Бели шведски нощи

  • 40 657
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
лятото настъпва и по нашите ширини
да ни донесе много емоции, слънце и риба  Mr. Green

предишната тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351297.0

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 00:43 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 2 171
Ще се запиша и аз в новата тема. Не съм сигурна докога ще останем в Швеция, много трудно свиквам с климата и обстановката, но това не ми пречи да следя темата Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 69
Еййййййййй, супер си Mma Ramotswe.
Дано новата темичка да раздвижи нещата.

При вас какво значи лято Mr. Green? Дано да нямаш предвид, че се е качило над 0 градуса.  Laughing

azuro ако нямаш щведски персонален номер трябва да напишеш датата си на раждане. Поне тазка си мисля, защото съм попълвала документи, в които това изрично беше упоменато, т.е. пишеше или персонален номер или дата на раждане.

Астарта не се давай, всяко начало е трудно. С климата верно , че трудно се свиква, но обстановката.......... Струва ми се доста по-бързичко. Аз поне за толкова кратко време си свикнах и сега дори в БГ ми беше странно и по-грозно от обикновенното. Blush

Целувки момичета.

# 3
  • Мнения: 2 171
Дидич, да, красиво е и е много чисто, уредено и подредено Simple Smile. Но ние сме в едно толкова мъничко градче, че понякога ми се струва сякаш само ние живеем тук. Има дни, в които не можеш да срещнеш човек по улиците. Една приятелка изкоментира, че разглеждайки снимките ми оттук, имала чувството, че живея в Туин Пийкс Tired. А времето... откакто пристигнахме, преди два месеца, е имало 5 слънчеви дни, а през останалото време дъжд, облаци и вятър... Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: X
didi4 , цели 15 град е сега  Laughing
дават го 28 за уикенда
да видим дали ще познаят

иначе вече открихме плажния сезон в неделя
едва устискахме цели 2ч на слънце и отпълзяхме в гората на сянка

станахме членове на риболовния клуб в моята фирма
засега само напразно ходим
нищо не хванахме
даже в понеделник сме били едно 10 човека на една и съща река

Астарта, всяко ново начало е трудно
дано свикнете бързо  Hug

само не прави моята грешка, да си помагаш със сладкиши  Stop
че после трудно се оправя белята
но търси си нови занимания
хоби-клуб или друго, така се намират и сродни души
ако имате кола карайте насам-натам
 

# 5
Здравейте отново и от мен!
Как е положението? Да ви кажа и аз като си бях в Бг ми беше доста странно, и да разбира се по-грозно от преди някой неща де. Вече обаче доста съм свикнала явно щом от България исках тука да се прибирам представете си! Мина ми TOEFL  теста изкарах цели 91 точки да не повярваш! Сега ще чакам да видим дали ще ме приемат стискайте палци всички:) Мислихме да ходим до България с моя юли месец...Търся работа усилено ама ме режат отвсякъде. Почнах и да уча шведски даже ще ме местят в по-горен курс. Така че много неща при мен са нови. Наще не спират да опяват да гледам да си намеря работа пък можело да се върна и по -нататък:) Малко като че не ме щат хахаха. Кажете при вас как е? Тука беше малко хладно временцето ама днес доста се постопли.
Целувки на всички. Ще гледам по-често да пиша тук вече.

# 6
  • Мнения: 69
Mma Ramotswe  ами че то като при нас. Слава богу днес не духа и времето е божествено. След малко хващам багажите и тръгваме с малката - цял ден навън ще прекараме.

deepinshadow  забравихме се  Hug. Хубаво е, че ще пишеш по-често. Виждам, че нещата при теб се оправят полека. И работата ще дойде. Все пак сме в Швеция, всичко става толкова бавноооооооо. Simple Smile

Вчера си купихме много хубава раничка за пикник от Интерспорт. Вътре има всичко необходимо за пикник - чинийки, чашки, нож, и мн. мн. други. Има прикачено и гумирано одеало. Утре ще го изпробваме в ботаническата градина. Дано да е все така хубаво временцето.

Имаме идея с мъжо да си купуваме кола, макар че мен доста ме е страх от вземането на заеми. В тези несигурни времена, но....... Дайте съвет. Сега рпучваме кой от автомобилите към които сме се насочили ще излезе по-евтино и дали с лизинг или със заем от банката да го вземем.

Та това са моите вълнения тези дни. Моля се и утре времето да е хубаво.
Целувам ви момичета. Много усмивки.

# 7
Дидич приятно изкарване навън!
За колата и ние мислим да взимаме , не сега де но след около 6-10 месеца като спестим малко парички. Ориентирали сме се към Волво (разбира се) ама и аз като гледах са доста икономични. Приятелят ми даже вчера в сайта изчистли на месец че ще е 1080 крони на месец заема, ама и разходите като застраховка и поддръжка са доста по-ниски от на другите коли а колата самата излиза около 110 000-120 000  крони, тай е само избирате модел и действате хаха:) Тука мисля че са доста подсигурени относно кредитите така че без да се притесняваш

# 8
  • Мнения: 69
Защо да са по-ниски разходите за застраховка и потдръжка?
На нас пък ни се струват много скъпи волвото.
За сега ние клоним към Тойота, Мазда или Опел, но ще видим като пообиколим, кой ще направи най-добра оферта.
Обясни по- подробно моля те, че може да не сме разбрали нещо.

# 9
Дидич има един сайт в който си проверяваш разходите за застраховка, колко на месец и т.н. Може да са ни излезнали н толкова много защото ние дори не сле мислили за опел или мазда. приятелят ми се чуди между мини купър, беемве и волво мислили сме и за ауди. Но за самата цена на волвото и нещата които предлагат в замяна си е доста добре. Другите имат мн по-големи разходи.

# 10
Всъщност за опел мислехме ама за новичкия Инсагниа който си е наистина страхотен във всяко отношение ама мн скъп Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 171
Днес и при нас времето беше страхотно Simple Smile. Слънцето ми оправи настроението и взех да гледам по-оптимистично на идеята да останем тук. Да видим дали няма да е до следващия дъжд Mr. Green.
Mma Ramotswe, аз в началото наблегнах точно на сладкишите и сладоледа Crazy, но се взех в ръце и вече 12 дни съм на 90-дневната диета. Дано успея да я завърша.
Дидич, deepinshadow, успех с избора на кола Peace.

Исках да попитам как точно стои въпроса с избор на педиатър. Ние ходихме до болницата и разговарях с една педиатърка, която си записа персоналните номера на децата и каза, че ще ни изпрати писмо кога да ги заведа на контролен преглед. Оттогава обаче минаха 3 седмици, а писмо не съм получила. Започнах да се замислям дали сме се разбрали правилно с нея, понеже говорихме на английски, а той не ми е най-силния език Tired. Притеснявам се, защото малкият ми син не е бил на контролен преглед от 3 месеца, забавихме се и с ваксините...
И още един въпрос имам (моля не ми се смейте много Blush). В Швеция продават ли череши? Знам, че в България сега им е сезона, а тук така и не видях. Продават къпини, боровинки и всякакви екзотики, но череши няма Rolling Eyes.

# 12
  • Мнения: 0
   Здравейте, момичета!
Видях, че сте пуснали нова тема и реших да се включа и в нея. Аз ще ще съм в Гьотеборг от 25 юни до 9 юли на гости на мъжа ми. Ще ми бъде приятно да се видим с тези от вас, които са от Гьотеборг. Ако имате свободно време и желание.
 

# 13
  • Мнения: 314
Здравейте ! И аз да се запиша в новата тема.
Астарта, тук обикновено детето не се следи от педиатър, а от специална медицинска сестра (distriktssköterska), намират се в BVC. Контролните прегледи не са много чести, така че може би това е причината да не си получила писмо.. а и всичко става бавно.

Приятен уикенд от мен  : )

# 14
  • Мнения: 2 171
Анита, мерси за отговора  bouquet. Точно в BVC ме пратиха да попитам, но аз не знам какво точно означава и си мислех, че е педиатрия.

Общи условия

Активация на акаунт