Автомат за вода - почистване

  • 28 072
  • 9
  •   1
Отговори
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
От известно време си въобразявам, че водата ни от автомата не е същата и искам да го почистя, но как?

# 1
  • Мнения: 8
Определено не си въобразяваш. Профилактика на апарата е добре да се прави мин. веднъж годишно. Как ?
Първа стъпка: Изключваш бутоните за нагряване и изстудяване. Машинката остава включена в контакта.
Втора стъпка: отзад има бутон/таймер от 0 до 25 ( такива таймери имат само апарати, които имат топла и студена вода). Включваш го, като неговата функция е с ултразвук да почисти натрупалите се минерали. До 25-30 минути, като се занули трябва да се източат около  3л. вода. 

# 2
  • Мнения: 77
Здравейте!!!И аз имам едно въпросче относно автомата ни за вода.Скоро ни го подариха и водата мирише на кабел.Какво мога да направя за да се махне този дъх???

# 3
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Определено не си въобразяваш. Профилактика на апарата е добре да се прави мин. веднъж годишно. Как ?
Първа стъпка: Изключваш бутоните за нагряване и изстудяване. Машинката остава включена в контакта.
Втора стъпка: отзад има бутон/таймер от 0 до 25 ( такива таймери имат само апарати, които имат топла и студена вода). Включваш го, като неговата функция е с ултразвук да почисти натрупалите се минерали. До 25-30 минути, като се занули трябва да се източат около  3л. вода. 


 Hug Благодаря ти ! Вече се бях отчаяла, че няма да намеря отговор. След манипулацията ще съобщя как съм се справила.  Wink
Марчелитка_1, не съм се сблъсквала с такъв проблем. Може би и ти трябва да пробваш с тази процедура.

# 4
  • Мнения: 4 916
Запис.
В понеделник ще се пробвам и аз.

# 5
  • Мнения: 8
вероятната причина е от водата
каква вода ползвате ? бутилката в добро състояние ли е или е видимо захабена и на вид зеленикава ?

# 6
  • Мнения: 32
Определено не си въобразяваш. Профилактика на апарата е добре да се прави мин. веднъж годишно. Как ?
Първа стъпка: Изключваш бутоните за нагряване и изстудяване. Машинката остава включена в контакта.
Втора стъпка: отзад има бутон/таймер от 0 до 25 ( такива таймери имат само апарати, които имат топла и студена вода). Включваш го, като неговата функция е с ултразвук да почисти натрупалите се минерали. До 25-30 минути, като се занули трябва да се източат около  3л. вода. 



 hahaha hahaha hahaha

# 7
  • Мнения: 35
Някой има ли резултат от почистването на апарата? Наистина ли има осезаема разлика?

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравейте!!!И аз имам едно въпросче относно автомата ни за вода.Скоро ни го подариха и водата мирише на кабел.Какво мога да направя за да се махне този дъх???

след 3-я галон ще се махне тоз дъх. така е само в началото.
Иначе аз вчера бърсах нашия апарат. Доста влажна прах махнах от гърлото на уреда.  Sick
Но водата не е променяла вкуса си... Тоз санитарен полуден беше, щот' съм чистофайница  Joy

П.П: не е добре да са включени и 2-та бутона (за топла и за студена вода) едновременно, при машинки с компресор.

# 9
  • Мнения: 161
Я, не съм виждал такъв апарат с ултразвуково копче. Пък и ме съмнява колко работи за дезинфекция.
НИе имаме компресорен, в инструкцията му пише 0,2% разтвор на лимонена киселина, но аз директно си взех лимонтозу 4 пакетчета и ги сипах в 1 л. вода, при което мисля се получава 2-3 пъти по-висока концентрация , след което ги наливам в препарата и източвам и през топлата и през студената вода, правя го 2 пъти, след което промивам с обикновена вода 3-4 пъти.
Лимонената киселина разтваря варовика, ако има такъв, и същевременно унищожава бактериите ако има такива. По-добре се получава от това да се ползва оцет, защото не е толкова траен аромата и вкуса на лимонената киселина и след промиването не се усеща.... При нас това разреши проблема и с вкуса като от пластмаса, когато беше нов апарата...
Следващия път съм се навил направо да взема 1л. "лимонов сок" от кауфланд, беше някакви стотинки и пак ще му добавя малко лимонтозу за да засиля концентрацията. Някакви стотинки излиза цялата работа.

Общи условия

Активация на акаунт