Менструален цикъл при 11 годишно девойче

  • 16 584
  • 31
  •   1
Отговори
  • Габрово
  • Мнения: 36
     Здравейте мами!

Бих искала да споделя с вас моето притеснение и ако някой е преживял същото да сподели и да ми даде съвет. Дъщеря ми навърши 11 години през януари.За първи път и дойде декември миналата година.Притеснявам се , защото времето през което и идва не са стандартните 28 дни, а 20 и и върви около 10 дни/+ - 2дни/ .Например: 19 април и след това на 09 май.Дефакто сме около 10 дни без превръзка.Обсъдих проблема с личната лекарка и тя ми каза,че е нормално и трябва да мине време за да се нормализира.
       
     Благодаря на всички,които имаха търпението да изчетат темата ми и най-вече на тези,които ще се отзовът да споделят опита си!

# 1
  • София
  • Мнения: 15 913
За да си спокойна вземи направление за АГ. Май в МД имаше детски гинеколог, не съм сигурна.
Ще я видят на ехограф и ще кажат.
На личните нямам вяра - малко отбиват номера.

# 2
  • Мнения: 97
Според мен е нормално и аз бях така. Неприятно е малко наистина, дано се посъкратят поне дните с времето. Иначе аз и на дърти години си останах с цикъл на 24 дни някъде.  Rolling Eyes

# 3
  • вкъщи
  • Мнения: 704
нормално е  така после се регулира

# 4
  • Мнения: 1 902
според мен не е нормално да е така,най-добре я заведи на гинеколог да я видят

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Ох, ама вие съвсем ли сте забравили първите цикли!?
Само шашкате момичето.
Напълно нормално е да идва... ами, когато си поиска в началото. Докато се регулират хормоните.
Освен това далеч не всички жени имат 28 дневен цикъл.
Нито пък на всички е точен като по часовник.
Например аз съм с 26 +- 5 дена. С продължителност 7 +- 1 ден.
Което не пречи да я заведеш на лекар - добре е да свикне с идеята, че тези рутинни прегледи са важни...

# 6
  • Мнения: 77
Здравей, и аз съм на мнение, че е добре да я види гинеколог. Иначе аз бях с цикъл през 4-5 месеца, когато за 1 път ми дойде.. (на 12 години).. е с течение на времето интервалът падна на 45-75 дни.. Simple Smile Не се тревожи и не слушай личната лекарка, защото те не са достатъчно запознати с всички "подробности" от гинекологията и дори без направление заведи детето Simple Smile
Успех и да пишеш..

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Виждам ,че си притеснена ,затова няма да те успокоявам, само искам да те посъветвам нещо. Не ходи с направление в Майчин дом. По-добре проучи за добър детски гинеколог ,и отиди в частен кабинет.
 Един лекар в МД така обърка сестра ми преди години ,че после един куп проблеми се събраха!
 Успех !  bouquet

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 36
Благодаря на всички,които са съпричастни с проблема ми.Май наистина ще се ориентираме към гинеколог,но нека да излезе в ваканция за да е по-малко ангажирана.

Желая ви хубав ден!

# 9
  • Мнения: 3 268
И аз мисля,че защото става въпрос за дете,специалистът трябва да е наистина много добър и наистина да работи и с подрастващи.И по-добре да е жена,така дъщеричката ти ще се стресира по-малко.

# 10
  • Мнения: 660
D Angelova , излишно е да се тревожиш , тъй като това е много фин физиологичен процес , нуждаещ се от време за саморегулиране . В медицинската практика се счита за нормално в първите 2 години след появата на цикъла , той да е нередовен , с по-кратки или по- дълги интервали ,дори с пропуснати месеци и т.н. Това , което изисква лекарска консултация е свързано с болка , прекомерно кървене и подобни оплаквания .

Освен това , доколкото разбирам от написаното от теб вашият цикъл е точно 21 дни , което е напълно нормално . От 21 до 28 дни се счита за нормално , като разбира се има и изключения , например жени , при които се е установил на 33 дни и е точен до минута .

Поздрави и по-малко тревоги !

# 11
  • Мнения: 7 723
Ох, ама вие съвсем ли сте забравили първите цикли!?
...
Оооо, спомням си този ми кошмар, като че ли вчера беше ooooh!
И, да- изобщо не ми идваше на 28 дена.

# 12
Пиша от компютъра на малкото ми хормонче.Като я попитам има ли цикъл някой от училището ви и тя...изгледажда ме тъпо,говори и казва почти сички.И тя неска и дойде за 1-ви път.Не мисля да я водя на доктор.Не мога обаче да си обясня,много рано им идва или така ми се струва.

# 13
  • Мнения: 7 723
Пиша от компютъра на малкото ми хормонче.Като я попитам има ли цикъл някой от училището ви и тя...изгледажда ме тъпо,говори и казва почти сички.И тя неска и дойде за 1-ви път.Не мисля да я водя на доктор.Не мога обаче да си обясня,много рано им идва или така ми се струва.
Айде, честито   bouquet

Мойта е на 10. Още не знае за някое момиченце от класа да има цикъл.
....ще видим догодина Crazy

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ох, ама вие съвсем ли сте забравили първите цикли!?
...
Оооо, спомням си този ми кошмар, като че ли вчера беше ooooh!

аз също.
Дори деня и часът помня. И продължителността ми... 10 дни  Shocked

На D_Angelova да й честитя девойката и да й кажа, че е нужно време за регулиране. Може дори да прескочи.
Обаче не е зле да се видиш с детски гинеколог.

Общи условия

Активация на акаунт