Лъжат ли Ви децата че ги боли нещо?

  • 8 224
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
Синът ми е на 5г и вчера сутринта преди да го заведа на децка каза че го боли корема. При което аз се учудих понеже не се свива весел е и когато му казах че ще идем на лекар той ами ай де. И ме пита ще ходя ли на децка и аз не щом те боли корема ще идем на лекар. Към 9ч. започнах да го обличаме и той на мен ми мина защо ще ходим. Днес със ставането пак мамо боли ме корема и аз обличай се сега татко ти ще те заведе на лекар, но не при твой та понеже е извън града и той е мина ми аз искам мой та докторка да ме прегледа. И сега си играе със сестра си и го питам още ли те боли корема не мина ми вече.

# 1
  • Мнения: 4 290
Опитвал се е, за да не ходи на детска градина, но не се справя добре и сам си е признавал. Но се е случвало и да го заболи нещо за момента и бързо да му минава. Не е задължително да шикалкави, следи състоянието на детето.

П.П. Ужасно трудно ти прочетох поста.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 958
точно снощи ми каза, че я боли корема. Беше много спокойна, само казваше че боли.
И така около два часа, играе си идва и казва боли ме корема. НАкрая каза, че бебето било в нейният корем  newsm78
Заспа събуди се в 3 през ноща и пак същото каза. Малко ме шашна, дали не я боли наистина, но беше мекичко, беше акала. Освен това спокойна. А си мисля, че е малка за да послъгва, било дори несъзнателно.

# 3
  • Мнения: 3 880
Специално за корема лъже, когато не иска да яде. Не ми е хрумвало обаче да хуквам към лекаря, защото си личи, когато наистина я боли нещо.
Дъщерята на една позната, преди години правеше същите номера, беше се видяла в чудо. Оказа се, че обичала да ходи на лекар малката. Като спря да я мъкне за всяка "болежка" на лекар и тя спря да симулира, защото видя, че няма смисъл, но мина доста време докато се разберат...

# 4
  • Мнения: 11 816
При нас се случи веднъж - не беше ходила 2 месеца на детска градина и сутринта каза, че я боли корема. Аз каза, че тогава трябва да отдием на лекар, а тя - че не я боли толкова много и отиде. Не се е повтаряло. Но според мен може да е заради това, че не иска на градина, поговори с него, по-голям е, ще разбереш, ако нещо го притеснява.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Понякога ме лъже, да. Тази сутрин дори се разрева- била болна, не трябвало да ходи на градина  Simple Smile Даже се закашля няколко пъти, за да ми докаже, че я боли гърлото.

# 6
  • Мнения: 19 272
При нас се случва често, но понякога го прави като разказва как е паднала и се е ударила. Понеже разказът обикновено е много объркан, ако човек не знае, може да си помисли, че в момента я боли. Казвам й дай ще целуна мястото и после питам минало ли е, а я ми отговаря с усмивка, че е минало.

# 7
  • Мнения: 2 090
Да,понякога като нещо не е по неговата,веднага го заболява корема Crazy
Докторката ми каза че няма начин да не разбера ако наистина го боли-при децата било много болезнено,и щял да се присвива ако наистина е така  Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Всички деца лъжат.
По спомени на майка ми аз съм започнала горе- долу на възрастта на моя син... или по- рано.

За благото на децата ти се надявам, че друг ще ги учи на правопис и граматика. А на твое място бих запълнила всичкото си налично време с началните учебници - ще ти бъде твърде неудобно когато малкият ти син започне да те поправя.
Не се заяждам, но това е дори по-важно от болките в корема - истинските и измислените.


ПП
Болките у децата - коремни или други - са точно както при възрастните - понякога много силни, друг път - слаби... освен това прагът на болката е различен у различните деца - също както и при възрастните - с други думи, реагират различно на болка. Състояние, което ще предизвика лек дискомфорт у един може да доведе до вой друг. Не можеш просто да махнеш с ръка и да кажеш "щом не се превива, значи не го боли".

# 9
  • Мнения: 9 814

Явно не всички. Моето никога не е лъгало, че е болно.

# 10
  • Мнения: 6 438
Да,когато иска да го нося ми казва,че го боли крачето. Laughing

# 11
  • Мнения: 2 587
Моята дъщеря ме лъжеше,че я боли гърло,за да й дам сироп(много обича да пие всякакви лекарства).Като видя че номера не минава престана.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 385
В началото на четвърта група напусна едната учителка на дъщеря ми в ДГ и започнаха оплакванията от корема, посетихме няколко лекари, пробвахме различни лекарства, правихме изследвания - всичко ОК, но тя плаче колко много я боли и това всяка сутрин (без събота и неделя Wink) Упорито човече е и ме пробва доста дълго, постепенно "оздравя"

# 13
  • Мнения: 3 634
Е, как?! Цялото ми детство се гради върху "болежките" ми. Независимо каква пакост съм направила и как съм наказана, думите: "Мамо, лошо ми е!" действаха като индулгенция.  Mr. Green Дори и сега, ако искам да се поглезя използвам този метод. Моят син е още малък и не лъже за тези неща.

# 14
  • Мнения: 2 331
Моят син казва, че го боли нещо, когато иска да привлече вниманието ми. Знае, че болката им е нещо, което ме ангажира цялата само за тях.Сега, когато се мъча да овладявам тази си паника, и него все по-рядко го боли нещо.

Общи условия

Активация на акаунт