Кът на терасата

  • 28 593
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Привет! Не открих в темите назад нещо за това, което ме вълнува, та реших да събера мнения и идея. В общи линии имам дълга тераса около 5 метра и дълбока 1,50 и ми се иска да направя някакъв кът за кафе на нея или нещо такова, но варианта с пластмасови маси и столове никак не ми се нрави. Мислех си по-скоро за някаква пейка по стената с маса опряна за парапета  newsm78 знам ли  Thinking споделете ако някои е направил нещо подобно на своята тераса   bouquet

# 1
  • Мнения: 950
Нямам снимков материал да ти покажа ,но тъй като това са и моите идеи /само дето моята е по-тясна / и аз си мислех да направим пейка която да се прибира към стената /да се сгъва / и маса също сгъваема към другата част на терасата  newsm78 ,но това все пак е само замисъл и не е като реализацията /дано стане нещо все пак/  Thinking

Ако ме изпревариш да покажеш   Wink  или някой друг ако е правил нещо подобно . Flutter

# 2
  • София
  • Мнения: 2 430
Аз съм с голяма тераса 7м е дълга,но е тесничка.Сложила съм си плетена масичка от ракита и 3 табуретки пак от ракита.Просто широчината на терасата ме ограничава да се развихря.Иначе имам доста идеи,да си сложа декоративна решетка или нещо подобно.
Ето тук разгледай за някоя идея
http://www.prolet.icon.bg/

# 3
  • Мнения: 564
Ооо, я да следя и аз темата  Mr. Green
Че и нашата тераса толкоз - 5 х 1.5 м. Само, че нашата не е иззидан парапет, ами от тези с прозрачните пана ( и аз не знам какъв материал са  Confused )
Засега имаме само една голяма дървена ракла,склад на разни инструменти, която ползваме и за пейка. От майсторите е останала една дървена макара като от маркучи и се чудя дали да не пробвам да я направя на масичка  newsm78 .. ама идея си нямам как де...

# 4
  • Мнения: 4 388
Aз съм намислила да си поръчам нещо като ъгъл или п-образба пейка-диван.Вероятно от ковано желязо и масичка малка за кафе в комбинация ио ковано желязо и стъкло.Това пасва на парапета.
А един ден ,като стигнем до там де,над гаражите ще спретнем голям дървен навес с битов кът,камина,декоративен водопад....още го мисля.
Има варианти на пейки ,чиято седалка е на панта и може да се сгъват към стената като не се ползват.А може и седалката да се вдига и отдолу да се оформи нещо като ракла ....

# 5
  • Мнения: 1 059
Интересна тема, и аз я мисля вече нашата тераса.Голяма е около 6 кв.м. и много заоблена.Мъжът ми пресметна,че може да се побере 1 шезлонг от ратановите,за масичка да се ползва перваза на прозореца(ок. 30 см. ширина) и в най-облата част щял да се побере малкия х-образен простор.Но това при условие,че сложа само 1-2 саксийки или 1 сандъче на перваза, за повече цветя няма да има място.Аз, като човек стремящ се винаги към удобство, ми допадна идеята за шезлонга, но тогава терасата ще се ползва само от 1 човек.
От друга страна тези мъничките табуретки ми се струват много неудобни и едва ли ще се задържам повече от 10 мин. прегърбена на тях.Терасата ни е южна и ще трябва и някаква сенчица да измисля.
Идеята на авторката за пейка с облегалка е добра,но има и разни сгъвеми столчета(тип туристически),които може да свършат работа.Ако первазът не е много висок може и да мине за поставка на 2-3 чашки и пепелник.
Madam Stasita , и аз мисля за решетка, но ще трябва да се демонтират алуминиевите парапети,които обточват терасата.

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
И аз имам подобна тераса 1,50х4м. Засега там се мъдри простора (не е окачен на тавана), няколко саксии на перваза на прозореца, 2 дървени сгъваеми стола и една огромна саксия с чимшир иии то за друго няма място  Mr. Green Обмислям да си сложа окачен простор за прането(въпреки че рядко простирам) и да сложа и някаква сгъваема масичка на мястото на сегашния простор Thinking

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 235
Сиренце, малко офф: чимшира през зимата на терасата ли си стои? И поливаш ли го в студовете?

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Сиренце, малко офф: чимшира през зимата на терасата ли си стои? И поливаш ли го в студовете?
Стои да, той си е градински храст все пак. Но зимата не го поливам, той опадва есента и после като се затопли почвам да го поливам, нищо му няма пак си е зелен и избуял. А уж го водят вечнозелен  Thinking

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 235
Питам, защото скоро се сдобихме с един дребосък и аз отсега се притеснявам как ще изкара зимата на открит балкон. Иначе за обзавеждането - аз искам люлка, защото нашата тераса е и доста широка - към 2.20 е едната част, а другата 2.80, ама няма да ме огрее Whistling Тези плетени мебели също много ми харесват.

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Питам, защото скоро се сдобихме с един дребосък и аз отсега се притеснявам как ще изкара зимата на открит балкон.
Ааа нищо му няма, те издържат по-скоро на суша, отколкото на прекомерно поливане. А и зимата във Варна не е много студено, ако е на завет Wink

# 11
  • Мнения: 11
Нямам снимков материал да ти покажа ,но тъй като това са и моите идеи /само дето моята е по-тясна / и аз си мислех да направим пейка която да се прибира към стената /да се сгъва / и маса също сгъваема към другата част на терасата  newsm78 ,но това все пак е само замисъл и не е като реализацията /дано стане нещо все пак/  Thinking

Ако ме изпревариш да покажеш   Wink  или някой друг ако е правил нещо подобно . Flutter

Ей това звучи страшно интересно  Thinking обаче като се замисля, който седне на пейката и ще гледа само насреща в смисъл като са двама човека ще изглеждат като на ученическа скамейка един до друг  Thinking
П-образната пейка сякаш е по-добър вариант, но пък тя няма да може да се прибира, а  място за маса почти няма да остане- сложна работа  Confused
Днес се замотах до Мосю Бриколаж такива ратанови красоти има че направооо  Crazy ама като няма място  #Cussing out
Единственото, което ми хареса и що-годе ще се събера е една интересна масичка от желязо с дървени дъски отгоре и подобни столове- сгъваемо всичко. Не знам обаче колко ще са удобни за по-дълго застояване. Ще потърся снимка да ви покажа.

От майсторите е останала една дървена макара като от маркучи и се чудя дали да не пробвам да я направя на масичка  newsm78 .. ама идея си нямам как де...
Виждала съм такова чудо отгоре с кръгло  стъкло за плот, а макарата изшкурена и лакирана с няколко слоя лак - не е зле

# 12
  • Мнения: 4 300
И нашата тераса е горе долу с подобни размери- около 2 на 6м. Всякакви дървени столове и пейки са ми адски неудобни, затова имаме два шезлонга и много цветя. Мъжът ми настоява за масичка, на която да си слага чашата ( на мен разбира се не ми пречи, аз съм като плевел, винаги си намирам подръчен заместител- слагам си я на перваза на прозореца Embarassed). Точно тая масичка гледахме в Бриколаж- желязо и дърво, висока горе долу, около 35 на 35 см.
А, шезлонзите освен че са супер удобни могат и да се сгъват и през зимата ги прибирам в килера.

# 13
  • Мнения: 1 732
да се включа и аз в тази темичка.ето кътче от моята тераса,на която с удоволствие си пием кафе.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=311142&pid=12209063

# 14
  • Мнения: 11
mimeto26 много е симпатично, масичката ми се струва подходяща за моята идея с какви размери е ? На мен ми се иска поне две столчета обаче да могат да се сложат от двете страни, а масичката да събира поне 2 чаши за кафе (или две чинии със салата за ракията  hahaha)

Общи условия

Активация на акаунт