Депозит - къде е най-изгодно да си направя депозит?

  • 77 433
  • 304
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 59
Допълнително внесените суми до шестия месец се олихвяват с посочената растяща лихва, след шестия месец ако внесеш сума се олихвява с 0.5% годишна лихва. Това което мен ме притеснява е, че лихвите ги променят когато си искат, това е така и при други банки, има го като клауза в договора и са си прави, само че не е коректно според мен да не те уведомят. Преди един месец сключих договор с едни лихви сега вече са други и това го видях от сайта им. Клауза от договора:
"При промяна на пазарните условия БАНКАТА има право по свое усмотрение еднотранно да промени размера на лихвата, начислявана по настоящия договор, за което ВЛОЖИТЕЛЯТ с подписването на настоящия договор дава своето изрично съгласие."

# 106
  • Мнения: 2 759
...Това което мен ме притеснява е, че лихвите ги променят когато си искат, това е така и при други банки, има го като клауза в договора и са си прави, само че не е коректно според мен да не те уведомят. Преди един месец сключих договор с едни лихви сега вече са други и това го видях от сайта им. Клауза от договора:
"При промяна на пазарните условия БАНКАТА има право по свое усмотрение еднотранно да промени размера на лихвата, начислявана по настоящия договор, за което ВЛОЖИТЕЛЯТ с подписването на настоящия договор дава своето изрично съгласие."...
                            Така е, трябва да се следи. Обаче може да си отвориш нов, по-изгоден депозит и да си прехвърлиш всичко в новия.

# 107
  • Мнения: 59
Точно така, просто трябва да се следят нещата.

# 108
  • Мнения: 2 759
                        Но като цяло е доста тъпо де, понеже ако ти променят лихвата в неизгодна за теб ти не можеш да си развалиш депозита, защото тогава няма да получиш съвсем никаква лихва. За съжаление аз не получавам достатъчно адекватна информация - уж следя в моите пари, но инфото се различава доста от инфото на страниците на конкретните банки. Има неудоточнени неща, и калкулаторът на моите пари ми показва една хубава лихва от 8.5 за ЕУ, която после се оказва 6.70  Tired.

# 109
  • Мнения: 2 014
Досега не ми се е случвало банка да промени  лихвата по депозита, винаги спазва записаната в договора. Дори сега лихвите по депозитите  са много паднали, но ми изплатиха такава, каквато съм сключила преди 6 месеца. /6,3% в евро/

# 110
  • Мнения: 5 592
Досега не ми се е случвало банка да промени  лихвата по депозита, винаги спазва записаната в договора. Дори сега лихвите по депозитите  са много паднали, но ми изплатиха такава, каквато съм сключила преди 6 месеца. /6,3% в евро/
Ако не е тайна,коя е тази банка?

# 111
  • Мнения: 8 999
azsa, бих искала да ти изпратя ЛС, но кутията ти е запълнена! Дали е възможно да освободиш малко място за моя въпрос?

# 112
  • Мнения: 2 759
                           Има ли в момента някъде 8 или над 8% за краткосрочен депозит? Изобщо над 7 от първия месец?

# 113
  • софия
  • Мнения: 2 542
Насочи се към тримесечните депозити,офертите и лихвите са доста променливи,така,че най-добре е да се практикува "банков туризъм"  Mr. Green
Това е добра идея

# 114
  • Мнения: 1 417
                           Има ли в момента някъде 8 или над 8% за краткосрочен депозит? Изобщо над 7 от първия месец?
newsm78 лихвите по депозитите супер много паднаха 1,5-2% годишна,  веЧе и 5-6% са висока лихва, която не знам дали някоя банка дава

# 115
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
ПИБ все още държат нива около 7% за краткосрочните депозити -  7% за 3 месечния в лева и евро и 7.1% за 6 мес.

# 116
  • Мнения: 2 759
ПИБ все още държат нива около 7% за краткосрочните депозити -  7% за 3 месечния в лева и евро и 7.1% за 6 мес.
                           Peace . Гледах вчера 'Инвестбанк - Срочен депозит "Екстра плюс" - EUR' и уж пише 8.68 ефективна годишна лихва, 8.50% за шест месеца. Но когато разглеждах сайта им видях, че е само за лева, ЕУ е с доста по-ниска лихва. И все пак 8.5% е доста прилично, та се чудя дали да не стана турист... Но съм отворена за всякакви добри предложения.

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 820
 идеята за банков туризъм много ми допадна  Hug

# 118
  • Мнения: 59
Какво ще кажете за Пиреус Банк? Някой работил ли е с тази банка?

# 119
  • Мнения: 2 759
Какво ще кажете за Пиреус Банк? Някой работил ли е с тази банка?
                             Аз не, но по-скоро бих внимавала с гръцките банки в момента... предвид положението на Гърция... Може излишно да се притеснявам, де.

Общи условия

Активация на акаунт