непоносимост към слънцето

  • 4 337
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Хора, вампирясвам ли, какво?  Слънцето винаги ми е пречело, главно на очите, но от няколко години  ми действа много зле като цяло. Само от 5 мин прекарани на слънце, не е задължително да е силно, ми става лошо, крия се като дявол от тамян. Имате ли идея какво може да е това чудо? Има ли някой подобни проблеми?

# 1
  • Мнения: 17 546
На кое ти става лошо?
И аз не мога да гледам на слънчева светлина, дори и да не е яркото лятно слънце. Ходя задължително със слънчеви очила, през лятото и в слънчев снежен ден с по-тъмни и даже с огледални стъкла, при по-слабо слънце с по-светли, а в светъл ден, дори и без директно слънце, със съвсем светли очила, но не и без. Всъщност, без очила ходя само в дъжд и сутрин, преди слънцето да е напълно изгряло, през лятото. И когато се стъмни Joy

ПП. Просто ей така, профилактично, си провери стойността на хемоглобина.

# 2
  • Мнения: 294
На мен ми казаха, че имам слънчева алергия!
Изразява се в това, че очите ми не могат да "виждат" на светло!
Започва едно сълзене, все едно режеш лук! Случвало ми се е и в слънчев зимен ден с много сняг!
Аз по принцип съм с диоптрични очила и съм си направила и диоптрични слънчеви и винаги съм с тях!
Така си живея!

Все пак е бял кахър!

# 3
  • Мнения: 2 587
Най-вероятно е слънчева алергия.На мен освен че ми текът очите,протича и носа. Cry

# 4
  • Мнения: 2 401
Това с очите го имам от дете още, и аз като вас, без очила не мърдам навън, и зимно време. Но другото "лошо" ме притеснява.
Като ме види слънцето  почва едно потене,  сърцетуп,  дишам трудно, прималява ми, трябва да се скрия ведната на дебела сянка. Как ще оживея на морето тая година не знам. 

# 5
  • Мнения: 294
минзухар,  action032
не знам какво да те посъветвам!
Искрено ти съчувствам!

# 6
  • Мнения: 37
И какво казва чичо доктор. newsm78

# 7
  • Мнения: 25 564
Как ще оживея на морето тая година не знам. 

В кръчмите слънце няма.  Mr. Green
Щом не ти понася, защо ще ходиш на море?

# 8
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И аз бях преди няколко години така.
Не е въпросът до очите.
Въпросът е в това, че на организмът ми не му беше добре.
Изчервявах се цялата, прималяваше ми, сърцебиене, рязко ми падаше кръвното.
Трябваше да се наплискам с вода и да пия много вода.
Никъде не можех да ходя, защото все някъде имаше слънце.
В колата като пътувах все се криех, поливах с вода.
Избирах сенчести пътища. На светофар ми се е случвало да оставя 3 коли място пред мен, за да спра на сянка.

При мен казаха, че това е  реакция на вегетативната нервна система в следствие на силен стрес
Аз тогава точно го бях закъсала и това ми беше капака, като дойде лятото.

Не знам какво да те посъветвам, освен да изчакаш да ти мине този период.
На море аз тогава не ходих

# 9
  • Мнения: 2 401
Как ще оживея на морето тая година не знам. 

В кръчмите слънце няма.  Mr. Green
Щом не ти понася, защо ще ходиш на море?

Заради децата, Сийке. Ама тая година съм взела и една палатка за плажа, белким оцелея.
Гери, много познато и логично ми се види това, което пишеш.  На теб мина ли ти?  Много се надявам да е наистина временно състояние, макар, че дълго ме държи нещо..     

# 10
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Гери, много познато и логично ми се види това, което пишеш.  На теб мина ли ти?  Много се надявам да е наистина временно състояние, макар, че дълго ме държи нещо..     

Минава, но мнооооого бавно.
Години трябват, за да се възстанови организма.
Поне аз дотам се бях докарала.

# 11
  • Мнения: 284
Гери,много познато ми звучи и на мен.Ама нещо при мен няма изгледи да се оправя......... Sad.

# 12
  • Мнения: 1 085
И аз вече не понасям слънцето и изобщо жегата, ама май е от ЕГН - то. Имам и слънчева алергия. От пролетта до есента, никъде не мърдам без да се намажа с Юсерин за алергични.

# 13
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Гери,много познато ми звучи и на мен.Ама нещо при мен няма изгледи да се оправя......... Sad.
От кога си така?

# 14
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
И аз вече не понасям слънцето и изобщо жегата, ама май е от ЕГН - то. Имам и слънчева алергия. От пролетта до есента, никъде не мърдам без да се намажа с Юсерин за алергични.
Защо да е от ЕГН-то  Rolling Eyes И аз имам слънчева алергия ама едва ли е от годинките де Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт