия Wink

# 12
  • Мнения: 432
Остави се , аз ревях редовно на "Приятели". Бях си забранила да гледам тъжни филми- само комедии, но една ве4ер такъв рев дръпнах на "Мераклии", ама да ме питаш и аз не знам що Mr. Green. Отна4ало много се връзвах, имах моменти и на ярост и агресия, особено ако не стане нещо по мойта , ама малко по-малко свикнах. Май помогна това, 4е го ударих на самоирония:"Ееееелеее Мира-депресарката пак ревна Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green"

# 13
  • Мнения: 1 259
След втория месец ми мина депресията,инъче за такива се разплаквах сега ми е смешно като се сетя Mr. Green Crazy

# 14
  • Мнения: 1 938
Привет от още една ревла! newsm45 newsm45 newsm45 Всички ме дразнят. #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт