Как си търсите работа??

  • 5 143
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Пускам темата,за да разбера как Вие си търсите работа.Аз лично ,пускам автобиографията си където ми падне.Откакто разбрах,че ще остана без работа(в края на март) съм пуснала cv около 600 пъти,а обратно са се свързали с мен окло 15 фирми.Смятам,че фирмите просто трупат база данни и нищо не търсят.Имам висше образование(добра специалност),владея няколко езика,стажа ми е вече дълъг и все на хубави позиции.За едни съм прекалено квалифицирана,а за други...неподходяща.Толкова ли пък на никого не мога да бъда полезна???Вие сблъсквате ли се с този проблем??Предварително се извинявам,ако вече има такава тема.

# 1
  • София
  • Мнения: 604
jobs.bg , аз си търся в момента нещо почасово, но никой не ми се е обадил.

# 2
  • Мнения: 127
Какво значи "пускам си автобиографията където ми падне?"Не пускаш ли там,където търсят хора с твоята специалност и квалификация?Иначе хищо чудно,че не ти отговарят.

# 3
  • Мнения: 39
След като пусках на търсещите, хора с моята квалификация...и никой не ме потърси,вече пускам наред.Въпроса е,че работодателите са малко некоректни напоследък.

# 4
  • Мнения: 1 896
Все още не съм започнала да търся активно, защото проекта по който работя приключва в края на юни.
От две седмици обаче, следя обявите в jobs.bg и няма нито една подходяща за образованието и квалификацията, която имам.
Не съм  от тези, които са придирчиви относно работата, особено когато стоят известно време без такава, но и аз съм се сблъсквала с проблема "Прекалено сте квалифицирана."

# 5
  • Мнения: 5 370
Когато съм искала да сменя, съм пускала на не повече от 2-3 места, но с конкретна насоченост. Налагало ми се е и да отказвам,ако не са ми се обадили веднага, а след време.
Така правя от няколко години насам.

# 6
  • Мнения: 5 228
След като пусках на търсещите, хора с моята квалификация...и никой не ме потърси,вече пускам наред.Въпроса е,че работодателите са малко некоректни напоследък.

Освен какво пише в автобиографията, важно е и как го пише. Работодателите нямат интерес да те отсвирват, ако отговаряш на изискванията им.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
В продължение на половин година и аз правех като теб- първо пусках документи само в тясно специализираните търсения. После започнах буквално наред- независимо от работата, длъжността, заплатата.
Слава богу, открих моята работа  Praynig
Само в Джобса съм търсила, от там излезе и настоящата ми позиция.

# 8
  • Мнения: 389
Досега винаги е ставало така:

Харесвам си макс. 1-2 обяви, но които точно да отговарят на моя интерес, да предлагат наистина хубави условия, за да съм наистина мотивирана за конкретното работно място, проучвам фирмата, отделям време да си прегледам и допълня CV-то, пиша си едно културно мотивационно писмо точно за конкретната фирма и на интервю отивам облечена официално, с копие от документите ми и ясна представа какво искам.

Досега не е имало случай да не ми се обадят и да не ме вземат впоследствие, чак се чудя как става, като за сегашното ми място е имало доста наплив  Laughing

Май просто ме бива в презентирането на скромната ми личност  bowuu

Сестра ми сега търси работа и хич не й е лесно. Казвам й, че според мен трябва да отделя повече време в оформянето на документите си, но всеки сам избира как да подходи и сам решава коя е най-добрата стратегия за него. Защото при масово пускане на обяви си остава и един шанс да ти се обадят и да почнеш някъде, където и да е, а дни след това да дойде позитивен отговор за място, което е било по-хубаво и желано.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Търся главно в Джобс (в другите сайтове се преповтарят). Не кандидатствам по всяка обява, дори не по всяка в интересуващата ме сфера. Подбирам ги все пак, защото от много ходене по интервюта съм се научила да разкодирам "замаскираните" обяви до голяма степен. В никакъв случай не пускам "където ми падне", защото това значи да се принизявам, но пък може би и защото слава Богу още не съм останала гладна.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Търся главно в Джобс (в другите сайтове се преповтарят). Не кандидатствам по всяка обява, дори не по всяка в интересуващата ме сфера. Подбирам ги все пак, защото от много ходене по интервюта съм се научила да разкодирам "замаскираните" обяви до голяма степен. В никакъв случай не пускам "където ми падне", защото това значи да се принизявам, но пък може би и защото слава Богу още не съм останала гладна.

Не съм се принизявала  Stop Просто в един момент стана повече от наложително да започна каквато и да е работа...

# 11
  • Мнения: 3 822
Аз пък да споделя, че май е  важно и как е направено CV-то. Знам, че звучи глупаво и аз не вярвах отначало, но е така. Преди време мислех, че просто трябва да изтегля някакъв образец за CV от нет-а и съм готова. Тогава брат ми се намеси опитвайки се да ме убеди, че работодателите получават десетки молби. Дали четат всички. Ясно, че не. И ми сътвори той моята. Пак същите данни, но наблегна повечко на оформлението (малко Корел дроу, фотошоп, word и някакви други там трикчета, които не разбирам. Приложени сертификати и т.н).  Ами тъпо е, но ако знаете после колко често чувах "Да ви кажа право аз ви се обадих заради самото ви CV".
Но! В интерес на истината започнах работа благодарение на познат. По вътрешни линии. Та  казвам това за CV-то и в същото време се чудя дали все пак истината не е в това да търсиш чрез познати.  newsm78 . Просто наблегнете и повечко на общия облик на автобиографията. Наистина сред десетки други със сигурност все пак четат по-напред тази, която се набива приятно на очи.

# 12
  • Мнения: 2 237
И аз съм така....Първо пусках само в мойта насоченост, но нищо. Никой не ме потърси а и аз смея да твърдя, че имам стаж, опит и т.н. и не съм за изхвърляне.Напоследък токова се отчаях, че пускам даже за чистачка. И пак нищо  Sad Онзи ден ходих на интервю за касиерка в квартален магазин.Не ме одобриха, не знам защо....Вече съм на ръба на отчаянието.Търся предимно в джобсбг.

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много внимавам къде си подавам личните документи за работа. Търся основно по обяви в джобс.бг, но само онези, които ме засягат и онези, които са си дали също данните - телефон, адрес, седалище и мястото на работа, лице за контакт, анонимките ги пропускам.
Търся и в някои сайтове на държавни учреждения, които ме интересуват и зная, че си публикуват свободните работни места.
Към края на август и началото на септември ходя всеки ден до инспектората по образование, бюрото по труда и общината, там научавам за педагогическите места.
Намирала съм си работа от всички изброени по-горе места.

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Какво значи "пускам си автобиографията където ми падне?"Не пускаш ли там,където търсят хора с твоята специалност и квалификация?Иначе хищо чудно,че не ти отговарят.



Какво значи, е а познай какво значи!  Shocked

Моя приятелка с българска филология и стабилен стаж в рекламния бизнес от Нова година е без работа. Съответно в началото е пускала СВ само на фирми в бранша, търсещи подходящи кадри.
Греда.
Е, преди няколко дни ми се е оплаквала на какви безумни интервюта е ходила и за позиции, които са далеч от нейните желания- продавачка на обувки, сладкар, модератор, разпространител на листовки....
Продължава да е без работа, но пуска СВ навсякъде, където си мисли, че има шанс да я наемат.
На това му се вика отчаяно търсене на работа!!!

Общи условия

Активация на акаунт