неспокоен сън на малко бебе

  • 5 611
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 141
Бебчето ми спи много неспокойно, когато изобщо спи - през цялото време пъшка и охка. При вас как е било в началото? Възможно ли да е от коликите? Иначе не е ревлив, но съня му е много неспокоен.

# 1
  • Мнения: 9 814
Може да са колики, може да му е топло или неудобно на бебчо.
Причини за неспокойния сън при малките бебета много. Важното е да ги отстраняваш една по една.
Първо пробвай да дадеш капки против колики, после да промениш нещо в облеклото или завивките на бебето.

# 2
  • Мнения: 1 053
А присвива ли се?Ако да,са коликиМойта бебка беше така и от това се будеше.Този период беше около месец и малко.Сега пъшка когато е акана или и е топло.

# 3
  • Мнения: 240
И според мен по- скоро му е топло на бебчето. Моита направо си плачеше и въобще не заспиваше, докато имаше колики. Пипай от време на време тила отзад, ако е влажен значи му е топло.Естествено много е възможно да го боли коремчето, но коликите далеч не са единственото, което провокира плач. Обикновено пъшкат и хленчат при Лек дискомфорт, а реват при по- силни болки. Виж също да не би да вдига температура, защото тогава са отпуснати и мрънкат, а ако е така това също може да се дължи на жегите, стига да не е висока. Аз, когато бебчо ми пъшка и хленчи на последък леко я обливам с водичка без да я къпя, само да я разхладя- зяспива си спокойно и без проблем  Hug

# 4
  • Мнения: 1 045
Може да са колики,температурата в стаята,много или малко нахранено,обстановката/светнато,тъмно,шумно,тихо/,памперса/по-стегнат,по-хлабав,пълен/.....Може да са хиляди неща.Бебетата са като Принцесата и граховото зърно,пречат им дребни неща,така че трябва да забележиш кога е спокойно и сама да прецениш какво пречи.

# 5
  • Мнения: 998
И аз мисля ,че е по-скоро от горещината ,моето направо си ревеше от коликите
и нищо не беше в състояние да го укроти(добре ,че не продължиха дълго).

# 6
  • Мнения: 275
И аз мисля, че е по-скоро от жегите. От коликите се присвиват и плачат.

# 7
  • Мнения: 252
Момичетата по-горе са ти казали варианти,а те са наистина много.Може и просто да си спи неспокойно бебчето.Мойта дъщеря и сега понякога,докато заспи по-дълбок сън се мята и мрънка ,но не се буди.Тя е много чувствителна и всичко и се отразява.Опитай се да намериш причината като ги изключваш една по една.

# 8
  • Мнения: 1 900
Сина ми имаше такъв период. Ако иначе е спокойно, храни се и ти се струва добре изчакай ще премине. Ако много се притесняваш сподели с педиатъра. Peace

# 9
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Основните причини за неспокойния сън вече са ги изброили - колики, горещо му е, неудобно му е и т.н. Но имай предвид, че това зависи и от типа нервна система на детето. Просто има такива, които спят неспокойно, независимо от всичко.

Дъщеря ми е от тези деца. Всеки път, когато спи, се върти, пъшка, търка очите и нослето, рита. Така е откакто се е родила - денем, нощем, няма значение. Като беше по-малка и проплакваше.

Говорила съм с лекар, казва, че е нормално - незряла нервна система. Израствало се.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 44 084
може да са колики...може пък и да му е горещо последните дни, може много неща....
ако не те притеснява....можеш да го гушнеш и да спите заедно...това ги успокоява много.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Дъщеря ми е родена в края на декември.Колики имаше до 3 месеца и половина предимно следобяд и вечер.Спеше на 21 градуса и по същия начин издаваше всякакви звуци и се въртеше.В началото скачах при всяко покашляне, плач, охкане и др.След като разбрах, че не се буди, а просто си бърбори на сън и се върти я оставих да спи сама, че да мога и аз да поспя.Вече е почти на  5 месеца и сега се чува от време на време по едно о-хоооо, но спи.Ще го израсте.Явно като са по-малки преживяват по емоционално впечатленията от деня. Laughing

# 12
  • Мнения: 925
И моят син е същия - от както се е родил охка и пъшка на сън. Все едно не спи, а върши тежка физическа работа  Joy
И аз мисля, че не е проблем и ще го израстат бебоците  Hug

# 13
  • Мнения: 3 929
Някои деца имат незряла нервна система и спят неспокойно. Не знам дали кърмиш шлш не, но много успокоява. Също успокоява прегръщането, гушкането. Бебето има най-силна нужда от близостта на майка си.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Понякога и моята дъщеря спи неспокойно , ако е пренавита и превъзбудена , във времето , в което имаше колики.Не се е будила от това ,но мрънкаше , плачкаше на сън , сега се и върти и мята.Нормално е според мен, те са с толкова неразвита нервна система и границите са много тънки.Зависи от темперамента на детето , емоционално и физическо състояние  .

Общи условия

Активация на акаунт