походка

  • 612
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте докторе,

дъщеря ми е на година и осем месеца (коригирани година и седем). Проходи на година и три, но до година и шест не беше много стабилна. Сега стъпва понякога на пръсти и ми се струва, че като ходи не си свива много краката в коленете. Също така ходи бързо, леко тичайки. Това може ли да е проблем, или тепърва се усъвършенства походката. Трябва ли консултация с лекар?

Също много засилено слюнкоотделя от около две седмици. Има пробив на кучешки зъби - това нормално ли е?
И последно - днес повърна, но е много жизнена  - може ли повръщането да е свързано със зъбки.
Да уточня - малката е родена в 8 месец, но с добро тегло 2900кг, правили сме всички изследвания за по-рано родени деца и всичко и е в норма (трансфонтанелни ехографии, невролог и т.н.). Сега е висока 89 см, около 12,5кг.Тя е много будно дете, говори, казва изречения с 3 думи, учи наизуст песнички. Имам ли място за притеснение? Благодаря.

# 1
  • Мнения: 5 760
Няма никакво място за притеснение както за походката, отделянето на слюнка. Всичко е напълно в реда на нещата за тази възраст! Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт