моля за бърз отговор

  • 661
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 584
относно рецинис комунис, дали увеличава кърмата веднага или трябва да се пие повече време, интересува ме защото покрай тази история с квартирата много ми намаля кърмата и се наложи да се захранваме, колко струва и от къде го копувате питам защото търсих сиропа киетюд и в повечето аптеки ме питаха какво е това, моля ви за бърз отговор за да знам да го копувам или не. newsm78

# 1
  • Мнения: 8 450
Рут,не съм го пила това чудо,но като знам,че е хомеопатично,едва ли действа веднага.На тези лекарства им трябва време-поне няколко дни и номерът е в повторението на дозата.За по-бързо действие според мен е по-добре да вземеш лактогонен чай.Има на Хип,а има и български в аптеките.Успех!

# 2
  • Мнения: 8 450
А защо ти е Киетюд?То няма нищо общо с кърмата.Дава се при безпокойство при децата и е комбиниран препарат на Боарон.

# 3
  • Мнения: 980
Да, увеличава кърмата, тук намерих как се взима:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37013.msg700616#msg700616
Много е важно да е номер СН 5
Но ако питаш мен, най-сигурно е честото кърмене. За 2-3 дни се регулира. А добавката само намаля тези щансове, прочети Библиотеката. Успех.

# 4
  • Мнения: 2 584
А защо ти е Киетюд?То няма нищо общо с кърмата.Дава се при безпокойство при децата и е комбиниран препарат на Боарон.

защото от 2 седмици ме побърка, почти цял ден не спи,реве и сутрин се буди в 6 и до 11-12 само реве, дори и на ръце като я нося пак си реве, няма колики, не е гладна дори е наддала 1350 за един месец и лекарката ми каза да и взема сиропа но не каза нищо за този препарат на Боарон какъв е той дай повече инфо.

# 5
  • Мнения: 8 450
Киетюдът е на Боарон.Щом лекар ти е казал,добре,аз си помислих,че си се объркала и мислиш да го вземаш за кърмата.Не знам,дали става Киетюда за бебенце,но знам,че имаше скоро в Майките такава тема.Ако искаш,порови с търсачката!

# 6
  • Мнения: 2 584
Да, увеличава кърмата, тук намерих как се взима:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37013.msg700616#msg700616
Много е важно да е номер СН 5
Но ако питаш мен, най-сигурно е честото кърмене. За 2-3 дни се регулира. А добавката само намаля тези щансове, прочети Библиотеката. Успех.

пробвах с често кърмене тя малката и без друго много не иска да пие адаптирано мляко, но изглежда от напрежение намалява, след 40 минути отново е гладна и не се наспива, а аз вече ходя като ударен самолет от нато #Crazy

# 7
  • Мнения: 8 450
А течности пиеш ли?

# 8
  • Мнения: 4 026
Рицинус Комунис можеш да намериш в аптека Ремедиум, намира се на ъгъла на Иван Шишман и Иван Вазов. Знам още една такав аптека, намира се на Графа, в частта, близо до Попа, но аз лично го купих от първата. Внимавай да е 5СН. Аз си го купих, но не съм го пила, на мен ми помага лактогонният чай, но не Хип, а обикновен Лактогонен чай - билков микс от аптеката. Като така и така ще ходиш до там, наблизо има билкова аптека, питай за такъв чай. Ти си знаеш, но според мен, махни добавката, кърми често, а ако не иска да суче, защото не пуска достатъчно (както е нашият случай), издебвай да я кърмиш, докато е сънена, на тихо и тъмно. При нас само това действа. И не се притеснявай, дали не е гладна, честотата на кърменията ще навакса количеството. Последната ми лактационна криза продължи 10 дни, а бебка е наддала нормално - 850 гр. за месец.
Успех!

# 9
  • Мнения: 4 242
Внимавай с хомеопатичните, помагат наистина много но има определени задължителни условия докато ги пиеш.
И аз бих те посъветвала просто да слагаш бебка на гърдата по-често, на час примерно. Не давай на бебето нищо освен кърма! Взимай бирена мая, лактогонен чай, около 3л течности на ден, успокой се и опитай да се отпуснеш. Вярвай в себе си и нещата до няколко дни ще се нормализират.
Знам какво ти е, и аз два пъти минах по този път Confused Успех ти желая!

# 10
  • Мнения: 2 531
Аз пих Рицинус , но с много други неща- бирена мая ,лактогонен чай, церукал.В интерес на истината когато го спрях имах повече кърма. А относно Киетюд - аз съм го давала на сина ми по препоръка на невролог. Но той си има много проблеми.При нас първата седмица се засили превъзбедата- нормално за хомеопат. препарат. На твое място не бих го давала на бебето.Излизайте навън - там спи ли?

# 11
  • Мнения: 7 106
Рут, малката е наддала повече от добре, това само от кърма ли е? И когато я дохранваш ли е неспокойна след хранене? А колко добавка даваш на едно хранене и по колко пъти на ден дохранваш?

На мен ми се струва, че бебата си хапва предостатъчно, но неспокойствието и се дължи на нещо друго, което трябва да откриеш. казваш, че няма колики, но все пак е възможно коремчето и да се пълни със въздух, който да издува болезнено червата на душицата. О питай да я оригваш хубаво и я слагай за малко по коремче да изкара по-лесно погълнатия въздух.
Опитай да я вземеш при теб в леглото за няколко дни, като ти оставиш домашната работа на някой друг и и давай да суче на всяко промрънкване. Виж дали така няма да е по-спокойна, хем ти ще си починеш, хем бебето ще се успокои. Има си такива ревливи бебета, на които всичко им е несгодно Grinning, но трябва да им се търси цаката. Според мен не бързай с успокояващите сиропи.

Гледай да не приемаш едновременно рицинуса и лактогонния чай. Пробвай първо хомеопатичното, чула съм, че действа веднага и ако до 48 часа след приема му не подейства, да се спре. Но трябва да знаеш някои основни правила при приема му - поне 30 минути пред и след ядене и пиене, не трябва да пиеш или ядеш следните храни - кафе, чай, мента, какао, шоколад и кво беше друго newsm78... за това се сещам в момента.

Според мен бебката е в някаква криза на растежа, която само често кърмене ще я оправи, а ти с добавките забавяш този процес. Спирай добавката и бебче на гърда на всеки час и ще видиш какво ще стане след няколко дни Wink

# 12
  • Мнения: 2 784
По-добре пробвай с бирена мая и закуска от варено жито и овесени ядки, или чай от коприва. На мен лично ми помагаха повече.Може кърмата ти да не е намаляла, а просто да се е регулирала. Най-важното е спокойствието, макар че ти май беше с лудата бабка, така че трудно ще успееш да се успокоиш.

# 13
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Киетюд е за бебета над една годинка!!!  Naughty

# 14
  • Мнения: 3 550
Като ти гледам лентичката, май сте във фазата на усилен растеж, характерна за 6-тата седмица. Кърми винаги щом поиска, ако ще и през половин час. Това е най-сигурният начин да си увеличиш кърмата. Успех и пиши как вървят нещата!

Общи условия

Активация на акаунт