Обявява ли се класиране в ясла?

  • 1 075
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 415
Подала съм молба за ясла, но когато попитах за класиране, получих отговор, че не правят такова  Shocked Уж в помощ на родителите  Shocked
Та въпросът е, като е само ясла и няма електронно класиране, не трябва ли да обявят класирането в яслата? И в кой правилник е уредено това?

# 1
  • Мнения: 7 821
В правилника на самата ясла.
Яслите не правят класиране, защото децата не тръгват заедно на куп, обикновено, а ги викат по етапно през цялата година.
Звънни на място и попитай какво е положението, какви са ви шансовете, помоли и дай зор на директорката и ще се ориентираш.

# 2
  • Мнения: 830
В нашата ясла имаше класиране, имаше и списък, и децата се приемаха май и септември.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 932
В нашата ясла първото класиране го обявиха на 01.06. Имаше си списък, но и директорката се обаждаше на всички приети. Тръгването е само от 01.09.

# 4
  • Мнения: 51
Искам и аз да питам. Ако на 01.06 сме класирани в рамките на 1 седмица ли трябва да се запишем? И ако не сме класирани ще има ли второ или трето класиране?

# 5
  • Мнения: 562
Подала съм молба за ясла, но когато попитах за класиране, получих отговор, че не правят такова  Shocked Уж в помощ на родителите  Shocked
Та въпросът е, като е само ясла и няма електронно класиране, не трябва ли да обявят класирането в яслата? И в кой правилник е уредено това?



Да - има "класиране", т. е. влиза детето, чийто родител е подал молбата по-рано, т. е. има n бройки и който подаде преди тези бройки да са запълнени. Ето защо може да се приеме, че на практика няма класиране, но все пак приетите трябва да се обявят. Питай кога ще стане това.  Peace

В нашата ясла ни казаха, че приетите ще се обявят в началото на юли, за да се види кои деца остават кандидати за заведението и кои не - все пак някои ще се запишат в ОДЗ, други ще се откажат и т. н.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Нашата ясла в която кандидатстваме ще обяви класиране на 1.06. Но не знам дали важи за всички общински ясли.

# 7
  • София
  • Мнения: 843
В самостоятелната ясла в която бях подала документите на място класирането излиза на 01.06.2009 г. Приеха ни в ОДЗ затова  отидох да откажа молбата преди класирането. Имам спомени,че до 2 седмици трябва  да се потвърди и при тях ,че детето ще тръгне точно при тях. Не знам как става това и с какви документи. 

# 8
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
В нашата ясла има класиране.Изнесени са списъци с имената на децата и дата на постъпване.

# 9
Вивиан за коя ясла сте кандидатствали? И в коя са изнесени списъците??? Нали последно казаха, че на 01.06 ще излезе класирането, а пък и в нета ги няма

# 10
Ако някой знае в кои ясли са излезли списъците, МОЛЯ ВИ пишете, че вече ще се побъркам от притеснения.....

# 11
  • София
  • Мнения: 843
Вивиан за коя ясла сте кандидатствали? И в коя са изнесени списъците??? Нали последно казаха, че на 01.06 ще излезе класирането, а пък и в нета ги няма

Няма как да ги има в нета. Те нямат нищо общо с електронната система. Проверяваш на място и в яслата където сте кандидатствали. Говорим за чистите ясли не за ОДЗ.

# 12
Е добре де нали яслите днес не работят?! Къде ще ги изнесат тези списъци???  newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 843
Нямам идея. Вчера беше работен ден нищо чудно да са ги закачили на вратата на яслата. Дали вчера или утре не е много време. Може някои да са решили да не удължават чакането. Доколкото схванах идеята е да е седмица след първото класиране за ОДЗ така,че да не им се налага да записват и после да отписват дете прието в някое ОДЗ. / дано ме рзбереш/ Отиди до яслата ако са решили списъците трябва да са залепени на вратата ако не утре.

# 14
  • Мнения: 5 026
Има спъсъци с класиране.

Общи условия

Активация на акаунт