ВТОРА СЪПРУГА

  • 3 663
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
НЯКОЙ ПЪТ В ЖИВОТА СЕ СЛУЧВА НЕЩАТА ДА СЕ ЗАВЪРТЯТ НА 180 ГРАДУСА И ДА СЕ ОКАЖЕ, ЧЕ СИ ЖИВЯЛ С ЧОВЕК, КОГОТО ИЗОБЩО НЕ СИ ПОЗНАВАЛ И РАЗБИРАШ ЗА НЕЩА, КОИТО НЕ СИ И ПРЕДПОЛАГАЛ, ЧЕ СЕ СЛУЧВАТ.
ЗА ЩАСТИЕ, НЯКОЙ ПЪТ СЪДБАТА ТИ ДАВА ВТОРИ ШАНС И НАМИРАШ ТОЧНИЯ ЧОВЕК. С БРАК ИЛИ БЕЗ БРАК,СЕ РАЗБИРАТЕ ЧУДЕСНО СЪЗДАВАТЕ СЕМЕЙСТВО И ДЕЦА, ТОЙ ПРИЕМА ДЕЦАТА ИЛИ ДЕТЕТО ТИ ОТ ПРЕДИШНИЯ И ВСИЧКО Е НАРЕД. НЕГОВИТЕ ДЕЦА СЪЩО ТЕ ПРИЕМАТ, ТОЙ СЕ ГРИЖИ СЪЩО И ЗА ТЯХ.
ТОВА РАЗБИРА СЕ Е НАЙ-ВАЖНОТО, НО ИМА ЕДНО ГОЛЯМО "НО". ТОВА "НО" Е СВЪРЗАНО С ВЗАИМООТНОШЕНИЯТА С РОДИТЕЛИТЕ, БИВШИТЕ СЪПРУГИ И РОДНИНИТЕ
БИХ ИСКАЛА В ТАЗИ ТЕМА ДА СПОДЕЛЯМЕ ВЗАИМООТНОШЕНИЯТА СИ ТОЧНО С ТЕЗИ ХОРА. ПРИЕМАТ ЛИ ВИ, КАКВИ ТРУДНОСТИ СРЕЩАТЕ И КАК ГИ ПРЕОДОЛЯВАТЕ, КАНЯТ ЛИ ВИ НА СЕМЕЙНИ ТЪРЖЕСТВА ИЛИ ТАМ ИМА МЯСТО САМО ЗА ПЪРВАТА СЪПРУГА, С КОЯТО СА ПО-БЛИЗКИ. ПРОМЕНЯТ ЛИ СЕ ОТНОШЕНИЯТА С ТЕЗИ ХОРА С ТЕЧЕНИЕ НА ВРЕМЕТО И КАК ВЛИЯЯТ НА ВЗАИМООТНЕШЕНИЯТА С ЧОВЕКА ДО ВАС.

# 1
  • София
  • Мнения: 233
В този случай аз голямо НО не виждам.
Изобщо не държа да се показвам на бащи, майки, баби, дядовци и каквото и да било там обкръжение.
В една съседна тема пише, че дори и роднини са "Винаги готов!" да закопаят връзката ти.
И съвсем не копнея да се появявам, за да пръскам хубост на "семейни" събирания на семейство, което вече го няма.
Според мен новото семейство просто трябва да си създаде нова среда.

# 2
  • Мнения: 2 011
Не държа изобщо да присъствам на разните му семейни сбирки и тържества като първата  съпруга ... Имам си ново семейство , където съм уважавана и се държи  на моето присъствие. С Бившият ми имаме за сега културни взаимоотношения заради доброто на детето ни. Пък и като се замисля , май не са ме канили на тържества от този род - в прекрасни отношения  съм със сестрата  на  БНД , но дори и тя да ме покани на нещо си не бих отишла, защото нямам желание да виждам другите. Предпочитам да сме в добри отношения по телефона , детето да  ходи на гости на баба и дядо и до там!  newsm78 bowuu

# 3
  • Мнения: 2 175
ПРИЕМАТ ЛИ ВИ, КАКВИ ТРУДНОСТИ СРЕЩАТЕ И КАК ГИ ПРЕОДОЛЯВАТЕ, КАНЯТ ЛИ ВИ НА СЕМЕЙНИ ТЪРЖЕСТВА ИЛИ ТАМ ИМА МЯСТО САМО ЗА ПЪРВАТА СЪПРУГА, С КОЯТО СА ПО-БЛИЗКИ. ПРОМЕНЯТ ЛИ СЕ ОТНОШЕНИЯТА С ТЕЗИ ХОРА С ТЕЧЕНИЕ НА ВРЕМЕТО И КАК ВЛИЯЯТ НА ВЗАИМООТНЕШЕНИЯТА С ЧОВЕКА ДО ВАС.

Аз съм бивша втора съпруга..
С първата всички бяха много близки, но никога не са си позволили да я канят по някакъв семеен повод след като вече заживяхме заедно..
Идвала на гости и тн..но не и при поводи..
Не че ми се е ходило или пък да са ме приемали..
А пък да влияе на отношенията ми с мъжа.. Shocked
Иначе - да..след няколко години нещата се промениха и затоплиха..особено с идването на внучето.. Sunglasses

# 4
  • Мнения: 7 325
Аз не бих отишла на празник в семейството на бившия ми независимо в какви отношения сме. Няма никакво значение, че съм била с него преди тази с която е в момента. Изобщо не съм привърженик на големите семейни събирания бивши и настоящи на куп. Той също няма място при моите роднини. Щом сме се разделили, особено ако е по грозния начин, и сме създали нови семейства всеки да си гледа живота. Близки и фамилиарни отношения с хора които са останали в миналото ми ...меси няма нужда. Ако имахме културни отношения с него бих общувала с необходимата дистанция заради детето, но тъй като се разделихме с лошо и той продължава да ми трови живота съм сложила една............... дълга и цветиста на целия му род.  

# 5
  • Мнения: 130
Я аз да използвам темата и да питам нещо, дето ме тормози от известно време. Та на щерката и предстои бал догодина. Обаче, нямам нито намерение, нито желание да правя селска свадба с родата на бившия. Тоест съвсем и изобщо няма да се събирам с тях на едно място. Как би следвало да постъпя? Да им кажа, ако искат да си правят отделно изпращане или как?  newsm78 Тя мойта не иска ние да правим изпращане съсем, всъщност, само рокля и пари искала госпожицата

# 6
  • Мнения: 800
Аз съм втората съпруга. В началото хич не ми беше лесно - мъжът ми има дете от първия брак и покрай него контактувахме с бившата му жена често. Не ми е пречило, докато не осъзнах на една разходка в парка, че те двамата си говорят, а аз си играя с детето им?!  Друг случай на тези според мен прекалено либерални отношения - рожден ден на детето и сме поканени и ние с мъжа ми, аз бременна ... беше много странна картинка. Оттогава ограничих контактите с бившата, че заради детето се чуваме е нормално, ама да сме приятелки - не виждам причина.

# 7
  • Мнения: 2 479
Asioula, ще ти отговоря от позицията на щерката...по - скоро ще ти кажа как стана на моя бал. На майка ми родата - у нас от обед - видяхме се, почерпихме се. После отидох при фризьорката за прическата и грима. От там - при баща ми, последва почерпка с родата от негова страна  Laughing. Роклята ми беше там, облякох се и ме закараха в училищния двор, където се събирахме целия випуск преди да тръгнем. Съответно там дойдоха и всички присъствали по майчина линия и си ме изпратиха - вече в целия ми блясък  Crazy.
Честно казано, не ми беше много драго да ги гледам на два лагера в училищния двор, но пък и за общо празнуване не можеше и да се помисли... Успяхме някакси да постигнем равновесие - хем вълкът сит, хем агнето цяло. Помислете за подобен вариант, ако ви е възможен.

# 8
И аз съм втора съпруга, децата бяха сравнително малки. Отначало не беше лесно, получаваха се разни странни ситуации по тържества - кого да поканим, бившата или новата. Нещата се уталожиха и не, че сме първи приятелки с бившата, но на сватбата на големия си бяхме всички там, аз се оттеглих за семейната снимка, тя после не седна на нашата маса, говорим си учтивости и всички са доволни.
родителите на мъжа ми имаха резерви, но постепенно ги преодоляха, а и живеят далече, веднъж на два месеца се виждаме, какво толкова? С децата изградихме и запазихме хубави отношения, обичат си малките братчета.
Изглежда много хубаво, но на всички е коствало усилия и такт. Дори и бащата на бившата, дето щеше да ни гърми и прочие, се завърна по едно време и си подадоха ръце мъжете.

# 9
  • Мнения: 800
Това с такта и възпитанието е много сложно. Съпругът ми е дете в такова семейства - т.е. родителите му са разведени и всеки с нов брак, по този повод аз имам две свекърви и двама свекъра - те естествено не искат да сядат на една маса заедно. Та ние празнуваме всеки празник по два пъти, а тези които няма как да повторя (като сватбата ни, изписването на децата, погачата и т.н.) има все някой обиден. По празници като Коледа, Великден се мъкнем на обяд в едните, на вечеря в другите и все някой се сърди, че сме за малко или не знам какво - Честно казано си мисля, че тези първи бракове просто трябва да се забравят, за да е по-лесно нататък, ама не може когато има деца и от там стават проблемите.

# 10
  • Мнения: 130
Lib , мерси за идеята. Ще я предложа на щерката. Имам само подозрения, че бившата рода като чуе, че ще трябва да се бръкне за купон, а не само да дойде от село и да седне на масата, може и да откажат. Ще се справим някак си.
Обаче един ден както дойде време за свадба, е тогава не знам какво ще се прави.

Общи условия

Активация на акаунт