Бабите ни искат да помагат и да се занимават с бебка?!

  • 2 936
  • 46
  •   1
Отговори
Бабите ни искат да помагат и да се занимават с бебка?!

За празници, за маса, за разходка и хвалба, обаче са първа писта... Дори, подпитват, разпитват за празниците, кога, как ще са , за да се презастраховат евентуално ако сме решили да не ги поканим, да ни стане неудобно и да ги поканим...

Как бихте се държали и отнасяли с тях в този случай?!

Болно ми е, че така неглижират, не че мисля че са ми длъжни...

Като гледам познати как оставят бебчовци на баби  newsm78 и ми става тъжно...

# 1
  • Мнения: 1 749
Бабите искат ,или не искат последно ,да се занимават с малката?

# 2
Бабите ни искат да помагат и да се занимават с бебка?!

За празници, за маса, за разходка и хвалба, обаче са първа писта... Дори, подпитват, разпитват за празниците, кога, как ще са , за да се презастраховат евентуално ако сме решили да не ги поканим, да ни стане неудобно и да ги поканим...

Как бихте се държали и отнасяли с тях в този случай?!

Болно ми е, че така неглижират, не че мисля че са ми длъжни...

Като гледам познати как оставят бебчовци на баби  newsm78 и ми става тъжно...


БАБИТЕ НЕ ИСКАТ  е въпроса

# 3
  • Мнения: 25 444
Какъв ти е проблемът по-точно? Хем искат да ти гледат детето, хем не искат.
Последно?

ПП Аааа, не искали.  Laughing
Ами - такива са ти се паднали. И другият вариант е също толкова неприятен, питай патилите от съседните теми.  Mr. Green

ППП А колко е голяма тази бебка всъщност? Ако съм баба и аз няма да искам да гледам малко бебе, особено ако е кърмаче. Не и за повече от час-два.

# 4
  • Мнения: 1 749
Не можеш да накараш никой насила.Като не искат-прав им път.

# 5
ГРЕШКА, НО НЕ МОГА ДА РЕДАКТИРАМ НАЛИ СЪМ ГОСТ?!

НЕ ИСКАТ

# 6
  • Мнения: 2 388
Хм, какво да ти кажа. Като не искат, здраве да е. Насила не можеш да ги накараш.
Не са ти обещавали да го гледат нали?

# 7
Не можеш да накараш никой насила.Като не искат-прав им път.


Е, разбира се че няма да ги карам на сила, и прав им път...

Въпросът ми е на мое място как бихте се отнасяли с тях в такъв случай, бихте ли ги почитали за празници и ваши и техни, да си гостувате и т.н., защото аз до момента много ги уважава и подаръци правя и изслушвам като добър терапевт мъките им, но вече започвам нещо да се чувствам някак не ОК , виждам, че уважението май е едностранно?!

За празниците ни са първа писта, като ни канят за техни поводи, правим гимнастики , но на всяка цена ги уважаваме, че иначе ще се обидят, разсърдят, а ако аз откажа помощ, те се сърдят, а аз да се сърдя ли, като те ми отказват такава?! Не се сърдя, защото смятам, че не са ми длъжни, но тогава значи те мислят, че аз съм им длъжна щом се сърдят на наши откази?!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 975
Не съм поддръжница на тезата КОЙТО СИ ИМА ДЕЦА,ДА СИ ГЛЕДА ВНУЦИТЕ Децата са ангажимент на родителите си,ако имат бабите възможност и желание да помагат добре,ако ли не никой няма право да им се сърди.

# 9
  • Мнения: 1 749
Ами и при мен положението е такова....Че и по-лошо.Такива думи изтърпях да чуя от собствената си майка ,чеее......Реших детето повече да няма никакви контакти с нея,или поне да са минимални.Защото ,реално погледнато ,тя обиди дъщеря ми.Прощавала съм й толкова пъти,когато е обиждала мен,но за дъщерята щом става въпрос....очи избождам.Нейното просто беше непростимо.Каза много тежки думи,защото не искаше да гледа собствената си внучка,а да отиде при мъжа си,щото той,милия ,нали е сакат и не може да си включи телевизора без нея.

Та ,знам за какво говориш.А другата ни баба....ТЯ е друг случай.И е далеч,така че няма какво да обсъждам.

Какъв съвет бих могла да ти дам...?Аз не бих искала от никой повече да ми гледа детето,и когато и да поиска,пак не бих го дала.Те губят!Не бих ходила и на техни празници,ноо...аз разсъждавам повече от своя гледна точка,не знам нещата как са при вас....

# 10
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Следващия път просто няма да ги уважа и толкова.

Тя тази история малко като за истинските и фалшивите приятели - за маса всички са налице, но като трябва да ударят едно рамо - почти всички заети.

# 11
  • Мнения: 2 448
И моите не искат, трудно е, но пък не се умира от това.
Сега на 5 години и да ми го искат няма да го дам, мога да го водя на всякъде с мен без проблеми.

# 12
  • Мнения: 2 388
Не съм поддръжница на тезата КОЙТО СИ ИМА ДЕЦА,ДА СИ ГЛЕДА ВНУЦИТЕ Децата са ангажимент на родителите си,ако имат бабите възможност и желание да помагат добре,ако ли не никой няма право да им се сърди.

"Като си имат внуци, да си ги гледат."
Вярно е, че децата са ангажимент на родителите си, но аз разчитам един ден, когато имам дете, майка ми да ми помага.
Знам и, че ще е така, защото тя има голямо желание, а и има да "връща" за мен. Laughing

# 13
  • Мнения: 5 710
Ами бабите не са я раждали бебка ... като не искат не искат.
Това не виждам какво общо има с празниците, но ти си знаеш...

# 14
  • Мнения: 25 444
Каза много тежки думи,защото не искаше да гледа собствената си внучка,а да отиде при мъжа си,щото той,милия ,нали е сакат и не може да си включи телевизора без нея.

Усещаш ли колко грозно звучат думите ти? Сигурно не, иначе нямаше да го напишеш.
Предполагам, че "мъжа си" не ти е баща. Ти би ли била склонна да зарежеш твоя мъж, за да гледаш някой роднина? Помисли си добре, преди да отговориш.  Peace
Майка ти не е женена за внучката си. Гледането е въпрос на добра воля, не е задължение. Тежи, когато няма помощ, знам, но когато пък е натрапена, идва ревността, че видиш ли, бабата обсебва детето ти и иска да се изживява като майка му.
Нямате угодия.

А когато ги правите тези деца, не викате бабите, нали?  Crossing Arms  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт