дете родено с един тестис

  • 13 724
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
преди няаколко дни бяхме в пирогов и ни казаха 4е нашето мом4енце има само един тестис а другия не е развит и наи вероятно 6те остане само с един тестис.верояатността да се развие другия е била минимална Cry.моля вси4ки вас които знаете за такьв слу4аи като на6ия или сте 4ували за подобен проблем да ми пишете.детето е на 4 месеца.много ми е мь4но и не мога да повярвам 4е това му се слу4ва  Cry.предварително Ви благодаря

# 1
  • Мнения: 1 677
Аз съм чувала, че тестисите при някои деца се смъкват по-късно.
Но вие сте били на лекар, какви изследвания направиха на детено. Да не би просто единия да не се е смъкнал все още.

Дано всичко е наред със сина ти. Потърси и още едно лекарско мнение.

# 2
  • Мнения: 4 111
Аз познавам мъж с един тестис и всичко си му е наред, знам, че е така от раждането.

# 3
  • Мнения: 33
единия не е доразвит и е видимо с ништожни размери. не са ни пражили изследвания.казаха 4е верояатно няма да се развие и 6те остане само с един Cry

# 4
  • Мнения: 33
 Sadтои си е ж канала но е толкожа малак 4е не може да се смькне и сигурно 6те тряабва да го отстраняат след време ако не функщ

# 5
  • Мнения: 178
Здрасти!Аз също познавам мъж,който е с един тестис от раждането си.Семеен мъж е с дете.Мисля,че не страшно.Много здраве желая на малкия юнак Wink

# 6
  • Мнения: 1 671
Здравей!
Моето момченце е с един тестис. Есента го водих в "Пирогов", д-р Момчилов постави диагнозата. Гледаха го с ултразвук, не се откри другия тестис нито в канала, нито в корема. Не се видяха и зачатъци на тестис. Засега нещата оставт така, предупредиха ни много да внимаваме с единствения тестис, който си има и при най-малкото оплакване (ако някой ден има такова) - спешно да търсим уролог. Когато стане на 4-5 годинки ще му направят едно изследване с контрастно вещество - сцинтиграфия, за да се види дали има зачатък на друг тестис.
Д-р Момчилов ни обясни, че такива неща се случват все по-често. Затова и другия тестис е по-голям. Живот и здраве не би трябвало да има проблем. Не пречи на възпроизводителните функции.
Аз го преживях доста трудно, поплаках си даже, но това е малка беля, казвам го, защото синът ми беше опериран в "Пирогов" когато беше на 25 дни и за малко да го загубя малко преди това заради "кадърни" доктори.
Сега расте здраво и щастливо момче. Не правим нещо специално, за да го предпазваме, позволяваме му да си играе на воля. Вече много рядко се сещам за липсващия тестис.

# 7
  • Мнения: 2 011
Здравей!
Моето момченце е с един тестис. Есента го водих в "Пирогов", д-р Момчилов постави диагнозата. Гледаха го с ултразвук, не се откри другия тестис нито в канала, нито в корема. Не се видяха и зачатъци на тестис. Засега нещата оставт така, предупредиха ни много да внимаваме с единствения тестис, който си има и при най-малкото оплакване (ако някой ден има такова) - спешно да търсим уролог. Когато стане на 4-5 годинки ще му направят едно изследване с контрастно вещество - сцинтиграфия, за да се види дали има зачатък на друг тестис.
Д-р Момчилов ни обясни, че такива неща се случват все по-често. Затова и другия тестис е по-голям. Живот и здраве не би трябвало да има проблем. Не пречи на възпроизводителните функции.
Аз го преживях доста трудно, поплаках си даже, но това е малка беля, казвам го, защото синът ми беше опериран в "Пирогов" когато беше на 25 дни и за малко да го загубя малко преди това заради "кадърни" доктори.
Сега расте здраво и щастливо момче. Не правим нещо специално, за да го предпазваме, позволяваме му да си играе на воля. Вече много рядко се сещам за липсващия тестис.
Peace От здраве да не се отървете Ви пожелавам на Всички.   bouquet На авторката на темата - не се притеснявай за това - виждаш има хора с подобен проблем , който дори не е проблем за тях. Аз също познавам  такъв мъж - има 2 деца. Неговия тестис го отстраниха оперативно още на 17 или 18 г .
Горе главата !!!!  bouquet Hug

# 8
  • Мнения: 1 671
stelsi77, благодаря!  Hug
И аз на всички желая здраве, здраве и пак здраве!
Лекарите в "Пирогов" са страхотни, тогава те спасиха моето момче.

Единствено си мислим с мъжа ми, когато момчето ни влезне в пубертета, ще трябва по-сериозно да поговорим с него, за да му обясним, че това не е недъг или нещо страшно - за да не получава комплекси на тази тема.

# 9
  • Мнения: 87
Имах такъв приятел - сега е семеен и с дете.
Не пречи на сексуалните и възпроизводителните функции.
Спокойно, момичета, има къде по-страшни неща!
Да са живи и здрави дечицата ви!  Hug

# 10
  • Мнения: 2 011
stelsi77, благодаря!  Hug
И аз на всички желая здраве, здраве и пак здраве!
Лекарите в "Пирогов" са страхотни, тогава те спасиха моето момче.

Единствено си мислим с мъжа ми, когато момчето ни влезне в пубертета, ще трябва по-сериозно да поговорим с него, за да му обясним, че това не е недъг или нещо страшно - за да не получава комплекси на тази тема.
Чувала съм, че някои по-суетни мъже си правят пластика - поставя се  на празното място изкуствен тестис и така  външно ( на пръв поглед Wink ) не се разбира нищо.... Интересувай се за това.  Peace  Hug  bouquet

# 11
  • Мнения: 33
благодаря на вси4ки Вас които ми писахте.може би с времето и аз 6те свикна с мисалта.но сарцето ми се кьса всеки пьт когато му сменям памперса и виждам празнината Cryи все се питам какво е виновно това малко саздание за да е наказано така.знам 4е има и каде по ло6и не6та но нали знаете 4овек си мисли това на мен не мой да ми се слу4и.аз не сум и предполагала 4е мойе да има такьв недостатак.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 162
преди няаколко дни бяхме в пирогов и ни казаха 4е нашето мом4енце има само един тестис а другия не е развит и наи вероятно 6те остане само с един тестис.верояатността да се развие другия е била минимална Cry.

Боже Господи, къде бяхте в "Пирогов"? В урологията ли (навътре в двора)? В детската хирургия ли (на булеварда)?
Кой глупак Ви каза от общ преглед, че детето няма един тестис?
Такава окончателна диагноза се поставя след сериозни изследвания - ехография (само от д-р Тасева), сцинтиграфия (при проф.Минчев), ядрено-магнитен резонанс (Военна б-ца), лапароскопия (на много места)........ едва тогава някой сериозен детски хирург може да каже "има ли детето тестис или не???".

От моя дългогодишен опит в този форум се убеждавам, че майките попадат на кого ли не и вярват на какво ли не......

Нямате ли координати?????

# 13
  • Мнения: 1 671
Проф. Бранков,   bouquet!
Бих искала да попитам по този повод възможно ли е детето да има тестис, който да не се е видял при ехографския преглед? Д-р Тасева отдели изключително много време, за да огледа всичко подробно и заключението й беше, че дори не открива зачатъци на такъв. Но обърна вниманиие, че на фона на лимфаденит (малко преди това малкият беше боледувал), заключението й не може да е съвсем категорично.
Д-р Момчилов беше категоричен още щом видя момчето за какво става въпрос, ехографският преглед само потвърди диагнозата му. Още тогава ни обясни, че единственият тестис е доста по-голям от очакваното за възрастта, а такива случаи имал все по-често в последно време за съжаление.
По-късно наша близка занесе изследването от д-р Тасева на д-р Кацаров, който потвърди че и според него става въпрос за липсващ тестис.
Д-р Момчилов ни каза да се подготвим за сцинтиграфия когато детето стане на 4-5 години.

И само искам да допълня, че д-р Тасева е изключителен лекар! Когато се появих отчаяна в "Пирогов" с бебето си на 25 дни, тя постави диагнозата за секунди. Само че бях загубила повече от седмица, ходеща от доктор на доктор с бебето и ме убеждаваха, че аз съм параноичка. Детето беше прието в "изключително тежко и увредено състояние (никога няма да забравя тези думи!) в болницата и оперирано веднага. Беше нужно само един поглед, за да му поставят диагноза! А не да обясняват на мъжа ми как жена му е прекалено млада, за да гледа дете и се плаши (това в "Педиатрията" на "Д. Несторов")  Twisted Evil. Бяха нужни месеци, за да се възстанови напълно детето след операцията, защото от това, че ни бяха забавили от некадърност, момченцето ми имаше тежка анемия! Д-р Георгиев, който оперира детето, беше категоричен, че идваме в последния момент...
Когато водехме Благовест за втори път при д-р Тасева, тя така го омагьоса, че той седя през цялото време мирно при нея (иначе издава индиански бойни викове само при вида на бяла престилка) и й позволи да го прегледа, просто тя има подход към малките пациенти!   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 3 162
Проф. Бранков,   bouquet!
Бих искала да попитам по този повод възможно ли е детето да има тестис, който да не се е видял при ехографския преглед?

Д-р Момчилов беше категоричен още щом видя момчето за какво става въпрос, ехографският преглед само потвърди диагнозата му.


Съгласен съм, че сте попаднала на високо ниво. Но само една ехография не решава нещата. Само един преглед (от Момчилов) също. Сцинтиграфията и аз не бих я препоръчал на тази възраст. Лапароскопията на този етап в България при тези деца още не е на ниво.
Но:
1. има хормонални проби, които могат да насочат към вероятна диагноза
и
2. в крайна сметка - има или няма тестис - е хирургична диагноза! Той трябва да се намери по оперативен път.

Така се прави в цял свят - в тази последователност, която изредих. Ако някой (примерно Момчилов) го е страх от хирургичния подход, това си е негов проблем. Аз лично предпочитам активен подход - даже и да няма обективни доказателства, аз съм длъжен да направя т.н. хирургична ревизия.

ИНАЧЕ НЕЯСНОТИИТЕ ОСТАВАТ. Изборът е Ваш.

Общи условия

Активация на акаунт