Колко време гледат телевизия децата ви?

  • 4 230
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Няма да сложа анкета. Просто разкажете.
И виждате ли някакъв проблем в това? В по-дългото гледане на телевизия. И филмчета. И има ли разлика между двете.

Прави ми впечатление с каква страст моето момченце, което още няма две годинки, просто въпиещо, произнася думата "фима-а-а", единствения изход е да го заведя в друга стая...

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми той ТВ-а работи непрекъснато, но се заглежда по определени неща - дадена реклама или песен.

# 2
  • Мнения: 801
Нямаме телевизор от 6 години newsm44 Тате веднъж да го примъкна от мазата, но  fight
Детето дневно гледа само едно анимационно филмче или доку с животни, в петък и събота гледа с нас един торент (комедия). И това му е много, но не искам да го изключвам от останалите деца, които знаят какво е Боб, Мани, Спонги, Дора и т.н.
Откакто го изхвърлих ТВ не се ядосваме и разстройваме от политика, черна хроника, напасти, войни, простотии. А телевизор и дете в България ми е още по- немислимо при "книжовната" реч, която се лее и изборът на предаванията и филмите между 8 и 20 часа. Мен ме зашеметяват и ми блокират мозък и сърце, но явно хората са свикнали.

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 04:37 от rila11

# 3
  • Мнения: 1 669
Нямаме телевизор от 6 години newsm44 Тате веднъж да го примъкна от мазата, но  fight
Детето дневно гледа само едно анимационно филмче или доку с животни, в петък и събота гледа с нас един торент (комедия). И това му е много, но не искам да го изключвам от останалите деца, които знаят какво е Боб, Мани, Спонги, Дора и т.н.
Откакто го изхвърлих ТВ не се ядосваме и разстройваме от политика, черна хроника, напасти, войни, простотии. А телевизор и дете в България ми е още по- немислимо при "книжовната" реч, която се лее и изборът на предаванията и филмите между 8 и 20 часа. Мен ме зашеметяват и ми блокират мозък и сърце, но явно хората са свикнали.

 Shocked

# 4
  • вкъщи
  • Мнения: 704
ами 4-5 часа

# 5
  • Мнения: 111
3-4 часа. Гледам да го ограничавам максимално. Сега прекарваме повечко време навън в игри.

# 6
  • Мнения: 2 476
Мисля, че ние имаме проблем с ТВ. Синът ми може да гледа 2 музикални канала денонощно. Ограничавам го до 2 ч на ден ( 1ч сутрин и 1ч вечер), но той се сърди и постоянно ме преследва с дистанционното. Понякога се ядосвам на себе си, че въобще съм допуснала да харесва ТВ, но понякога се упреквам, че го лишавам от нещо, което обича. А гледането на тези музикални канали е съпроводено с танци, писъци от щастие, смях с глас и постоянно препускане из къщи.

# 7
  • Мнения: 2 587
Почти не гледа,то и никой не гледа вкъщи.Понякога се сеща обаче да си поиска филмче на компютъра - гледа около едно-две филмчета за седмицата.

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Гледа само "Сънчо".
Аз обичам тишина или спокойна музика, а не ТВ за фон.

Понякога, когато е бил послушен му пускам "Франклин", "Том и Джери", "Мечо Пух" или "Мики Маус" на компютъра - филмчета не по дълги от 15-20 мин. За повече на него му омръзва да стои седнал.

# 9
  • Мнения: 5 940
 Sedada, това е период. Иво доскоро беше запленен от Baby Einstein, знаеш  Grinning Сега много по-малко се заглежда по филмчета, пак му е интересно, но предпочита книжки. Ще видиш, че ако много четеш на Сашко, ще стане същото.
Книгите много, много развиват въображението. Започна да си разиграва разни сценки с животни, с играчките, говори им, пита ги какво правят, а те му разказват  Grinning
Ние с телевизията нямаме проблем. Там, където прекарваме по-голямата част от времето вътре /а то сега е малко/, нямаме.
Събира му се гледане на филм около 20 минути средно на ден, като някои дни въобще дори и не се сеща. Сега му е любопитно да му показвам снимки на животни на компютъра, но вече съм се снабдила с енциклопедии, така че и това отминава.
П.П Не трябваше да ти допълвам колекцията от филмчетата, ако това е проблем. Но от тях може да научи формите, цветовете, да брои до пет.

# 10
  • Мнения: 7 831
Когато са на градина и училище през седмицата почти не гледат. Не защото съм забранила, защото не им остава време. Събота и Неделя - по час, два общо и около час компютърни игри и то ако няма да учи баткото.
През ваканцията са на режима от уикендите.
Нямам проблем нито с телевизор, нито с компютър.

# 11
  • Мнения: 4 290
Не гледа много телевизия. Застоява се ако дават Мързел град и още едно, две филмчета. При това, ако ги засече. Не го ограничавам, защото няма нужда. Забраних компютъра преди време, защото се стигна почти до степен пристрастяване. Доволна съм, че реагирах навреме и не отстъпих.

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
През топлите месеци, когато сме повече навън, гледа вечер около час и нещо до два часа. Предимно филмчета на ДВД-то или Джетикс - имаме си 1-2 филмчета фаворити.
Сутрин за около 15-20 мин. също е пуснат телевизора, докато се облича за градина.
През зимата обаче, когато сме вкъщи през почивните дни и не излизаме толкова, гледа повече ТВ. До 4 часа дневно се събират общо.
На компютъра още не я пускам.

# 13
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син гледа детска анимация, на ден до 30 минути.
В градината нямам идея колко време ги облъчват с тв; не ми е приятно, но не мога да промена ситуацията.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако не се намеся ще гледа цял ден, но аз съм въвела ограничения. По час два на ден и 2 пъти по 15-20 мин. на компютъра.

Общи условия

Активация на акаунт