Датски маслени бисквити

  • 8 183
  • 8
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Палави сладки ( датски масленки)

продукти:

500гр. пресято брашно( става много вкусно и с типово )
200гр. тръстикова захар
250гр. краве масло
1 чаена лъжичка ванилова захар
2 яйца
125гр. смляни лешници

Захарта и маслото се разбиват добре, към тях се прибавят яйцата и ванилията...бавно се добавя брашното и ядките...разбърква се добре...оставя се да престои върху набрашнен съд за 15 мин. в хладилника.......Разточва се на възможно по- тънко тесто.....някъде към 0,4 см ( трудно се точи ) и се изрязва на формички.....Подреждат се върху намазнена тава.....Пече се 15 мин в умерена фурна.....

След като изстинат могат да се намажат със смес от мармалад и пудра захар......но според мен и така са си доста сладки.....

# 1
  • Мнения: 4 298
Какво имаш предвид пред умерена фурна? Трябва ли да е загрята предварително? На какво разстояние ги оставяш една от друга?
Питам толкова, защото миналата седмица правих подобни маслени бисквити и те направо се разляха в една обща маса, запълваща зялата тава. Едвам им личаха контурите. На вкус обаче бяха фантастични.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Под умерена имам предвид 200 до 250 градуса, предварително загрята, с разстояние между сладките по един пръст....по принцип тестото е гъсто и не може да се разлее......много са вкусни, но трудно се нарязват на форми.......и по- добре ако ги режеш с чашка да е маааалка...към 3 см в диаметър....

# 3
  • София
  • Мнения: 3 328
Ау, това си е направо силна фурна Embarassed...умерена, по мое скромно мнение, е между 150 и 180 градуса по Целзий.

# 4
  • Мнения: 1 290
трЪстиковата захар сама ли да си я извлека след дълго сечене или ще осветлите невежата ми душа от къде да си я закупя пакетирана? Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 472
Точно за Варна ще ми е трудно да ти кажа, но тук в софийско равно поле си я купувам от диетичните магазини или някой от по- големите супермаркети Wink
А ако постигнеш някакъв успех с собственоръчното извличане, дай насам технологията Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 290
Точно за Варна ще ми е трудно да ти кажа, но тук в софийско равно поле си я купувам от диетичните магазини или някой от по- големите супермаркети Wink
А ако постигнеш някакъв успех с собственоръчното извличане, дай насам технологията Mr. Green

с риск ужасно да разводня темата и да си навлека гнева на Ерика - тази Тръстикова захар има ли нещо общо с кафявата или е едно желеподобно нещо?

Последна редакция: вт, 23 авг 2005, 08:16 от Gvendolin

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Да ви кажа - аз си ги спретнах с кафява захар, много вкусни били казва мъжът ми. (нали не ям сладки не ги опитах даже, не че не ми се искаше  Cry )
Забравих - поради липса на лешници сложих орехи.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Точно за Варна ще ми е трудно да ти кажа, но тук в софийско равно поле си я купувам от диетичните магазини или някой от по- големите супермаркети Wink
А ако постигнеш някакъв успех с собственоръчното извличане, дай насам технологията Mr. Green

с риск ужасно да разводня темата и да си навлека гнева на Ерика - тази Тръстикова захар има ли нещо общо с кафявата или е едно желеподобно нещо?


Написах тръстикова захар, защото не всичката кафява захар е наистина кафява........има такава рафинирана и после оцветена с тръстиков сироп или нещо подобно, а аз имам предвид истинската нерафинирана, кафява, лепкава и смърдяща....
Може и с бяла захар да се направи..... Wink

Общи условия

Активация на акаунт