Северното Черноморие – какво да гледам?

  • 61 665
  • 323
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Привет!
Планирали сме си еднодневна екскурзия на север от Варна. Дайте идеи къде си струва да се отиде. Няма да спим никъде, дори и манджата ще си носим, барабар с кафето в термос, че напоследък заплатите са кът...пък на нас ни се митка  Mr. Green

Последна редакция: пн, 12 юни 2017, 10:12 от Редактор*

# 1
  • софия
  • Мнения: 757
Балчик...ботаническата градина.
Нос калиакра...
Ние се разходихме и на Златни пясъци...

# 2
  • Мнения: 3 695
и аз съм наумила да се разходим за някой и друг ден по северното черномория и най вече да разгледаме Балчик, нос Калиакра и да ви питам Аладжа манастир беше там някъде нали  Laughing

# 3
  • Мнения: 4 335
Аладжа манастир е веднага след Варна,минаваш през кв.Виница и след 3км. завой си на Аладжата.
Не знаех,че представлява някакьв интерес за гледане Blush

# 4
  • Мнения: 3 695
ive7aaa не е ли интересно да се види, не съм ходила на там и незнам

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Крепостта на Кариакра  Peace

# 6
  • Мнения: 4 335
ive7aaa не е ли интересно да се види, не съм ходила на там и незнам
Незнам какво точно очакваш да видиш.Това са едни скали,има вдльбнатини образуващи,като малки пещери.Всьщност вече всичко е малко занемарено.Ако не друго има две страхотни поляни за пикник,може да си спретнете барбекю.
Всьщност аз живея вьв Виница,водим малкия всеки свободен уйкенд там да беснее на воля.Може за това да не ми се вижда нещо особено,но си е факт,че още от миналия месец туристите се избиват да гледат Аладжа манастир(главно чужденци)

# 7
  • Мнения: 1 517
Аз съм си наумила чак до Дуранкулак да стигнем, ама миото нещо се опъва...

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Балчик, Калиакра, Каварна дори... В Тюленово били много чисто...
Ма не си губете времето с Аладжа манастир.  Naughty

# 9
  • Варна
  • Мнения: 672
На 18 км преди Варна, по пътя София-Варна, са Побитите камъни. Интересни са. http://velina.info/favorite_places/pobiti_kamani/
Между Кранево и Албена има резерват Балтата, красиво е : http://www.bulgariaphotos.net/?pit=328&pt=444&it=447& … abd9bf8b22294eef5
Аладжата не ми се струва интересно.
В Балчик е красиво.
На нос Калиакра е невероятно:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=367706&pid=12293328

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
От нос Калиакра на север е интересно... Там е едно такова пусто, почти празно...
Тръгвате от нос Калиакра към Каварна и на село Българево се отклонявате вдясно... Минавате всред "гора" от вятърни генератори... После село през село Свети Никола (от него вдясно може да се отклоните към курорта Русалка, но там няма да ви пуснат вероятно с колата), Камен Бряг, Тюленово... След Камен Бряг пътят е успореден на морето и се множество остаряли работещи и неработещи съоръжения за добив на нефт и природен газ... Картината е една такава носталгична, ситуацията е полузапустяла, гадния комерсиализъм го няма... Стигате до нос Шабла, най-източната точка на България... Има стар мостик, който влиза доста навътре в морето но е полуразрушен и е затворен за посещение... Началото му е непосредствено до фара на носа...
На север от нос Шабла са блатата, езерото Тузла, Шабленското езеро... Пътят се връща навътре към сушата до гр. Шабла и от там отново тръгвате на север през Езерец, Ваклино и Дуранкулак до границата... Можете да се отбиете и до с. Крапец - малко рибарско село на самия морски бряг, където атмосферата е тотално различна от другите места по морето... Има шест километров девствен плаж със запазени естествени дюни в северна посока към Дуранкулак...
И като за край на пътуването има страхотно ресторантче с морски деликатеси в Дуранкулак...
Ама ти пишеш, че само ще миткате...
Ами, приятно миткане тогава...! Определено има какво да се види...
Да не забравите фотоапарата...!
newsm10




П.С. Нали знаеш, че с лични карти можете да врътнете и до румънско... Wink

# 11
  • Мнения: 2 821
резерват Яйлата, местността Дълбока, Болата...Дуранкулашкото езеро/има хубава кръчма/

# 12
  • Варна
  • Мнения: 672
Забравих Мидената ферма Simple Smile
А тук можеш да разгледаш какво има интересно по Северното Черноморие и да си набележиш местата предварително:
http://www.bg-tourism.com/bg/region-select.php?reg=17
На Златните не мисля, че има кой знае какво за гледане. На Албена е по-чисто и по-красиво, и не толкова пренаселено. Peace

# 13
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
ive7aaa не е ли интересно да се види, не съм ходила на там и незнам

Миналата година ходих, много приятно местенце. Добре поддържано, а скалният манастир е много интересен. Препоръчвам го  Peace

# 14
  • Мнения: 1 517
Мнооого ви благодаря   bouquet Таман ще приготвям сандвичите и термоса с кафето  Grinning Милото обаче нещо се опъва, много далеч му се струва (точка на тръгване - Варна...) - сякаш на Камчатка ще ходим  ooooh!
А мидената ферма къде се намира - Балчик или Каварна...Шабла?

Румънско ще го пропуснем, защото децата нямат паспорти. За там сме си наумили друга екскурзийка, с едни приятели от Русе - те ще са ни гидове, уж до Букурещ се каним, ама както вече споменах, всичко извън Варна е мнооого далече  Grinning

После и снимки ще кача  Wink

Общи условия

Активация на акаунт