не иска да уригва

  • 2 797
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Храня бебето си с кърма,обаче имаме проблем не иска да уригва и след това се случва често да повърне това много ме притеснява.Дайте съвет как мога да я накарам да уригне,как е най добре да я държа или нещо ако се сетите друго,много ще съм ви благодарна.

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Опитай като я държиш на рамото да я галиш по гърба с кръгови движения или да я подържиш няколко минути, след което да я сложиш легнала за около 20 секунди и пак да я вдигнеш на рамото. На мен тези начини ми ги каза лекар и до сега действат безотказно.

П.П. Това бях писала по подобна тема и майката беше споделила, че и при нейното бебе е подействало. Успех!

# 2
  • Мнения: 1 354
Опитай като я държиш на рамото да я галиш по гърба с кръгови движения или да я подържиш няколко минути, след което да я сложиш легнала за около 20 секунди и пак да я вдигнеш на рамото. На мен тези начини ми ги каза лекар и до сега действат безотказно.

П.П. Това бях писала по подобна тема и майката беше споделила, че и при нейното бебе е подействало. Успех!

много ти благодаря Hug,ще пробвам веднага на следващото хранене,дано и при нас има ефект.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 4 126
Имам книга в която са описани три пози:1.Върху рамото ви.Облегнете бебето в стабилна позиция на рамото ви - с едната ръка здраво го придържайте под седалището, а с другата го потупвайте или поглаждайте по гръбчето.2.По корем върху скута ви.Положете бебето с лицето надолу върху скута ви - стомахчето върху едното ви бедро, главичката върху другото.С едната ръка го придържайте здраво към себе си, а с другата го потупвайте или поглаждайте.3.Изправен седеж.Поставете бебето да седне в скута ви с обърната напред главичка - хванете го с длан под едната мишница, като подпирате гръдния му кош.Потупвайте или поглаждайте по гръбчето и пазете главичката на бебето да не се отмята назад.Тази последната поза е малко неясно обяснена.В книгата има рисунка, но няма как да я покажа.Бебето по скоро сяда на коляно и крачета му са надолу и го придържаш.Аз редувах трите пози като към днешна дата най-голям ефект има третата.Потупвах и по дупето, когато е върху рамото ми Laughing

# 4
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Има една поза, при която ако не се оригне, значи си знам, че изобщо няма да стане и мога да я слагам да спи. Значи - нейното дясно рамо трябва да се облегне на гърдите ти, като я придържаш с дясната си ръка за гръдния й кош и помишничките. Тоест да е обърната с десния си профил към теб, изправена, леко приведена напред, облегната на ръката ти. Дано да е станало ясно Crazy

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
На мен в болницата ми бяха казали  да я държа поне 15 мин права и тогава да я слагам да легне, ако не се уригне.Избягвах по този начин повръщането.

# 6
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Понякога я слагах да полегне за една минута и после като я вдигна се оригваше. Целта е да се размести въздуха в стомахчето, за да излезе по-лесно.

# 7
  • Мнения: 521
Просто го държа прав,но понякога му е нужно много време и особено през ноща го слагам по-скоро да си легне и повръща.Но има случаи в които не се оригва изобщо.Ще взема и аз да пробвам начина на Stanislava_

# 8
  • Мнения: 748
когато го държиш в поза за оригване гледай брадичката да не клюмва към гърдите. придържай главичката така, че вратлето да е изправено. така по-лесно излиза въздуха.

# 9
  • Мнения: 142
Има една поза, при която ако не се оригне, значи си знам, че изобщо няма да стане и мога да я слагам да спи. Значи - нейното дясно рамо трябва да се облегне на гърдите ти, като я придържаш с дясната си ръка за гръдния й кош и помишничките. Тоест да е обърната с десния си профил към теб, изправена, леко приведена напред, облегната на ръката ти. Дано да е станало ясно Crazy

и ние така уригахме, но като пооотрасна малко ( на половин месец) и спря да действа, започнах друга тактика, слагам го на рамото и правя две три обиколки на къщата, ако няма резултата го слагам да спи  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 168
И моята дъщеричка много повръщаше, та я слагах в столчето за кола за 15-ина мин. преди лягане, особено ако не СЕ Оригне.

# 11
  • Мнения: 9 390
Пробвай с потупване по рамото.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
В началото и ние имахме такива грижи много трудно уригваше.Сега я вдигам и на 5-тата секунда го прави.Слагах я на рамо и я потупвах по гръбчето ,по коремче четох също , че помага /при нас не ставаше /,но я държах по дълго време изправена. 

# 13
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А има и друго - като я сложа да легне на лявата си страна, дори и легнала се оригва, без да повърне Party Отзад я подпирам с одеалото да не се завърти по гръб.

# 14
  • Мнения: 4 335
Понякога я слагах да полегне за една минута и после като я вдигна се оригваше. Целта е да се размести въздуха в стомахчето, за да излезе по-лесно.
И аз правех по сьщия начин Peace

Общи условия

Активация на акаунт