Калций?!

  • 1 122
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте, мили момичета! Снощи видях мечтаните две чертички! И сега всякакви мисли ми се въртят из главата! Още не съм казала на таткото, но има време и за това. Въпросът ми е следният на 29г. съм и никога не съм яла сирене, знам, че от млечните продукти се набавя калций в организма и се чудя дали не трябва да пия някакви таблетки. Моля Ви ако някой може да ми даде съвет, че още не искам да ходя на лекар, а се притеснявам.
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 370
И мляко ли не ядеш?

# 2
  • Мнения: 32
не, само кашкавал понякога  newsm12

# 3
  • Мнения: 1 227
Пий фолиева и, след като лекар установи бременността, го питай за някакви витамини. Успех

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
елдата е много богата на желязо и калции...ако можеш да хапваш от нея....
иначе - за таблетки питай лекаря ти...и без друго ще трябва да отидеш на преглед скоро....
можеш да почнеш да пиеш фолиева киселина от сега....

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Пий фолиева киселина , а доки ще ти изпише , някакви подходящи витамини.Като си хапваш кашкавалче , увеличи приема му.

# 6
  • Мнения: 406
И все пак гледай кашкавалчето да е от мляко!

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И все пак гледай кашкавалчето да е от мляко!

Тя ще гледа , но в това няма как да го види!

# 8
  • Мнения: 141
Ако скоро си установила, че си бременна е по- добре да почнеш с фолиевата киселина, както те е посъветвала Мади.
Необходимостта от калций идва малко по- късно. Ако не обичаш да ядеш сирене или млечни продукти, можеш да си набавиш дневната доза Калций от сусамово семе, което е много богато на този елемент. Продава се в магазините и 1 лъжичка на ден сурово семе ти задоволяват дневните нужди от калций. Това го знам от една съфорумка, която също не харесва млечни продукти и лекарката й я посъветвала за сусама.

Лека и успешна бременност Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 960
Амиии Thinkingще залагаш на кашкавала явно.
Фолиавата киселина  можеш да я пиеш и докато чакаш да ти се установи бременността.Ще е само +.
Сигурно ще ти препоръча доки витамини и храни по богати на калции......

# 10
  • Мнения: 377
Почвай с фолиева киселина . Моята докторка държеше да е Неофолик Мета . А за калция , ще имаш нужда и от него , но както са ти казали може да се набавя и от други хранителни продукти , не само от млечни . Когато отидеш на лекар , не забравяй да кажеш за това , и той ще прецени , дали има нужда от някакви витамини .

# 11
  • Мнения: 4 111
Сусамът също съдържа калций. Аз го смилах на брашно и си го обърквах с кисело мляко (може и малко мед).

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 13:34 от Лилянчо

# 12
  • Мнения: 567
Знам че  халвата е много богата на витамини Peace А за фолиевата и витамините са ти писали вече
Ами леко бременеене  Hug  newsm51

# 13
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Направо можеш да си купиш сусамов тахан,да го объркаш с пчелен мед и да си хапваш по няколко лъжици на ден.Сусамовият тахан е най-богатият на калций продукт.

# 14
  • Мнения: 4 555
Хехе, ето един въпрос по моята специалност Simple Smile
За сусама са ти казали вече - можеш през цялата бременност да ядеш по една лъжица суров сусам на гладно. Освен за набавянето на калций, помага и за поддържане на хемоглобина.
Храните с най-високо съдържание на калций са бадемите, портокалите и соята, както и някои зеленолистни зеленчуци, карфиол и броколи.
Още един много добър начин да си набавим необходимите минерали е ... минералната вода Simple Smile

Таблетки недей да пиеш. И без това на тях пише, че не се препоръчват по време на бременност и причината е, освен че натоварват бъбреците на бременната жена, могат да доведат до проблеми с бебето, калциране на костите и други такива.
Т.е. забрави за таблетките, яж сусам, пий минерална вода от време на време, яж портокали (освен калций, съдържат и много фолиева киселина, която също ти е необходима). И лека бременност Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт