Запушен нос и кашлица

  • 6 614
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета!
Сигурно вече доста пъти сте писали по тази тема, ни Ви моля да го направите още веднъж.
имам дъщеричка на 2год. От няколко седмици е със запушен нос и непрестанна отхрачваща кашлица.
Водих я вече няколко пъти при педиатърката
няма зачервено гърло, гърдите и са чисти, а тази кашлица не спира
кашлицата е от нослето, което е запушено и когато заспи вечер започват да се стичат секрети и да кашля ужасно
опитах какво ли не, но избавление няма
някъде прочетох че може да е от зъби
на нея наистина в момента и никнат кучешките зъби
Моля, Ви за съвет и да споделите опит

# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
Отхрачваща кашлица предполага хрипове... както и да е.
Секретите могат да се причинят от множество фактори.
Последният от които са зъби.
Не знам какво точно да те посъветвам, но ако това е... как да кажа, "постоянна" кашлица, а не епизодични закашляния, непременно потърси друг лекар.
Впрочем, ушите прегледа ли педиатъра?  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 092
Моята има подобни пристъпи ,  но тя е с алергичен ларингит .
Проверихте ли възможността да е алергия ..Моята е така  и и давам ериус .Попитай доктора си за такава възможност .
Сега тъкмо е "времето" на тези прояви - я виж литналите  пухове навън ....

# 3
  • Мнения: 4
Не, ушите не са и преглеждали.
затова си мислех да я заведа на специалист УНГ и сигурно тези дни ще го направя

# 4
  • Мнения: 4
Да, забравих да каже, че преди време проявихме и алергия. В момента продължаваме да пием лекарството за алергия- ксизал, за да не би запушеният нос и кашлицата да са от това.

# 5
  • Мнения: 7 201
Проверихте ли възможността да е алергия ..Моята е така  и и давам ериус .Попитай доктора си за такава възможност .
Сега тъкмо е "времето" на тези прояви - я виж литналите  пухове навън ....
Peace Това бих те посъветвала.Моят син пък е с алергичен ринит,и сега пак е активизиран от цъфтящите неща... ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 558
Не искам да те плаша,но това ,че гърдите са чисти не е много успокояващо ThinkingСина ми миналата седмица така кашляше.Водих го на лекар и ми казаха,че са му чисти гърдите,но малко след това започна да повръща.Извикахме Бърза помощ,закараха го в болница и като му направиха рентгенова снимка се оказа,че има вирусна пневмония,а тя не се чува на слушалки. Надявам се при вас да не е това,а да е от нослето.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не искам да те плаша,но това ,че гърдите са чисти не е много успокояващо

Вече познавам детето си и настоявам за рентген, въпреки уверенията, че гърдите са чисти. Дъщеря ми изкара три пневмонии, винаги с "чисти" на слушалка гърди...

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Няколко седмици е дълъг период за хрема. Обикновено минава за седмица до 10 дни. Отхрачващата кашлица вероятно е от стичащите се секрети по трахеята. Дъщеря ми всеки път е така когато е с хрема.

# 9
  • Мнения: 3 092
Добре де , но при вирусната пневмония има и  температура , нали ... моята дъщеря изкара такава и я чуха точно на слушалката .Нямаше кашлица обаче , а накъсано дишане .... Thinking

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Добре де , но при вирусната пневмония има и  температура , нали ... моята дъщеря изкара такава и я чуха точно на слушалката .Нямаше кашлица обаче , а накъсано дишане .... Thinking

Моята дъщеря вдига Т, да. Но не са малко случаите, когато нещата се усложняват без висока Т. Освен това единия път влачи една нощна кашлица сигурно месец. И в един момент се оказа с ужасна двустранна пневмония, открита чак като вдигна Т.

# 11
  • Мнения: 4 335
Аз сьм с алергии от дете,винаги по това време на годината сьм сьс запушен нос.При мен пролетта най-силно се изостря алергията.

# 12
  • Мнения: 4
Добре, но ако е от алергията не трябвали от лекарството, което пие за алергия да се повлияе?

Общи условия

Активация на акаунт