Температура при бебе без други симптоми?

  • 1 397
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 188
Мами, реших да попитам дали сте имали подобен проблем - малката е почти на 7 месеца и от 8 дни има температура, варираща между 37,1 и 37,6. Ходихме на лекар - уши, гърди, гърло, нос - всичко е наред, пълни изследвания на кръв и урина - пак наред. Тя е весела иначе и си хапва нормално. Мислех да не са й тръгнали зъбки, но много време стана с температура, а не виждам да пробива зъбче, от какво ли може да я вдига? Ще съм ви благодарна, ако споделите мнение  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 5 718
Нямам идея от какво може да е, но възможно ли е примерно да е претоплена? Как я обличаш? По принцип това не е и висока Т. Дано всичко е наред! Д-рът какво каза?

# 2
  • Мнения: 188
Докторът каза да не се притеснявам щом изследванията са й наред, храни се и е весела. Иначе я обличам с късо ръкавче ( освен като излизаме към 9.30 - тогава е с дълго ръкавче), чорапки и панталонки. На обяд се прибираме и след 4ч. пак излизаме. Но все пак ми е чудно от какво е тази температура Thinking

# 3
  • Мнения: 1 322
Не е хубаво да поддържа Т толкова време, дори и ниска. Търсете причината.

# 4
  • Мнения: 46 429
Къде я мериш?

По принцип децата са с малко по-висока Т, около 37. След тичане или друго натоварване до 37.5 се счита за нормално, нагоре вече трябва да се търси причина. Пуснете един гърлен и носен секрет все пак.

# 5
  • Мнения: 188
Меря я с биберон - залъгалка, а съм я мерила и с живачен - почти еднакви резултати.

# 6
  • Мнения: 46 429
Меря я с биберон - залъгалка ...

В този случай трябва да извадиш 0.3, за да получиш реалната.
И мери в спокойно състояние.

Дано се притесняваш напразно Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 43 900
а пробвала ли си с живачен да премериш в д-то.....защото този може и хич да не е точен...
иначе - аз също все пак бих търсила причината.

# 8
  • Мнения: 8 999
Температурата е симптом за проблем. Търсете проблема!

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Може да е претоплена.
Може да има някакво леко възпаление, с което да се справи сама.
Но може и да не е така - дано няма сериозен проблем, но в никакъв случай не бива да се окачва на каквато и да било повишена температура табелка "нормално".
Повишената телесна температура винаги е признак на нещо.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И ние имаме често 37.1 - 37.4 и ние бяхме на лекар.Казаха ни , че всичко е нормално и е претоплена.Ще продължавам да я следя и ще търся причина.
http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-bebe/p6559.html

# 11
  • Мнения: 188
 Hug Благодаря ви за мненията и съветите  Simple Smile

# 12
  • България
  • Мнения: 757
Пробвай и в дупенцето и смъквай 5 чертички щом я измериш там!Моя синковец ми вдигаше няколко дни 37.5 и педито се чудеше от какво е,като според нея зъбките не били "тръгнали",а след 4 дни се показа първото!Стискам палци всичко да премине по-бързо Praynig

Общи условия

Активация на акаунт