Да питам нещо за нашето захранване

  • 978
  • 21
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Значи аз реших да се захранваме по следния начин - с купешки храни (обяснявала съм много пъти защо няма да се повтарям) - сега каша, после зеленчуково, след това плодово пюре. Процедирам така - давам първо кашата, после кърмя. Така съм решила - първо защото искам да я отбивам по-скоро (няма да кърмя повече от годинката й, няма смисъл да го обсъждаме  Wink), пък и след кърмене тя не иска да приеме абсолютно нищо друго. Та така. Въпросът ми е - към купешките каши и пюрета да прибавям ли кърма, защото тя така или иначе по някое време ще започне да се наяжда с другото ядене и няма да иска да суче. Така ще ми намалее и кърмата, но това вече не ме притеснява, притеснява ме дали ще приема достатъчно млечна храна (имайки предвид, че повечето пюрета например са безмлечни).

# 1
  • Мнения: 6 243
Кърмата се слага в пюретата, за да добият по -познат вкус и да ги ядат. Тъй че ако Емата ги приема без добавката от кърма - давай чисти. Млечното хранене е основното хранене до едногодишна възраст, но щом си решила дотогава да я отбиеш - няма как да стане просто. Или запазваш млечното като основно, а твърдата храна - само за опитване (при повечето кърмачета така или иначе тъй се получава) - или заместваш хранения, като оставиш млечните само сутрин и вечер и така до годинката, когато отбиваш (класическата БГ схема).

Ако ме питаш мене - първо захрани, после го мисли... Ти сега си правиш планове да даваш първо едното, после другото, ама тя какво мисли -  newsm78. Моята щерка докато не стана на година не прояде друго.

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Моята щерка докато не стана на година не прояде друго.

А, дано не е така и при нас.  Praynig Аз си бях поставила за цел да издрапам до 6-тия месец и ей го на!  Grinning Оттук нататък доколкото дойде, но дано не се проточи.  Rolling Eyes И не ме порицавайте де, все пак доста се потрудих да стигна дотук, пък и още кърмя де, не съм тръгнала да я отбивам точно сега!  Wink
По-скоро питах това заместено хранене трябва ли да съдържа кърма/мляко, или може да си е безмлечно?

# 3
  • Мнения: 8 450
Аз добавям мляко,едно,за да и е по-познат вкуса и второ,че без мляко някои пюрета и бяха доста гъстички.В началото се заблудих и реших,че тиква например не и харесва,но после видях,че като е с кърма хем вкусът е по-познат,хем е по-редичко и гълта ли гълта.Количеството,което добавям обаче е много малко 30-40- мл,останалото го изсуква.Първо я пробвай без мляко и после прецени,това е съветът ми.Не знам,дали съм права.  33uu

# 4
  • Мнения: 6 243
Зъхи, нещата в двата случая са сложени на съвсем различни принципни основи - ти това го знаеш, естествено, но пък и обичаш да правиш преговор на всяко нещо, съм забелязала.

В единия случай детето се кърми през първите 4 - 6 седмици по режим, дава му се вода със захар/глюкоза и се почва постепенно въвеждане на други храни с цел отбиване до навършването на годината. В книгите, по които съм гледала Иво, точно така пише - в 6тия месец се кърми сутрин и вечер и постепенно, до навършване на годината, детето се отбива. При тоя вариант се замества млечно хранене нацяло (без слагане на мляко в него). След хранене не се кърми, между храненията се дава само вода/сок. Не се толерира кърмене през нощта.

В другия случай - ти досега кара по тая схема - млечното хранене е основно за децата до една година, новите храни се въвеждат при готовност за това - около 6тия месец, не се гонят срокове, следят се реакциите на детето и т.н. Предлага се първо мляко, после твърда храна. Дава се мляко нощем.

Твоята работа малко като "петилетката за три години" -  ти си в положението, в което други бебета са на 40 дена. Не ти де, Емата Grinning. Айде - не се шашкай, неотбито дете не е останало, моето ще е единственото. Ще се оправите - но как ще стане това Ема ще ти обясни. А тебе като те гледам, догодина ще те направим Консултант по кърмене Wink

# 5
  • Мнения: 8 450

А, дано не е така и при нас. Praynig Аз си бях поставила за цел да издрапам до 6-тия месец и ей го на! Grinning Оттук нататък доколкото дойде, но дано не се проточи. Rolling Eyes И не ме порицавайте де, все пак доста се потрудих да стигна дотук, пък и още кърмя де, не съм тръгнала да я отбивам точно сега! Wink
По-скоро питах това заместено хранене трябва ли да съдържа кърма/мляко, или може да си е безмлечно?
Цитат
Зъхи,това си е твое решение,едва ли някой ще те порицава.Поне аз няма да го направя!  bouquet

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Мда, аз правя компилация между двете схеми!  Laughing Ще ми се хем да заместя хранене, хем да цръцкам вътре по 40-тина грама кърма (а после и млекце). Синът ми нали по бг схемата е гледан и така отвикна от млякото, че сега ако изпие една чаша мляко на седмица или изяде чаша кисело, направо викам "ура"!  Twisted Evil Та затова основно - да не отвиква от млякото...

# 7
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Освен това нали този форум не е само за "пуристи"?!  Wink Можеш да кърмиш и да не следваш стриктно схемата за захранване на западните и американските педиатри. Нима шест месеца до една година кърмене не е кърмене?!  Crossing Arms

офф - в другия форум на 8 месеца скара ядат, вие тук - кафяв ориз и белено просо!  Joy

Последна редакция: пт, 19 авг 2005, 15:29 от Зъхи

# 8
  • Мнения: 6 243
те компилациите между схемите си стават от само себе си - аз слагах мляко в храната, щото диването не щеше да пие кърма, а ме няма по цял ден... При тебе друго ще стане, сигурно. А за баткото и вкусът към млякото - гаранция - франция. Захранването и вкусът към млякото надали са толкова тясно свързани. Аз не съм кърмена - затова ли без мляко не мога newsm78

Ама пуристите къде ги видя - аз нали писах вече по темата за алкохола какво е у нас дереджето Wink.

# 9
  • Мнения: 8 450
Освен това нали този форум не е само за "пуристи"?!  Wink Можеш да кърмиш и да не следваш стриктно схемата за захранване на западните и американските педиатри. Нима шест месеца до една година кърмене не е кърмене?!  Crossing Arms

офф - в другия форум на 8 месеца скара ядат, вие тук - кафяв ориз и белено просо! Joy
Знаех си аз,че е време да почвам с кюфтетата,ама вие тука само ме лъжете да кърмя и да давам храни за птички. JoyЗъхи,ти поне им се изплъзна от хватката,дано и аз да успея! smile3533 smile3533 smile3533

# 10
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Освен това нали този форум не е само за "пуристи"?!  Wink Можеш да кърмиш и да не следваш стриктно схемата за захранване на западните и американските педиатри. Нима шест месеца до една година кърмене не е кърмене?!  Crossing Arms

офф - в другия форум на 8 месеца скара ядат, вие тук - кафяв ориз и белено просо! Joy
Знаех си аз,че е време да почвам с кюфтетата,ама вие тука само ме лъжете да кърмя и да давам храни за птички. JoyЗъхи,ти поне им се изплъзна от хватката,дано и аз да успея! smile3533 smile3533 smile3533

Аааа, още не съм.  Wink Те в тая секта така промиват мозъците, че връщането при нормалните хора си е трудна работа!  Mr. Green Joy

# 11
  • UK
  • Мнения: 1 334
аз слагам кърма на зеленчуковото пюре и понякога в оризовата каша. между другото и тука има книги според които на 7 месеца детето вече има едно заместено хранене-на обяд и после второ предпоследното.но това при положение,че изпива през останалото време около 500 мл. до годинката. моето бебе като яде на поискване де да знам колко изпива newsm78. затова първо млякото за по-сигурно Mr. Green

# 12
  • Мнения: 7 837
Освен това нали този форум не е само за "пуристи"?!  Wink Можеш да кърмиш и да не следваш стриктно схемата за захранване на западните и американските педиатри. Нима шест месеца до една година кърмене не е кърмене?!  Crossing Arms
Да не говорим, че изобщо няма такава схема  Wink Поне не тук  Grinning

Зъхи, аз изобщо не съм слагала мляко в пюрето. Дойде един момент, в който ревеше и отказваше да се кърмим на обяд. Така за месец и половина заместих обедното хранене. Сега започвам с храненето в 17 ч - кашата все още я правя с кърма, но смятам до месец да правя от готовите млечни каши. Ако разбира се, зверчето няма нищо напротив...

Средно за деня имаме 4-5 кърмения и смятам че поема достатъчно кърма.

А и ти си майка-героиня  Grinning Издържа до 6-ия месец  Grinning

# 13
  • Мнения: 8 450
И аз съм го чела това-минимум 500мл.Но онзи ден ми попадна едно от бебешките списания-стар бройне ме питайте,кое е забутах го някъде,май беше Моето бебе и аз и там известната докторка доцент Маринова казва,че след 10-ия месец млякото трябва да бъде НЕ ПОВЕЧЕ от 350 мл на ден.Това много ме озадачи.Аз естествено не смятам,че е права,но ако някой намери линк,ще съм много благодарна.Зъхи,извинявай,че ти се вмъквам в темичката! Hug

# 14
  • Мнения: 3 550
Простете невежеството ми, какво е "пуристи"?

Общи условия

Активация на акаунт