Стимулация на овулацията и забременяване

  • 49 655
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Около света и у нас!
  • Мнения: 96
Сладурки имам въпрос - възможно ли е при стимулацията да се образуват кисти? Питам, защото аз съм с поликистоза и се притеснявам (доста често ми се случва да съм с фоликулярни кисти и заради тях отлагаме)..........предтои ми този месец стимулация с Клостилбелгит (извинете, ако има грешка в правописа). Лошото е , че точно когато лекарката трябва да ми проследи овуто, няма да съм в Бг и ще го караме малко на сляпо, но все пак да се надявам, че ще се получи  Praynig ..............
Успех на всички   bouquet

# 46
  • Мнения: 304
Не изчетох всичко, признавам си. Имаше едно мнение, мисля на Лола... (без да коментирам това, че сте се изпокарали, постът беше в първите страници) и аз мисля, че в някои клиники (визирам една конкретна) се изписва Клостилбегит от вратата, преди дори да си си отворил устата да кажеш каквото и да е.
Ще споделя собствения си опит - първи прием на Клостилбегит - 2 месеца, без следене на овулацията, по съвет на квартална гинеколожка, защото можело да опитам, особено ако искам да имам близнаци - резултат нямаше. Вторият път беше за 3 месеца, като на третия направихме и инсеминация; Приемът беше след направени всички необходими изследвания, внимателно проследяване на овулацията в клиника по стерилитет, но отново, резултат нямаше. Може би в случая ефект няма, защото реално проблем с овулацията никой от лекарите (повече от 2ма са лекарите, които са ме следили в различни периоди) така и не установи.
Всичкото това нещо го изписах, за да кажа на момичетата, които смятат да пият Клостилбегит без доказан проблем с овулацията - не го правете. Не казвам, че при мен се е получил някакъв неприятен страничен ефект (освен изнервянето по време на приема не съм имала други проблеми), просто не смятам, че е редно да се приема нещо за лечение на проблем, какъвто в действителност няма.

# 47
  • София
  • Мнения: 35 919
Сладурки имам въпрос - възможно ли е при стимулацията да се образуват кисти? Питам, защото аз съм с поликистоза и се притеснявам (доста често ми се случва да съм с фоликулярни кисти и заради тях отлагаме)..........предтои ми този месец стимулация с Клостилбелгит (извинете, ако има грешка в правописа). Лошото е , че точно когато лекарката трябва да ми проследи овуто, няма да съм в Бг и ще го караме малко на сляпо, но все пак да се надявам, че ще се получи  Praynig ..............
Успех на всички   bouquet
По принцип да
Но пък стимулацията е добър вариянт при ПКЯ.
Добре е да се прави под лекарско наблюдение /при налична спермограма/, и по преценка на лекаря с инсеминация и таймиране на О./за по-сигурно с Прегнил, напр./

# 48
  • Мнения: 179
здравейте,да разкажа накратко и за моята стимулация,аз съм с ПКЯ,наистина когато док разбра ми изписа клостил без никакви изследвания,пиех си  ги спокойно докато започнах да се ровя във форума и разбрах че продължителния му прием може да доведе до сериозни проблеми,цветна снимка не ми е искал,но аз имах една направена от преди 2 години,която показваше че лявата ми тръба не пропуска в последствие по мое искане ми направи продухване,което знам че е стар метод който на запад се отричал и имало опасност от спукване на тръбите,но се чувствах в безизходица и се бях отчаяла толкова много защото не знам за кой път пиех вече клостила,след продухването ме прати на нагревки,(това беше януари месец)защото трудно пропускала тръбата ми(коя тръба и защо няма пълна информация за двете така и не разбрах)е след нагревките всичко беше добре,продължавах клостила вече 3 курс(пия 3 месеца почивам 3-това е 1 курс)а резултата нямаше мерих и БТ,живеех в притеснение че може да ми стане нещо от това лекарство и вместо да ме приближи към мечтата ми да ме отдалечи от нея,но пък без него нямах овулация,четях тук че фоликуметрията е била задължителна при тази стимулация а док нищо не предлагаше,не ходех в специализирана клиника и спермограмата ни не беше правена в такава и това още повече ме отчайваше,тогава си поисках сама фоликуметрия и така започнахме да следим цикъла ми.Първи месец се установи че имам късна овулация,на втория месец имах ову на 18 ден,след което ми закъсня,продължавах да меря и БТ и след закъснението тя остана висока,започнах да се съмнявам но си мислех,че е поредната заблуда,спокойно изчаках 10 дни и на годишнината ни си направих тест,не мога да опиша какво почуствах като видях EFPчаках го цели 4 години,4 години борба в която се предавах,падах пак ставах и продължавах,губех надежда и пак я намирах,имала съм такива моменти на отчаяние че не ми се е живеело,само жена която е преживяла всичко това може да ме разбере,аз се борих и победих момичета пожелавам от сърце на всички които се борите тук да успеете и вие да усетите радоста на победата,няма да ви казвам не се отчайвайте,защото това е етап през който май е задължително да премине всяака жена която се бори за дете,но ви казвам и за миг не спирайте да вярвате, че там на края на пътя ви чака вашето бебе и за да стигнете по бързо до там трябва да сте силни,не забравяйте,че БОГ е велик и чува молитвите на всички,аз успях сега молитвите ми са за вас Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 21:56 от schani

# 49
  • Мнения: 19
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
Здравей Шоко,това е моята графика,и лекарката ми каза ,че ако 3 месеца ми е по- ниска температурата,следва стимулация,но не съм сагласна,защото имаме само:изследване за хламидия-отр.,микробиологично-отр.,спермограма-добра,но нямаме хормонални изследвания и ЦС.
Един месец ходия на фоликулометрия,сега ми каза да ходя и втори месец.
Мисля ако ми предложи пак стимулация без тези изследвания или да я сменя или да настоявам да ми ги пусне.Все пак сме чакали 3 години и не трябва да бързаме и да правиме грашки.

# 50

ZDRAVEITE MOMI4ETA ISKAM DA SPODELQ I MOQTA ISTORIQ NA 14 AVGOST 2009 MI NAPRAVIXA
ABORT PO MEDICINSKI PRI4INI DETETO BE6E SPRQLO DA SE RAZVIVA.GINEKOLOJKATA MI PRAVI CITROMASKA
I TQ 1E IDEALNA MATKATA E DOBRE VSI4KO E NARED I KAZA 4E MOJEME DA DEISTVAME ZA BEBEPRAVENE VEDNAGA LEED P1RVIQ NORMALEN CIKAL.PREDI DNI XODIX OTNOVA NA PREGLED I TQ MI KAZA DA IZ4AKAME O6TE VREME ZA DA MI PRAVI ISLEDVANIQ ZA6TOTO NIE S SAPRUGA MI SME 3 BRATOV4EDII TRQBVA DA NI PRAVI ISLEDVANE MOLQ AKO ZNAETE NE6TO PO TEMATA DA MI KAJETE
SEGA BQX PRI DRUGA GINEKOLOJKA I TQ MI KAZA DA PRAVIM BEBE 4E NQMA PROBLEMI NEZNAM KAKVO DA PRAVIM MOLQ KAJETE MI [/pre] [/pre] [/pre] [/pre] [/pre] NE6TO PO VAPROSA MERSI :

# 51
  • Мнения: 2 357
Daniela, това,че сте 3 братовчеди не е проблем! Аз лично познавам мои близки,които са 3 братовчеди имат две здрави и красиви дечица!  Hug
Относно лекарите, не знам какво да кажа, винаги си противоречат.
По принцип след аборт поне 3 месеца казват лекарите да се пазиш, защото трябва да се възстановиш малко, за да можеш да заченеш и да задържиш плода. Все пак манипулацията уврежда малко или много...
Желая ти успех!  Hug   bouquet

# 52
Az s1m s polikistozni qi4nici. Ot p1rvata stimulaciq s Gonal zabremenqh . Trqbva da se sledi postoqnno narastvaneto i broq na folikolite, a osven tova i s1stoqnieto na matkata za6toto v mnogo slu4ai ima oplojdane no sled tova matkata ne e podgotvena za bremenosta i sledva po- lo6oto ot tova da nemoje6 da zebremenee6, abort ili izv1nmato4na. Pri men vsi4ko be6e ok pone do 6estiq mesec ,no tova e ve4e druga istoriq . tova koeto iskah da kaa e 4e trqbva prez 2-3 dni da se pravi vidiozon za sledene na narastvaneto na folikolite i razbirase za tehniq broi za6toto mnogo 4esto se polu4ava superstimulaciq . Az zabremenqh s 3 v1preki 4e imah samo 2 folikula koito bqha godni predniqt den . no sigurno v posledniq moment e ozrql o6te edin i  se e otdelil za6toto bqha raznoqi4ni .
K1smet i se pazete

# 53
  • Мнения: 67
Два пъти ми е правена стимулация с клостилбегит, първия път забременях на втория месец след като го пих, но за съжаление бременноста беше неуспешна. При втория прием забременях от първия път.

Общи условия

Активация на акаунт