До многодетните мами!

  • 19 362
  • 321
  •   1
Отговори
  • Мнения: 234
Привет на всички!
В много от темите чета за семействата с три или повече деца и си мисля ,че е добре и ние да си заформим една такава тема.Или по-скоро да се запознаем и да си "обменяме опит"/ако искате/.Пишете как се решихте да имате повече деца и как ви минава ежедневието покрай тях или всичко каквото ви вълнува.
За мен:майка на три  момичета на 13г.,9г. и 3г.

# 1
  • Мнения: 234
по -късно ще разказвам и аз..........

# 2
  • Мнения: 234
Явно няма такива или не са във форума... newsm78 Cry Cry

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
Има де, ама почакай, бъди по-търпелива Simple Smile Нашите деца не е бързооборотен като Клюкарника  Laughing До ден-два ще се включат и други мами с много деца  Wink

# 4
  • Мнения: 234
Ще си чакам...... Cry

# 5
# 6
  • Мнения: 234
Благодаря за идеята.Прочетох за екстремните семейства,макар че не мисля че сме такива.Но можем да си възобновим темата ,за да се консултираме и съветваме една на друга.

# 7
  • Мнения: 3 591
Благодаря за идеята.Прочетох за екстремните семейства,макар че не мисля че сме такива.Но можем да си възобновим темата ,за да се консултираме и съветваме една на друга.

Чак пък екстремни....
ми аз съм будеща такава Embarassedмайка на 2 момчета и 6-тото чувство казва , че пак ще е момче Mr. Green
аз винаги съм искала много деца. исках да имам 4 преди да навърша 30, ама ето,ч е ставам на 30, а 3тото е още на път. иначе ми е 5та бремемност, ама ние предполагаме, Господ разполага.... имам 3 ангелчета на небето - последното е бебето-близначе което загубих в 10та седмица с тази бремемнност. За щастие другото бебенце се пребори.
щастлива съм, че ще имам 3 деца, никога не ми е било трудно да ги гледам, да съчетавам семейството и работата.
ние нямаме режими, нямаме правила и закони - така се гледаме, весело ни е и имам една шумна и щастлива къща.
Децата си глезя много, глезят ме и те.
ХУБАВО е!  Hug

Аз идвам от семейство с 3 деца, аз бях най-малкото и вечно питах мама кога ще ми роди още едно бебе...тя все се смееше и ми казваше,че сега е мой ред.
ми ето - редът ми дойде и аз се отчетох чудесно. Мислехме със съпруга ми да се стрерилизира(така ли се казва мъжката стерилизация?) след това бебе, защото имам огоромни проблеми с бременностите си и мислех, че няма да мога да преживея още една, но напоследък като  че ли се отказваме и мислим за още едно бебе, може би след 35 или на 40  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 234
Desi.браво на теб!Ти си истинска героиня!!!Аз не съм се замислила за четвърто  детенци пък и вече съм на 34г.Всъшност никога не съм мислила или казвала аз ще имам две три или повече деца...те просто си следваха нормалния ход на семейното ни развитие.Благодаря на господ ,че ги има.веднъж ни се случи да останем в къщи една вечер без децата -такава скука беше ,не си говорим,гледаме телевизия,четем книжки и най-лошото страхотна тишина чак както казват хората "да оглушееш от тишина". Joy
аз не съм от многодетно семейство ,но винаги съм живяла сред много братовчеди и много забавления плюс пакости явно такъв ще ми е живота.И ако един ден имам от всяка дъщеря по три внучета представям си какво чуда ще да е  Joy Joy Joy

# 9
  • Мнения: 3 479
Е, аз още не съм многодетна майка, но скоро ще стана такава Laughing. Никога не съм си представяла, че ще имам повече от две деца, но ето че така потръгнаха нещата при нас, че вече с нетърпение чакаме декември месец, за да се запознаем с новото ни попълнение. Все още не знаем какво е със сигурност, но майчиното ми сърце ми казва, че този път ще връзвам панделки  newsm44.
Все още не мога да споделя личен опит, но с интерес чета всички постинги на многодетни майки във форума и трупам теоретичен опит, практически ще споделям и аз след време newsm74

# 10
  • Мнения: 160
Здравейте,

често чета във форума, но рядко имам време да пиша, но този път не се сдържах  Laughing  - имам дъщеря на 13, син на 11 и друг син на (почти) 3. Реших се на трето дете, защото сме в чужбина, далеч от близки и роднини и ми се иска децата да не растат самотни. Родих малкия на 39 години, лека бременност, нормално раждане и когато беше на 1 месец ми се наложи да се върна на работа. В началото ни беше малко трудно, но големите се научиха да помагат, а и с добра организация всичко е възможно. Много се радвам на малкия, не го "бързам" да расте, както беше с по-големите - е, има моменти когато изкрейзвам  #Crazy но се чувствам щастлива и благодарна за това което господ ми е дал.  Hug

# 11
  • Мнения: 1 264

Аз съм майка на три момчета на 18 , 17 и 5 години  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 234
Е браво, започнахме да се събираме ....хубаво е да имаш съмишленици около себе си .Разказвайте как е в къщи ,как се справяте???Стига ли ви времето за всичко?

# 13
  • Мнения: 191
Здасти и от мен! И аз съм с три: кака на 15 , батко на 9 и малкото дяволче на 3.
Много е шумно, весело, понякога трудно и изнервящо,но не бих го заменила с нищо друго. Сега ми се иска да почвам работа и да видим как ще разпределим задълженията в къщи  Thinking.А как се реших- не знам просто се получи  Heart Eyes
Много се радвам на тази тема, защото като че ли все по малко деца се раждат и такива като мен ги гледат едва ли не със съжаление (на тази и хлопа дъската!)
Ама събираме всички погледи #Crazy когато излезем със сестра ми ( и тя е с три  батко на 4 и две момиченца на 2) всяка втора баба ни спира да пита всички ли са наши  newsm78
Най е весело на празниците такава глъчка и разопаковане настава.
Успех на всички бъдещи и настоящи "луди"  Peace!

# 14
  • Мнения: 160
Ами как се справяме - и двамата с мъжа ми работим, при мен хубавото е, че мога да ходя по-рано и съответно си тръгвам в 4. Сутрин си разпределяме воденето на децата, а след обед аз ги прибирам от училище/детска градина, което ми отнема около час, защото разстоянията са доста големи. До сега и тримата ходеха в различни училища, но от тази есен големия ми син ще е в същото училище с дъщеря ми и евентуално ще се прибират сами, така че ще е по-лесно. Баби около нас нямаме, не са го виждали още малкия. Мъжа ми е до късно на работа, но много помага през уикенда, иначе вечер гледам винаги да има нещо сготвено, макар и на бързо, дъщеря ми прави салати, големия син слага масата, дори малкия знае вече да бърше масата и т.н. Чистенето е за събота сутрин, пазарувам в общи линии един път седмично, пускам средно по 6 перални седмично, пак вечер между другите занимания и т.н. Много държа всяка вечер да сядаме на вечеря (без телевизор) за да мога да си поговоря с децата, да ми разкажат за деня си и ако имат проблеми да ги обсъдим. Събота и неделя гледам да отидем някъде, било културно мероприятие, било просто на пикник. Това е в общи линии, нямам много свободно време, но не се оплаквам, живота ми е пълен и имам сили да се боря, когато видя, че децата добре растат, учат се отлично и са щастливи. А иначе и на нас някои ни се чудят на акъла как се навихме на трето, ама всеки с разбиранията си, аз така искам да си живея живота и не съжалявам за нищо.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт