Lucky bamboo /Бамбук на щастието/ - има ли почитателки?

  • 27 645
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 917
Lucky bamboo или Бамбук на щастието / латински Dracena Sanderiana / Ribbon Dracena /.

Снимки :
 

Информация:
Описание:  
Вид драцена, която макар че се внася от Китай, Кореа и Тайван, всъщност има за своя родина Камерун.
Грижи:
Обича индиректна светлина, температури между 15º и 25ºС, мека или престояла вода. Макар че расте по-добре в почва, често се продава и дори отглежда натопена във вода. При това положение е добре водата да се сменя поне веднъж в седмицата. Много е важно да е мека.
От директната слънчева светлина или от прекалено твърда, варовита вода се получава пожълтяване на листата.
Място:
Драцена Сандериана се чувства добре на всяко място, което не е осветявано пряко от слънцето. Вирее еднакво добре в кухнята, в банята или гостната.
Размножаване:
Размножава се чрез резници, които се държат във вода докато им избият коренчета, след което се засаждат.
Съвет на градинаря:
Извиването на растението се получава, като се върти саксията спрямо източника на светлина. Друг начин е, чрез оформяне по желания начин с парче мека тел, което се маха след един сезон, или след като постигнем желания брой навивки.

Статия на Северина Самоковлийска
От www.zadoma.com

В Япония се води, че е символ на благоденствието в семейството, в което се отглежда и също така носи късмет  Mr. Green
Изглежда много ефектно в прозрачна ваза с камъчета  Heart Eyes

Има ли и други почитателки?

# 1
  • Мнения: 666
Тези изглеждат страхотно, ние имаме вкъщи такъв бамбук, но е само едно спираловидно стъбло.

# 2
  • Мнения: 917
Аз също имам и само с едно стебло  Grinning На него имаш ли издънки с листенца?

# 3
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Имам един стрък със спиралка. Има една едина клонка.

# 4
  • Мнения: 666
Откакто съм го купила за половин година имам две издънки с листенца. Дали не са малко? Уж бамбукът бил най-бързо растящото растение...

# 5
  • Мнения: 917
Моя /който е едно стъбло/ има 3 издънки, всяка с по 4-5 листенца. Мисля да го "размножа" и четох в нета, че трябвало да се сложи издънката в съдче с вода и след 3 месеца пускало коренчета.
Бамбука расте бързо, но това тук не е бамбук, а драцена  Laughing
Имам и от типа на пирамидка, но котето го пасеше редовно и ми пожълтя  Cry

Пу пу пу, ама от както го имам, само хубави неща се случват  Laughing

# 6
  • Мнения: 3 634
Аз имам подобен на този от последната снимка. Само, че между стъблото и листенцата има спирала. Общо е висок около 1,50м. Спиралата е на около 1м и сега само листата растат нависоко. В нов дом сме и мисля да го напълня целия с бамбук! Нищо друго не съм отглеждала с такава лекота!  Flutter

Вашият посаден ли е? Моят от 3 год. е във ваза с вода, а сега прочетох че се засаждал.

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 20:26 от Фър-р-р Бъз-з-з

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Моят е във вода от около 2 години.
през първата загни върха и го резнах та оста без клонче, после изби другото и до сега си расте. Даже не е на светло.

# 8
  • Мнения: 917
Във ваза с вода е моя, но мисля да купя еко-почва и камъчета.
И аз мисля да си купя още, но към 10-20  Blush
Знаете ли за значението на бройката? newsm78

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да има значение колко са.
Но не помня - имам един
Като тръгна да увеличавам и проверя ще пиша.

# 10
  • Мнения: 3 634
Имаше преди подобна тема и там писах, че на борсите за цветя се продава доста по-евтино от цветарските магазини. Това за тези, които искат да купуват повече бройки. Аз купувах за 2лв пръчки по 1м.

# 11
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
прави?
последно гледах спирали по 2,50 да са били 70-80см макс - в магазин.

# 12
  • Мнения: 3 634
прави?
последно гледах спирали по 2,50 да са били 70-80см макс - в магазин.

Не те разбирам!  Mr. Green Под пръчки имам предвид единична бройка със спирала. Защото съм купувала и като това на първата снимка между 20-40лв. цялото снопче.

# 13
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Merci.
Чудех се дали не са прави. Преди време бях виждала такива

# 14
  • Мнения: 917
момичета къде са тези цени? Shocked Shocked Shocked

Общи условия

Активация на акаунт