Когато любимия Ви човек Ви предаде...

  • 13 818
  • 181
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1
Здравейте,

изключително ми е трудно да си събера мислите и да притъпя емоциите си, но ми се иска да изляза от черупката си и да потърся подкрепата или мнението на хората от този форума. С две думи женен (по мое мнение и до скоро щастливо) от 5 години, с и за жената която обичам от 7 години, горд баща на четири годишна принцеса, успешен в работата си и без кой знае какви проблеми до преди месец...

За жалост преди близо месец жена ми на Великден ми сподели, че е имала авантюра с неин бивш познат и колега и е сериозно уплашена, защото има редица симптоми на акутна HIV-инфекция, които възникват 2 до 6 седмици след рисков контакт. В този момент усетих как под мен зейна пропаст и нямаше нищо значение. След като успях да преглътна шока и да подредя мислите си в главата единствено мисълта ми беше за дъщеря ни и това как и дали ще може да я отгледаме. Казват, че времето лекува, но определено тези 5-6 седмици, в които ходим заедно да си правим тестове са най-трудните в живота ми. За радост или за съжаление поне първия ни тест се оказа отрицателен, но той тества само един тип а за антитела е още сравнително рано. Сега съпругата ми си чака реултата от втория тест, но вътре в себе си тя казва, че се чувства болна, ужасно уморена и безкрайно уплашена. Тя от самото начало търди, че ме обича и не е искала да ни загуби, но желанието и да се хареса, да бъде секси, някой да я ухажва и желае и било накарало да се подхлъзне. Да, точно това е най-лесно, когато знаеш че някой те обича безусловно (макар и без фойерверки, фанфари и шампанско) а и се грижи денонощно за детето, докато събираш кураж да си напомпаш самочувствието...

Както и да е, истината е че аз бях изтръгнат от привидната ни идилия и вътрешно в себе си все още обичам този човек. Страха от болестта, общите ни радости и грижи за малката ни сближават и ни дават поне миг спокойствие и чувство за хармония помежду ни. Но не минава ден, в който да не се връщам назад и мислите за това как бях предаден от човека, когото  обичах повече и от себе си, когото подкрепях в работата и му гласувах на 100 % доверие. За жалост не мога да забравя разговорите, ласките и спомените, които сме имали точно по същото време, когато тя е споделяла с друг, всичките лъжи, които ми е казвала за да си излъска егото и да изкара тази нощ уж в командировка а в същност в прегръдките на друг мъж.

Бих искал да повярвам, че ще успеем да излезем чисти и най-вече здрави от цялата тази история. Често си казвам, че съм склонен да започна на ново, но какво значи това на ново и на чисто,  та ние сме родители, имаме общи спомени, които не искам да зачеркна с лека ръка имаме обща приказка, която продължавам да пиша... Всичко това и обичта към дъщеря ни и към кривналата ми жена ме карат да се боря и да вярвам, че ще успеем да се справим с това изпитание на съдбата.

Искам да повярвам, че човек се учи от грешките си и че осъзнава какво е бил заложил на една карта и какво всъщност е причинил на хората, които най-много го обичат и са "по под разбиране до него".

Ще се радвам ако споделите как Вие сте се справили със или бихте постъпили в сходна ситуация и как отново да повярвам и обикна както преди човека до себе си.

Трудно е човек да говори за тези неща и определено на мен като мъж (макар и твърде емоционален и човек на крайностите по думите на "благоверната ми" половинка) не ми е лесно да събера кураж и да се опитам да си направя психотерапия по този начин...

# 1
  • Мнения: 34
Кураж, момче! Hug

# 2
  • Мнения: X
Поздравления,че си намерил сили да споделиш.   Peace  
Не ми се е случвало,но...Оставам с впечатление,че съпругата ти не е безотговорен човек,иначе не би я обичал толкова много.На всекиго може да се случи да сгреши,човешко е.Знам,че грешката й е огромна,но може би си струва да й дадеш още един шанс.А и доколкото разбирам,други проблеми не сте имали досега.
Дай си малко време,виж как ще се чувстваш след няколко седмици-месец...ако още имаш същите чувства,може би трябва да преглътнеш всичко това.Но ако усетиш ,че не си същия и че тя не е вече жената,която искаш...тогава не си струва да кърпите нещо,което няма да го бъде.
Точно решение никой не може да ти даде...само времето ще ти покаже дали имате силата да го превъзмогнете.
Успех ти желая ! И здраве!    Peace    

# 3
  • Мнения: 431
Времето ще покаже относно чувствата. Дано всички тестове излязат благоприятни.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 142
Оставам с впечатление,че съпругата ти не е безотговорен човек,иначе не би я обичал толкова много.

Абе не е безотговорен човек ... един презерватив да бяха ползвали ... Да слага на карта живота на всички ...
Аз съм крайна де. Затова няма да давам мнение.

# 5
  • Мнения: 1 749
Съгласна съм с Бърди...Щом е решила да изневерява,поне да беше използвалапредпазни средства....Но това няма значение сега...Искрено ти пожелавам от все сърце тестовете да се окажат отрицателни и да продължите живота си нови и променени,и все още да желаете да сте заедно!

# 6
  • Мнения: 4 446
Сега не го мисли искате и можете ли да сте заедно. С времето ще дойде и това. Сега се събери за изясняване на нещата с изследванията.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 174
Инфо за СПИН
първият стадий на инфекцията - първична инфекция или остър HIV синдром - се развива в рамките на няколко седмици след заразяването с вируса HIV, характеризира се с оплаквания, подобни на тези на грипа или инфекциозната мононуклеоза и обикновено преминава за няколко седмици.

Някак струва ми се, че жената искрено съжалява и се е притеснила.
И от разкаяние, се е изплашила, че една настинка би могла да бъде нещо по-лошо.
Имам чувството, че сте хубаво семейство.

Трудно е да простиш, много.
Но в случая ми се струва, че ще има светлина в тунела.

# 8
  • Мнения: 9 390
За презерватива спор няма.
Стискам палци да излезете невредими от ситуацията.

# 9
Какви са тези симптоми, да съм по наясно и аз? При мъжа какви са?
Баси лошия късмет да вземеш да кривнеш и БАМ.

# 10
  • Мнения: 431
Добре де, как така изведнъж решава, че са признаци на СПИН, толкова добре е запозната какви са тези признаци и т.н... Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 98
Трудно се прощава, но не и невъзможно, особено когато обичаш и знаеш, че човекът си заслужава. Времето ще покаже как ще се развият взаимоотношенията ви - зависи и от двама ви.

Говорили сте, поговорете пак след време и ако успееш да простиш - не на думи, в душата си - никога не споменавай вече за случката - със сигурност и двамата няма да го забравите и не е необходимо да се припомня.

Искрено се надявам резултатите ви да са отрицателни.

Кураж, търпение и успех пожелавам!

# 12
  • Мнения: 998
Гледала съм филм по Дискавъри за биологията на вирусът ,наистина има такива симптоми ,но според
специалистите по ретровируси ,те се проявяват при половината от заразените-т.е. нито появата на
симптоматиката ,нито отсъствието й е гарант за HIV инфекция.
Надявам се всичко да е наред със здравето на автора ,за кривналата му от пътя жена направо не знам
какво да кажа.Винаги има риск да донесе някаква зараза в семейството си ,хубаво е човек да мисли с
главата си ,не със средната част на тялото.

# 13
  • Мнения: 22 343
Честно казано.....не знам какво да кажа....

Хубаво, развяваш си задника някъде и с някого....правиш си кефа, лъжеш хората които обичаш.....и накрая отиваш и казваш - ами мили съпруже, аз май съм с HIV, дай да тръгнем да си правим изследвания.
Честно казано това ми се струва....нагло, грозно, крайно безотговорно.
Ок, решаваш да се чукаш с някого....ами тури поне един презерватив.....

Личи си, че обичаш тази жена....за нея....не знам тя колко те обича или държи на теб. Ако имате желание и двамата може да продължите напред. Не мисля, обаче че ти ще забравиш въпросната случка. Въпроса е доколко можеш да живееш с нея.

# 14
  • Мнения: 2 175
На мен безотговорно ми се вижда и това, че имала/чувствала сиптоми - как така споделяш/прехвърляш част от проблема/притесненията на другия, преди да си проверил.. Shocked newsm78... Твърде егоистично ми изглежда.. Thinking
Иначе - поздравления за силата..
Стискам палци всичко да е наред и да намерите най-добрия изход за двама ви..

Общи условия

Активация на акаунт