Отговори
  • Мнения: 883
Може и да не е за тук темата, ама не се сетих къде да я пусна.
От една година живеем в този блок и от една година имам проблеми с асансьора и асансьорния техник. Помолих го още първия път, като го видях, да поправи вратата, защото няма амортисьор и се блъска, като я изтървеш. Освен това по някаква причина спира 30 см. по-ниско от етажа.  Тогава още бях бременна, но го помолих да го поправи, защото ще ми е трудно с бебето и количката. Ето, че бебето вече е почти на 8м., но асансьора още не е поправен.
Днес си притиснах пръста докато се измъквах с количката! Обадих се на техника ОТНОВО и пак го помолих да оправи вратата. Той каза, че не ставало и аз не мога да се оплача на никого. Ако искам на Арменския поп да се оплача! Никой нищо не можел да му направи.

Обадих се на Агенция за защита на потребителите. От там ме препратиха към Държавна агенция по метрология и технически надзор. От там пък ме прехвърлиха към Главна дирекция “Мерки и измервателни уреди”. А от там вече 1ч. никой не отговаря.
Ако някой знае към кого да се обърна - моля да ми помогне?

# 1
  • Мнения: 12 662
Ние го досегнахме, като го сменихме.

# 2
  • Мнения: 883
Пропуснах да кажа, че живея в малък град и има всичко на всичко 2-ма асансьорни техници. Явно затова се мисли за "Бог". Но не издържам повече! Не мисля, че е "недосегаем"!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 430
Да разбирам ли,че сте в сравнително нов блок?
Коя е фирмата,която се занимава с поддръжката на асансьора ?Подай първо оплакване до фирмата ,и ако от там не се задействат си пусни оплакване пак в Комисията за защита на потребителите,но да ти я заведат с номер,че нещо да не се изгуби по трасето

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Спри да плащаш таксата.
Аз така бих направила, като се мисли за бог и като няма друг, с когото да го сменя.
Нашите откликват веднага, дори за една гумичка сме ги разкарвали, а таксата ни е направо смешна, но си вършат работата перфектно.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 430
Спри да плащаш таксата.


Ако го направи рискува техника да спре на найният етаж асансьора и съвсем йезуитски да ги остави по съседски да се "оправят",нещо като с парното Mr. Green

# 6
  • Мнения: 883
Не е нов блока. А таксата е 28лв. на месец. Плащаме я само апартаментите, които ползваме асансьора - 15 апартамента. Нищо не е - 2лв. но насреща не получавам нищо. Вратата се блъска с трясък и бебка всеки път се сепва в леглото. 2 пъти се чупи стъклото. Обаждахме се за стъклото, защото е опасно да се движи така асансьора, а техника каза, че му писнало от нас. Тогава мъжът ми и съседа, който има деца, сложиха ново стъкло. Даже си нарязаха още 3-4 от прозореца на хола, понеже сменяхме дограмата... Стъкла си имаме резервни, но...
До колкото знам не са към фирма, а са самостоятелни и работели с лиценз. Но няма начин да не ги контролира някой!

# 7
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Според мен трябва отново да звъниш в Държавната агенция за метрологичен и технически надзор, Дирекция ИДТН, правилно са ти казали от Комисията за защита на потребителите. Виж в сайта
http://www.damtn.government.bg/index.php?option=com_content& … mid=5&lang=bg
т.15 и 16 от административните услуги, асансьорите се отнасят към съоръженията с повишена опасност.

# 8
  • Мнения: 35
Ама много се ядосвам от такива неща. Направо избеснявам, когато ни карат да се чувстваме безпомощни #2gunfire
И след като се оплачеш на всички възможни организации, служби и чиновници - писарушки, ефектът ще е същия - НИКАКЪВ! smile3511

# 9
  • Мнения: 883
Според мен трябва отново да звъниш в Държавната агенция за метрологичен и технически надзор, Дирекция ИДТН, правилно са ти казали от Комисията за защита на потребителите. Виж в сайта
http://www.damtn.government.bg/index.php?option=com_content& … mid=5&lang=bg
т.15 и 16 от административните услуги, асансьорите се отнасят към съоръженията с повишена опасност.

Този линк не се отваря.  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 274
Пфу! Греда! Помислих, че става въпрос за неква секс афера...  Whistling

# 11
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
На мен ми се отваря. Пробвай така http://www.damtn.government.bg/, после кликни на Административни услуги, разгледай и Регистри, там има списък на лицензираните фирми за ремонт на асансьори. Просто от тази агенция могат да те информират как да процедираш в случая.

# 12
  • Мнения: 883
Няма ли нова информация по моя въпрос!?! Цял следобяд никой не ми се обади от номера, който ми дадоха.

# 13
  • Мнения: 4 585
Върни се на тоя, който ти е дал номера, който не отговаря.
Помислих темата за петъчна подготвителна от понеделник.

# 14
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Вълчо, само си губим времето в обяснения.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт