Липса на менструация

  • 9 832
  • 23
  •   1
Отговори
  • Благоевград
  • Мнения: 2 857
Здравейте! Извинявам се, ако вече има такава тема, но моят проблем е мааалко по-специфичен.
Аз съм на 21 г. Първият ми цикъл дойде на 11 години, продължи един ден. След това идваше, караше по 25 дни постоянно кървене, докато не получих кръвоизлив. Бях на 14 години. Биха ми инжекции с калции и още такива неща 7 дни за спиране на кръвотечението. След това докторката ми изписа Диане-35 и го пих 6 месеца. Напълнях със 7 кг. Като спрях хапчетата нямаше цикъл около 3-4 месеца. Но свалих качените килограми. После пак на нови хормонални хапчета, но не помня какви, за да ми идва цикъла, но не бяха противозачатъчни. Нов кръвоизлив на същата дата, следващата година. Точно на Гергиовден. Пак инжекции и след това една година на Ясмин. Пак напълнях с 8 кг. Пих го една година. Спрях за 3 месеца - нямаше цикъл. Направихме изследвания на хормоните - от 8 само 1 беше в норма. Изследвах хормоните на щитовидната жлеза - всичко в норма. Изпих няколко хапчета Метфогама по препоръка на майка ми, защото тя е с диабет тип 2 и заради него няма цикъл, а на мен ми става гадно като ям сладко, тоест става ми лошо от нещо много сладко - торти, шоколад в по-голямо количество, дори грозде. Та пих няколко дни Метфогама - дойде ми, кара ми 8 дни, но беше кафенишкаво на цвят. След още три месеца качени 5 кг. Започнах през февруари 2008 да пия Регулон. За една година свалих 7 кг от това, че имам цикъл. Всеки месец. Правих си обременяване с глюкоза. Имунореактивният инсулин ми беше 87,5 при норма от 3-17!!! Изписаха ми Метфогама от 500, но от цяло хапче ми става лошо, и от 2 хапчета за два дни, получавам диария за цяла седмица.
Преди много години, майка ми също е била с нередовен цикъл, и каза, че е разбрала, че е бременна с брат ми, когато е била във втория месец на бременността, защото 5 месеца е била без цикъл! Как е възможно това?
Въпросите ми са:
1. Има ли някоя от вас, която е била толкова дълго време на противозачатъчни и след това е успяла да забременее и цикълът й се е нормализирал?
2. Мислим с майка ми да отидем в Ендокринологията в София за изследвания, но дали ще има полза от стоенето 1 седмица в болница?
3. Какви други изследвания ще ме посъветвате да си направя, защото не се виждам постоянно на хормони?
4. ЕДин лекар преди време ми беше казал, че матката ми е малко по-малка от нормалното и съм щяла да имам 2-3 аборта, преди да мога да имам нормална бременност. Възможно ли е това?
Сегашната ми докторка ми казва, че мога да спра Регулона, когато реша, че искам да имам бебе. НО! как ще стане това, при положение, че аз всеки път, в който спра хапчетата, нямам цикъл? Вярно ли е, че след спиране на противазачатъчни, рискът да забременее една жена е три пъти по-голям?
Много ви благодаря мили дами за отделеното време и се извинявам още веднъж за дългия пост. Ако модераторите мислят, че темата не е за тук, преместете я. Благодаря ви още веднъж!

# 1
  • Мнения: 2 110
1. Да, аз ! Сега имам две деца !
2. Да ,има нужда да отидеш на лекар и да стоиш една и повече седмици ,ако трябва !
3.Не са такъв голям проблем хормоните, не се притеснявай,аз вярвам в лекарите и те ми помогнаха !
4.Това ми звучи  като глупаво изказване от некомпетентен човек !

# 2
  • Мнения: 1 763
Аз имах много нередовен цикъл, от време на време дълго кървене. Хормонални проблеми не откриха при изследванията, които ми правиха, никога не съм имала проблеми с теглото. И на мен са ми казвали, че имам малка матка. Четири години пих противозачатъчни, забременях веднага, след като ги спрях. Бебето ми се роди почти 4кг, малката ми матка се разтегна достатъчно, за да го износя нормално.

# 3
  • вкъщи
  • Мнения: 704
отиди на лекар

# 4
  • Благоевград
  • Мнения: 2 857
Аз съм постоянно по доктори. През две седмици ходя при моята гинеколожка, тя ме следи. Преди време имах поликистозни яйчници, сега нямам нищо.
Много благодаря за отговорите, ще видим какво ще стане като видя резултатите от болницата и ще пиша.
Благодаря още веднъж за отделеното време!  Grinning

# 5
  • Мнения: 6 713
Значи аз преди да почна да пия противозачатъчни (пих ги към 5-6 години, не знам точно колко) имах що-годе някакъв редовен цикъл, който съответно си прескачаше колкото си искаше, да речем идва ми на 30-40 дена и после хоп 2-3 месеца го няма. Като спрях хапчетата, нямах цикъл сигурно 1 година! През това съм ходила на доктор, правиха ми хормонално изследване - оказа се, че имам повишен тестостерон! Аз обаче нямам изобщо мъжко окосмяване Stop, просто супер странно. Thinking Whistling
Както и да е, пих едни билки за цикъл, защото вече ми писна и исках да ми дойде, дойде ми. След това забременях, като цикълът ми се оказа че е бил 45 дена.  Crazy Grinning

# 6
  • Благоевград
  • Мнения: 2 857
Значи аз преди да почна да пия противозачатъчни (пих ги към 5-6 години, не знам точно колко) имах що-годе някакъв редовен цикъл, който съответно си прескачаше колкото си искаше, да речем идва ми на 30-40 дена и после хоп 2-3 месеца го няма. Като спрях хапчетата, нямах цикъл сигурно 1 година! През това съм ходила на доктор, правиха ми хормонално изследване - оказа се, че имам повишен тестостерон! Аз обаче нямам изобщо мъжко окосмяване Stop, просто супер странно. Thinking Whistling
Както и да е, пих едни билки за цикъл, защото вече ми писна и исках да ми дойде, дойде ми. След това забременях, като цикълът ми се оказа че е бил 45 дена.  Crazy Grinning


Каква билка? Честно казано и аз предпочитам билки, отколкото лекарства, и без това всеки ден изпивам половин литър билки заради бъбреците  Grinning

# 7
  • Мнения: 519
мила аз имам също доста нередовен цикъл...пила съм бял равнец отвратителен е и ефекта беше нулев,но въпреки всичко ако имаш желание можеш да опиташ..........от март съм без цикъл..изписаха ми дуфастон,но пак не ми доййде,,,,сега пия ясмин и като ги свърша ще чакам великия си цикъл...а после от 14 до 25 ден ще пия оргаметрил. Peaceзабравих да кажа че всички хормони са ми в нормата Hug

# 8
  • Благоевград
  • Мнения: 2 857
мила аз имам също доста нередовен цикъл...пила съм бял равнец отвратителен е и ефекта беше нулев,но въпреки всичко ако имаш желание можеш да опиташ..........от март съм без цикъл..изписаха ми дуфастон,но пак не ми доййде,,,,сега пия ясмин и като ги свърша ще чакам великия си цикъл...а после от 14 до 25 ден ще пия оргаметрил. Peaceзабравих да кажа че всички хормони са ми в нормата Hug

Пробвала ли си с изследване на кръвната захар и собствения инсулин? Наличието на нарушения в захарта и ИРИ-то също могат да бъдат причина за нередовен цикъл. След две седмици ще правя изследване на Прогестерон, ако не е в норма, ще спирам противозачатъчните и ще правим и на другите хормони. Стискайте палци!!!

# 9
  • Мнения: 519
стискам ти палци всичко да е ок Hugправила сам за захар да и за щитовидна железа също всичко ми е в нормата Rolling Eyes тъпча се с хапчета от 8 клас още...а вече съм на 22 Sad и пак не мога да се сдобия с един нормален и редовен цикъл

# 10
  • Мнения: 44
Кои хормони са ти извън норма и след като е установен този факт, поддържаш ли ги да са в норма? Много е важно да се поддържат с правилен медикамент/и. Приема на противозачатъчни при извъннормени хормони не е правилния начин. Има си медикаменти за тази работа.

Аз имах проблем с менструацията, някъде в 23 си година. До един момент беше наред, а след това точно обратното. Минах през наколко гинеколози. Некадърни. Докато не попаднах на сегашния си гинеколог, който ми отвори очите за доста работи.  Та първата работа беше да ми спре противозачатъчните, които ми бяха предписани с цел да регулират цикъла - това е основна грешка на доста гинеколози, да припишат противозачатъчни за тази цел. После ми пусна за проверка няколко хормона: тестостерон, пролактин, прогестерон, Лх, ФСХ, естрадиол...

 Отклонение показаха пролактина и прогестерона...каза ми че съм щастлива, че имам отклонение само на тези два хормона. Също ми обясни, че в цяла Европа почти всяко 5 женско създание се ражда с извъннормени хормони.  За да се поддържа нормало състояние на организма, да има цикъл и безпроблемно забременяване и износване, хормоните трябва да се поддържат до менопаузата със сигурност.

Приемам хормонален препарат от няколко години. Нямам проблем с цикъла, овулирам нормално, нямам проблем с тегло или нежелано окосмяване. Препарата е много добър и максимално изчистен. Става въпрос за едно хапче на месец.

Пишеш, че си приела медикамент по препоръка на майка си. Не мисля, че е правилно да се самолекуваш.
Има разлика в това дали проблема е ендокринологичен или гинекологичен. Подозирам, че при теб е второто, но това специалист трябва да каже.
Пожелавам ти съвсем скоро да се избистри картината със състоянието ти и да намериш както правилния лекар, така и правилното решение на проблема.


 

# 11
  • Мнения: 519
do don biberone  Peace a mopga li da znam kak se kazva xap4eto za koeto pie6 :hug:prosto informativno

# 12
  • Мнения: 9 429
tina_star от кой град си?

# 13
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 297
дон бибероне, подозирам, че имаш малка грешка с класификациите Simple Smile
проблемите с цикъла са винаги от ендокринологично естество, освен в случаите, когато става дума за новообразувания (миоми, хиперплазия на ендометриума и т.н.) и някои вродени заболявания, които очевидно явторката няма.
т.е. яйчниковата функция е обект на ендокринологията независимо дали с нея се занимава АГ или ендокринолог.

към авторката - не е грешка да отидеш за седмица в ендокринологията. ако ти трябва име - доц. КАменов от александровска. само че не знам кой хормон се плаща от касата, кой не. синдромът на поликисточни яйчници може да се изяви и като част от метаболитен синдром с повишен инсулин (инс.резистентност). мисля, че ендокринолог трябва да те диагностицира и проследява.

# 14
  • Мнения: 44
дон бибероне, подозирам, че имаш малка грешка с класификациите Simple Smile
проблемите с цикъла са винаги от ендокринологично естество, освен в случаите, когато става дума за новообразувания (миоми, хиперплазия на ендометриума и т.н.) и някои вродени заболявания, които очевидно явторката няма.
т.е. яйчниковата функция е обект на ендокринологията независимо дали с нея се занимава АГ или ендокринолог.

може, може.... не съм лекар, все пак мен гинеколог ме е лекувал

puffleta, приемам Достинекс.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт