Температура без явна причина - възможно ли е?

  • 1 061
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
Да ви кажа какво се случи при нас. Малкия 3 дена вечер вдига 38 Т., през деня няма нищо, а сутрин се събужда с 37.2 Т. През цялото време го следи лич. му лекар - никаква причина. Накрая му пуснаха изследвания - и те чисти. Няма никакви симптоми на вирусно заболяване. Единственото което е, че в момента ни никнат кътници и кучешки зъби, но  преди това не ми е вдигал Т. от зъби. От два дена Т. изчезна - зъби обаче не се появяват. Страхувам се да не пропускам нещо? При някой случвало ли се е така? Да не би да има проблем, който убягва и на мен и на лекаря му?

# 1
  • Мнения: 671
Ако детето се чувства добре, а още повече, и изследванията му са о.к., най-вероятно са били зъбите. Кътниците каточели най-много и най дълго ги мъчат, но все някога излизат. Не се притеснявай!

# 2
  • Мнения: 1 250
Стерилна урина давали ли сте?

# 3
имахме същият проблем. само температура 37,8-38,00. Почна се от четвъртък след градината. Цяла нощ температура въпреки, че давах разни парацетамоли. в петък отидохме на лекар и не се установи нищо. лекарката каза, че е някой летен вирус, който сам ще си мине и така и стана. в неделя нямаше и помен от Т, а хрема и кашлица си нямаше и през другото време.

# 4
  • Мнения: 1 214
Зъбките излизат съпроводени от различни симптоми всеки път.Може и от зъбките да е.

# 5
  • Мнения: 356
Стерилна урина давали ли сте?
Не, не сме, но го имах пред вид ако не спре температурата. Само, че тя спря и сега не знам да ли има нужда от урукултура

# 6
  • Хасково
  • Мнения: 992
Стерилна урина давали ли сте?
Не, не сме, но го имах пред вид ако не спре температурата. Само, че тя спря и сега не знам да ли има нужда от урукултура
Не се мисли а давай стерилна урина! Ние по същия начин се оказахме с е-коли!
Ако не си давала стерилна урина метода е следния: детето се измива добре, и се изплаква с разствор на калиев перманганат шишето /колкото и гадно да звучи/, СЕ ЗАЛЕПЯ НА ДУПЕТО НА ДЕТЕТО С ЛЕКОПЛАСТ. Като се изпишка се разлепя, затваря без да се пипа отвърте само отвън и се носи в лаборатрията.
Дано нищо ви няма, но дай за свое успокоение и пълна кръвна карти + урина.

# 7
  • Мнения: 1 250
Стерилна урина давали ли сте?
Не, не сме, но го имах пред вид ако не спре температурата. Само, че тя спря и сега не знам да ли има нужда от урукултура

Нищо няма да навреди на детето, ако го направите.

Радвам се, че температурата е спаднала

# 8
  • София
  • Мнения: 1 326
Цитат
Ако не си давала стерилна урина метода е следния: детето се измива добре, и се изплаква с разствор на калиев перманганат шишето /колкото и гадно да звучи/, СЕ ЗАЛЕПЯ НА ДУПЕТО НА ДЕТЕТО С ЛЕКОПЛАСТ.
Не го прави така! Има си колектори, точно за целта, нещо като пликчета, които се залепят по специален начин и много лесно, и безболезнено за детето се взима урина.
Между впрочем и ние с такава температура се оказахме с пикочна инфекция.
Дано при вас да не е така!

# 9
  • Хасково
  • Мнения: 992
С тези колектори може да се окаже, че имате бактерии - без да ги имате!
Според всички лекари и лаборанти с които съм говорила тава не е стерилна урина... но всеки си преценя сам! Тук имаше доста теми за тези колектори колко са стерилни!
И не болезнено това което го обяснявам с шишенцето!
Питай в лабораторията как е най добре!
Дано да ви няма нищо! Сподели какво е станало!

# 10
  • Мнения: 356
Смятам утре да я свърша вече тази работа. Споделих с личния лекар на детето и той малко се ядоса, че си внушавам, че на детето му има нещо. Истината е, че малкия повече не е вдигал Т., но за да съм спокойна ще ги пусна тези изследвания. Купих и въпросните колектори. Първо ще опитам без тях, но ако не успея, ще се наложи да ги ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт