Болно гърло...пак

  • 13 227
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 735
Здравейте.Бременна съм в шести месец.Имам хроничен фарингит.Преди 15 дена приключих с едно лечение на гърлото, което включваше  антибиотик (Цироксим) , невробекс, еуреспал, цевит (това е Са+вит.С) и фликсоназе (спрей за носа).Но от два дена пак усещам болки в гърлото, макар и по-слаби.Имах в къщи тонзилотрен и смуках от него, ама като че ли без особен ефект.Пия цивит сутрин.Но вече изпадам в паника, че пак ще стане остър фарингит.Моля посъветвайте ме какво да взема да смуча.Моята гинеколожка казва, че всичко що е таблети за смукане мога да смуча.Ама аз вече не знам кое ще има ефект.Казаха ми за Хомеожен-хомеопатичен продукт.Не искам пак да се стига до усложнения.Инъче пия чай, ям мед и лимон.Ама няма особен ефект.Кажете какво да правя! Praynig Praynig Praynig

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Хомеожен и Тонзилотрен при мен спасяват положението.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
на мен много ми помага гаргара с някаква добра вода за уста, Елудрил, Лакалут, както и да си пръскам Тантум верде.  Peace

# 3
  • Мнения: 556
При мен помага гаргара със сребърна вода и впръскване в гърлото на спрей Прополис с невен. И 2-те неща са безвредни впредвид състоянието ти!

# 4
  • Мнения: 5 001
*Ако възпалението е в сливиците - гаргари със сода за хляб или нишадър.
1 ч.л. се разстваря в чаша с топла вода.Гаргари се по няколко пъти на ден и след гаргарата поне 1/2 час не се яде и пие нищо.

*Ако възпалението е по надолу-инхалации с лайка и сода за хляб.
След като заври чая,добавяш 1/2 ч.л. сода за хляб.То шупва и се успокоява.Този разствор(парите които дишаш) омегчава всичко и премахва дразненето и позивите за кашляне,ако има такива,втечнява секретите и лесно се отхрачват....

# 5
  • вкъщи
  • Мнения: 704
аз вземах  спрей за гърлоима ефект и не е вреден за бебето

# 6
  • Мнения: 657
Taнтум верде  Peace

# 7
  • Мнения: 510
Мила, знам че ще ти се стори смешно, но опитай да мислиш позитивно и, че си здрава. Аз в това състояние бях параноик да не се разболея и обикновенно от каквото бягах ме застигаше. Hug
А иначе можеш да опиташ с хомеожен или ангин хил(пак се водят хомеопатични)+ гаргара.На мен лично много ми помага за гърло компрес с ракия и чер пипер в-у памук.Държи се колкото издържиш-доста загрява. Разбира се слага се малко пипер и 2-3 капачици ракия. Успех, дано скоро ти мине Hug
А,да. Можеш да пиеш витамини за бременни за усилване на имунитета.

# 8
  • Мнения: 735
Много благодаря на всички ви за вниманието и съвете!  bouquet
От вчера смуча Хомеожен и днес гърлото ми е по-добре.Това за позитивното мислене, не ми звучи смешно, даже напротив, но ми много трудно да мисля така.Знам, че сама си вредя с негативизма си, но не знам как да мисля по-позитивно. #Crazy Абе аз съм си кошмар сама за себе си.
А тантум верде на мен не ми влияе добре-по зле ми става гърлото от него.Инъче компрес с ракия си правих предния път.Аз съм си инат по принцип и доста издържам снего-три дена по ред по цял ден стоях.Но не ми помогна особено.Може би защото положението вече беше по-сложно-не стига остър фарингит ами и трахеит си бях докарала. ooooh!
Още веднъж благодаря на всички! Hug

# 9
  • зад пънчето, под трънчето
  • Мнения: 127
Аз използвам Биопарокс, предписаха ми го когато бях бременна. И след това съм го ползвала, но за съжаление в момента искат рецепта.

# 10
  • Мнения: 510
Аз използвам Биопарокс, предписаха ми го когато бях бременна. И след това съм го ползвала, но за съжаление в момента искат рецепта.
Да, защото е локален антибиотик Peace

# 11
  • Мнения: 1 437
Тантум верде помага

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Пробвай инхалации с лайка и сода. Аз като бременна с тях оправях гърлото.


Момичето вече писа, че на нея не помага. Чететееееее  Wink

# 13
  • Мнения: 1 984
посявка мисля е нужна. имате ли много киселини?

# 14
  • Мнения: 735
Аз съм със извадени сливици от преди 2 години.Не че не може да има бактерии в гърлото, но да уточна.Simple SmileПосявка не съм ходила да правя.Нямам много киселини.Ама те каква връзка имат, че не знам?

Общи условия

Активация на акаунт