За ролките за коса...

  • 2 321
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 032
Използвате ли?
Аз честно да си кажа никога не съм си слагала и идея си нямам как става и кои са най-удачни. Embarassed
Кажете, моля, какви ползвате или сте ползвали, колко време трябва да стоят на главата, лесно ли може да се справи сам човек с тях? Thinking
Предполагам, че косата трябва да е влажна... newsm78
  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 3 328
Ползвала съм и онези, най-старите, металните /ако някой тук ги помни, защото са от времето на майка ми, но преди 1988 г. други на българския пазар нямаше/, с дупчици, ластиче и топче на ластичето Grinning, и тези с пластмасова основа и дунапренче, около което се навива кичурът. Вторите са доста по-удобни, години наред съм спала с тях /суета сует и всяческая суета Embarassed/. Виждала съм от дунапрен подобия на ролки, цилиндрични са и дълги по форма, доколкото знам, с тях косата се навива, като се вързват /както навремето бабите ни са връзвали с парцалчето плат косите си, за да се накъдрят/. От тези, които се слагат в гореща вода и после се навива на тях косата, не съм имала и не знам как се процедира с тях. Общо взето, ако искаме някакъв по-траен ефект от навиването на коса на ролки, трябва преди това косата да е къдрена, а навиването се прави, след като леко я навлажните /след сресване с мокър гребен, примерно, или хубаво подсушаване след баня/. Като са по-едри ролките, ефектът може да е доста добър newsm03

# 2
  • Мнения: 1 032
Благодаря за отговора.  bouquet
Аз наистина се и чудих за едрите и по-дребните ролки. newsm78
Виждала съм по списания и по TV-то много хубаво направени коси с едни такива хубави букли Laughing, ама като не знам как точно е постигнат този резултат. Embarassed А и не е сигурно колко опита ще ми трябват за да сътворя нещо сама. Blush

# 3
  • София
  • Мнения: 3 328
С маша и приличен набор от стилизиращи продукти /ако въобще става дума за истинска коса, а не за прикачени/присадени кичури/ - така се постига TV ефектът Laughing Не очаквай с ролките да бъде точно същият, макар че с по-едрите от тях наистина може да бъде доближен.

# 4
  • Мнения: 1 032
Ясно! Laughing
А с машата, трябва ли да е влажна косата или на суха... Embarassed

# 5
  • Мнения: 7 186
С машата косата трябва да е съвършено суха, докато ролките се слагат на леко влажна коса.

# 6
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Аз от време на време ползвам тези, които се сладат във вода да заврат (мисля, че са с парафин вътре). Почти винаги навивам на суха коса (косата ми е почти до кръста, гъста и доста тежка). Започвам с кичурите отпред и така цялата коса. като сложа последната ролка, почти веднага след това развивам първата. Като ги развия, сресвам се с главата надолу. По този начин косата ми става много обемна и начупена от средата надолу. Пръскам с лак. Последната прическа,която си правих бе: след като навих така косата я прибрах на разпилян кок и доуформих падащите кичури с маша. Стана много ефектно.

# 7
  • Мнения: 582
Аз ползвам от дунапренените, но задължително да са дебели, че иначе става ужасно. Та, значи как процедирам: вечер след миене на косата, когато е почти абсолютно суха, се връзвам на опашка, но горе високо. След това я разделям на 3-5 кичура (мойта коса не е гъста и много права, дългичка), слагам на всеки първо пяна и после намотавам ролката. Така спя-те дефакто ти се падат отгоре на главата и въобще не пречат. На сутринта като я пусна, ефекта е поразителен- яко бухнала и на едри масури. Оформям я както искам и пръскат доста лак! Като ми питат как си правя прическата, казвам, о, тя се прави сама нощно време и си е така. Много е лесно и бързо.
С маша пак става, но отнема много време и бързо пада.
Чувала съм, че със самозалепващите става много добре, но аз лично не съм ги пробвала.
Е, дано съм ти била полезна!

# 8
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
И аз се правя по подобен начин, точно с едри дунапренени ролки, само че процедурата я извършвам веднъж седмично и разделям косата на доста кичури, около 30-ина ролки ми трябват Rolling Eyes. Навивам на полусуха коса, с пяна, спя с ролките; после оформяне, лак и това е. Прическата издържа много - е, към края на седмицата определено изглежда малко по-различно от първия ден, но пък има много варианти - на опашка, прибрана на кок и т.н. Малко е мъка и отнема време - около 2 часа ми трябват да 'сглася' навиването, ако го правя съвсем сама, ако си хвана помощник по-бързо става, но пък нямам друг вариант; косата ми е абсолютно права и трудно задържа иначе каквато и да е прическа. Малко ми е тъмна дясната снимка и не се вижда добре, но общо взето това ми е обичайната прическа.

# 9
  • Мнения: 582
И аз се правя по подобен начин, точно с едри дунапренени ролки, само че процедурата я извършвам веднъж седмично и разделям косата на доста кичури, около 30-ина ролки ми трябват Rolling Eyes. Навивам на полусуха коса, с пяна, спя с ролките; после оформяне, лак и това е. Прическата издържа много - е, към края на седмицата определено изглежда малко по-различно от първия ден, но пък има много варианти - на опашка, прибрана на кок и т.н. Малко е мъка и отнема време - около 2 часа ми трябват да 'сглася' навиването, ако го правя съвсем сама, ако си хвана помощник по-бързо става, но пък нямам друг вариант; косата ми е абсолютно права и трудно задържа иначе каквато и да е прическа. Малко ми е тъмна дясната снимка и не се вижда добре, но общо взето това ми е обичайната прическа.

Ооооо, твойта става адски къдрава. При мен ефекта е коренно различен-само леко начупена. Но тава зависи от броя на ролките-колкото повече, толкова по-къдрава. Аз си ги слагам за 5 минутки.
При мен е абсурд да карам цяла седмица. Косата ми се омазнява много бързо и я мия през ден. А това с навиването го правя много рядко-само за някакъв случай, иначе си ходя с правата коса...

# 10
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Аз търся малко по-траен ефект, защото нямам време да се занимавам всеки ден. Пробвах няколко пъти на по-едри кичури, с по-малко ролки, обаче не издържа много, кльофва и се обезформя точно на втория ден  Close, а ако е по-влажничко времето (както е това лято) - почти веднага. Слава богу, не ми се омазнява бързо косата и я мия веднъж седмично; ако трябваше през ден-два сигурно щях да съм останала без коса вече Confused, точно разресването после е проблемът, без балсам трудничко става и не минава съвсем без скубане.

# 11
  • Мнения: 5 299
 Измивам си косата,сресвам, слагам обилно пяна и я оставям така да изсъхне. Става на клечки(корави) и после каквото и да направиш - ролки или маша, ефекта е дълготраен, но ако навън времето е дъждовно(влажно) - просто забрави всякаква прическа.
 Преди да родя много обичах да експериментирам с косата си Hug Имаше дни, в които съм си играла да се навивам на много тънки кичури и прическите ми костваха по 5-6 часа  Sick

# 12
  • Мнения: 1 032
Ей това много ми допадна. Hug   bouquet
Изглежда ми много лесно и бързичко, а аз по принцип нямам много време.
Но обезателно като си купя ролките ще пробвам и нещо по-завъртяничко. Wink

Общи условия

Активация на акаунт