Странен обрив! Помагайте!

  • 4 227
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 387
Момичета, искам да ви питам дали сте имали подобен проблем. От няколко дни дъщеря ми получава един обрив, който прилича на ожарено от коприва. Зачервява се, появяват се едни ситни пъпчици и след 10-15 минути изчезва. И така няколко пъти през деня, като обрива излиза навсякъде-по лицето, корема, гърба крачетата. Случвало ли ви се е и разбрахте ли при вас от какво е. Нашето педи каза, че е от няква храна, но не се знае точно коя и ни каза да не ядем сирене, масло и мъхести плодове. Пием зиртек и днес нямаме пъпки. Ще съм ви благодарана, ако споделите при вас дали е имало нещо подобно и от какво е било, ако сте разбрали. Може и аз да се сетя за нещо подобно, което е яла моята дъщеря, защото иначе не се сещам да е яла нещо ново и нещо различно.Благодаря предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами като ожарено от коприва прилича копривната треска(уртикария).Това е алергична реакция.Ще се наложи да въведеш строга диета и да въвеждаш после храните една по една за да разбереш от какво е.Следи за подуване на очите,че там става опасно вече(не толкоз де,ако заведеш детето веднага на лекар).Пуу хем да го напишеш за да се внимава,хем те е базе да не шашнеш някой Embarassed

# 2
  • Мнения: 44
Здравей, това си е алергия, но ми се струва, че не е от храна. На мен ми са се появявали малки червени пъпчици, които ужасно сърбят. Когато отидох на лекар ми казаха, че е от храна или както той се изрази - "най-вероятно нещо със изтекла годност или по точно нещо развалено". Предполагам, че при вашия случай става въпрос за алергия от някакав препарат - прах за пране, сапун и т.н. Чувала съм, че от този вид дразнения по кожата, се появяват тези обриви, които наподобяват ожареното от коприва. За начало дори можеш да й дадеш да пийне един Алергозон. Съветвам те да потърсиш още едно лекарско мнение и да ви предпишат някакъв мехлем. Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 4 575
За начало дори можеш да й дадеш да пийне един Алергозон.
Не, не може. Пият Зиртек, няма да ги сравняваме двете, плюс това става въпрос за малко дете. Това е уртикария, но едва ли е от храна. Пили ли сте скоро лекарства? Какви? Да сте сменили прах за пране? Да е носила нова/непрана/ дреха?

# 4
  • София
  • Мнения: 387
Не, не сме пили лекарства. Последното, което сме пили, но то беше преди две седмици е витамин С и калций и сироп мукоплан. Не съм сменяла праха за пране. Пера си с израелския прах и не ползвам омекотител. За уртикарията прочетох, че може да е от храна-яйца, месо, риба, ягоди и школад. Не ядем ягоди и шоколад иначе от другите вече сме захранени и не сме имали проблеми до сега. Благодаря за отговорите!

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Виж тук-http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73363.0
Обърни внимание дали след контакт на кожата с нещо определено не се появява обрива.

# 6
  • Мнения: 284
Израелският прах може би е по-концентриран от другите.Смени го с друг и пробвай.
Ограничи за няколко дни и млечните храни.

# 7
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Възможно ли е обрива да се появява от слънце?

# 8
  • Мнения: 5 140
Възможно ли е обрива да се появява от слънце?

и това може да е, а Мукопланта пила ли го е друг път?

# 9
  • Мнения: 478
Margafuci ,
... и не на последно място как е общото състояние на детето, тонус, имало ли е предхождаща инфекция ..грип ..кашлица ..т.н., кръвна картина с левкоцити и лимфоцити има ли?

# 10
  • Мнения: 1 792
На мен ми се появяват обриви от слънцето. Пролетно време, когато кожата не е свикнала още  Peace
Понеже покрай мен всички са с някакви алергии, това ми звучи на : слънце, храна (яйца особено и шоколад, но ти каза, че шоколад не яде), козметика, прах за пране, ДРЕХИ включително и спално бельо. Просто наистина първо провери храните, а след това и всичко останало.
Напълно възможно е да проявила непоносимост към нещо, към което преди това не е.

Общи условия

Активация на акаунт