Продажба на книга - как се подхожда?

  • 803
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 254
Мой роднина живее в Германия и отпечата там две свои книги на български език. Помоли ме да се свържа с издателства и книжарници в България, за да ги предложим за продажба тук.

Има ли някой опит с това? Към кои книжарници или издателства да се обърна?

Авторът е психиатър, определя книгите си като академична поезия, романи в стихотворна форма. Отпечатани са с мека подвързия, на качествена хартия, без отровни примеси.

Ще бъда благодарна, ако някой може да ми помогне с информация.

# 1
  • Мнения: 27 524
Имам познат в Книжен Тигър издателството, преди е бил, ако не се лъжа, Отечествен Фронт или нещо подобно. Казвал ми е условията за продажба в Хеликон, най-големите засега, познава шефката, но условията са драстични  Crazy Ако искаш, ще ти дам негови данни да попита твоя роднина  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 254
Ще ти бъда благодарна. То аз ще попитам.

# 3
  • София
  • Мнения: 254
други идеи?

# 4
  • Мнения: 4 916
Консигнация.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 980
Твоят познат търси дистрибутор на вече издадени книги или издателство, което да издаде книгите тепърва?
Обикновено практиката е да се изпрати произведението на издателството и съответно то да си прецени дали би искало да издаде книгата или не.
Ако разполагате с вече издадена книга, хубаво е да се свържете с някое издателство, което да направи представянето на книгата и т.н.

# 6
  • Мнения: 6 417
След като е отпечатал книгата на български, за какво му е издател тук?  newsm78 Може би си търси разпространител...

# 7
  • София
  • Мнения: 254
Да, разпространител може би е най-точно. Споменах и за издателство, но книгата вече е издадена и отпечатана в Германия. Т.к. тиражът е малък, евентуално в бъдеще може да се говори и с издателство да се отпечатат повече екземпляри в България.

Общи условия

Активация на акаунт