Отговори
  • Мнения: 903
Здравейте мили момичета,
Много съм притеснена. В 36 седмица съм и доктора ми каза другата седмица да влизам в болницата за секцио, защото плацентата ми била озряла и щели да тръгнат да се раждат, а те са поизостанали и ще бъдат доста малки. Миналия понеделник главичките им бяха 8.3см., което не отговаряше на моите седмици. Доктора ме увери че ще са над 2кг, но аз не им вярвам. До колкото чета май изчисленията им не са много точни. Мислите ли, че ще са в безопасост, ако се родят тогава? Не знам какво да правя, въобще нещо зависи ли от мен?

# 1
  • Мнения: 293
Не се приеснявай! Peace
Всичко ще е наред щом докторът така е преценил.Това което на мен ми казват е, че близначетата ги вадят в 37 г.с. но днес като ходя на преглед ще разпитам по-подробно-задължително ли е това да става в 37 г.с. или може да се изчака още малко за да могат бебетата да станат по-дебелички.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 550
100 пъти по-добре е да ги извадят било то под или над 2 кг. Нали знаеш какво значи зряла плацента- бебетата трудно се хранят, ще започне да не им достига кислород и ще страдат. Другото, което е важно, нормално е близнаци да изостават с мерките и теглилките.
Моите ги извадиха в 36 г.с. точно, защото плацентата ми беше с 3-та степен на зрялост и имах малко води. Цвети се роди 2650 /47 см, а Плами 2850/ 51 см.
В 31 г.с. главичките им са били Плами 81.4, Цвети 79.6, а 2 дни преди секциото - Плами 90.6, Цвети 86.4. А има и нещо друго - малко мръдване на бебока в момента на измерването и цялото мерене отишло по дяволите, е не точно по дяволите, ама няма да е съвсем точно Laughing.
Имай вяра в доктора и го слушай, изпълняваш ли указанията и спокойна ли си - всичко ще е наред - другата седмица ще гушкаш двете малки мишленца  Heart Eyes Heart Eyes.
Горе главата, кураж и леко раждане !  Hug Hug

# 3
  • Мнения: 7 640
по принцип близнаците са "готови" 36г.с. поради взаимното си повлияване узряват по-рано. Обикновено плановите секции са в 37г.с.-много се преразтяга мятката, децата започват да страдат, майките са застрашени от разни усложнения, така че не се плаши.
И аз искам моите са се по-дебелички, ама ще ги охранваме отвън. Успех!
Къде ще е събитието, ако не е тайна?

# 4
  • Мнения: 903
Благодаря ви много за отговорите. Сега се чувствам по-спокойна. Събитието ще се състои в Шумен и то много скоро - след три дни влизам в болницата. Стискайте ми палци.

# 5
  • Мнения: 4 302
Аз пиша в искам бебе, но напоследък често влизам и при вас. Искрено се надявам  Praynigвсичко да мине леко и другата седмица да си горда мама на две сладки бечета!

Общи условия

Активация на акаунт