Детска школа по актьорско майсторство.

  • 25 522
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 835
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=336803.0

Тази тема е много стара, затова пускам нова.

Още от началото на учебната година се интересувах много подробно къде мога да запиша дъщеря си (7 г.) в школа по актьорско майсторство, може и куклено такова, няма значение, и двете ще са й много интересни. Пуснатите в темата линкове за школи ги проверих, Ариел са само лятото, преди малко им се обадих и вероятно ще заведа дъщеря си, на 15 юни им започва първата група. На втория линк даден в темата много подробно се обаждах семптември месец, като удобни ми бяха само вариантите в Лозенец или Бели брези, оставих си телефоните, категорично исках да запиша дъщеря ми, но така и никой не ми се обади, и изобщо, нещо странна ми се видя организацията им. Ще съм ви благодарна, ако споделите своите впечатления от театър Ариел, или от други театрални школи за деца, изобщо всичко по въпроса ме интересува.

# 1
  • Мнения: 7 214
http://nch-haitov.com/izkustvo.html
Виж тук,но не знам дали има това,което търсиш.Нямам преки впечатления.Много майки са доволни.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 861
Здравей! Синът ми ходи от 3 години на театрален кръжок тук:

http://svetlina1940.org/theatre.html
Не мога да кажа, че е нещо кой знае какво, но той ходи с огромно желание и искрено се забавлява.
Виж също тук:
http://www.lgrois.50megs.com/studio2.html
и тук:
http://www.dksredets.com/index.php?go=teatur

# 3
  • София
  • Мнения: 1 324
МОНТФИЗ

Разгледай сайта и ако имаш въпроси питай. Доволна съм - положителни, красиви, млади хора работят с децата.
Преподавателите
Школите

Последна редакция: пт, 08 май 2009, 16:50 от кльомба

# 4
  • Мнения: 3 835
Много ви благодаря, изключително ми е полезна информацията и личните ви впечатления най-вече.  bouquet

В момента ги разглеждам подробно и преценявам къде ще ме устройва най-добре.

# 5
  • Мнения: 3 835
M4, Читалище Светлина е съвсем близо до нас, сериозно обмислям този вариант.

Кльомба, от колко часа са заниманията с деца в МОНТФИЗ, доколкото видях за събота и неделя става въпрос, и колко време продължават? Записването има ли определен момент или по всяко време на годината може да се включи детето в групата. Прочетох и, че напоследък са започнали да работят съвместно с училища, дано в скоро време да включат и нашето училище.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 921
В къщата-музей на Александър Божинов, всяка събота през учебната година има театрална школа за деца. Водят я актьорите от Театър 13 - Радослав и Ася Рачеви, Лина Шишкова..Препоръчвам ги горещо! Heart EyesКъщата се намира на Николай Павлович №6, пряка на Любен Каравелов.В нея по принцип репетира детската вокална група "Мечо Пух", но в събота я ползват театралната школа и кръжокът по приложно изкуство.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 861
M4, Читалище Светлина е съвсем близо до нас, сериозно обмислям този вариант.

Кльомба, от колко часа са заниманията с деца в МОНТФИЗ, доколкото видях за събота и неделя става въпрос, и колко време продължават? Записването има ли определен момент или по всяко време на годината може да се включи детето в групата. Прочетох и, че напоследък са започнали да работят съвместно с училища, дано в скоро време да включат и нашето училище.

teo7777, и аз затова го избрах, защото ми е близо! Пък и започнахме ей така, почти на шега Laughing Но сериозно се замислям и за нещо по-сериозно, стига да се окаже, че синчето има някакъв талант...

Кльомба, разгледах сайта на МОНТФИЗ и ме заинтригува, та се присъединявам и аз към питането на Тео. И също, има ли някакъв "приемен изпит" или? Благодаря ти предварително!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 324
Сега имаше прием м. март и съответното ниво ще продължи до юни. След всяко ниво има представление и дават удостоверение за завършването му. Лятото също има, но трябва да им се обадите и да питате от кога. Заниманията са събота и неделя или по 2 часа или по 2.30, зависи от възрастта на децата в 18-то училище. Приемен изпит няма, всички започват от първо ниво и вървят нататък. Ако имате други въпроси питайте в офиса, любезни са. Първото ниво е 60 лв., а второто 65 на месец. Друго не се сещам.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 861
кльомба,  благодаря! bouquet Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 324
Моля.
Да добавя, че там научиха дъщеря ми да казва "р". От както ходи й прави впечатление всяка неправилно произнесена дума и се присмива дори и на политиците по телевизията, че не са се научили да говорят. Играят много игри за развиване на въображението и паметта. Пример: За един ден научи едно адски тъпо стихотверение на Леда Милева от 3 страници А4 с малък шрифт. За децата на 5, 6, 7 години е много полезно, за по-големите не знам. Бях на едно представление на 11-12 годишните и беше супер, но може просто децата да са си талантливи. Дъщеря ми още се притеснява от публика и не се държи естествено, но не мога да отрека ползата от школата. Най-гадно е чакането и мястото на репетициите. Споменавам го, защото днес ми се отели вола 3 часа по Пиротска, докато я чаках. Зимата - няма значение с колко пари съм излязла, всички оставям в МОЛ-а. И те така... събота и неделя `ората спят, аз маам гащи по Женския пазар.
В сайта всеки курсист си има профил. Това го казвам, защото дава самочувствие на децата.

Редактирах:
Страниците на текста са 3.
2-рото ниво е 9 месеца.

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 16:48 от кльомба

# 11
  • Мнения: 39
Погледни и тук
http://www.montfiz.com/
Чувала съм много добри отзиви

# 12
  • София
  • Мнения: 1 324
E аз до сега за какво пиша?  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 4 222
Пишеш, ама някой трябва да чете  Crossing Arms
кльомба,  много изчерпателно   bouquet. Имам един въпрос - какви са критериите за прием?

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 18:24 от мързеланка

# 14
  • София
  • Мнения: 1 861
Пишеш, ама някой трябва да чете  Crossing Arms

Нищо де, важното е ние, дето ни интерсува да четем! Laughing Пък и който не дочел, ама има добро намерение да помогне, пак сме му благодарни!      bouquet
кльомба, пак да ти благодаря за подробностите!  Hug Местонахожденито и мен си ме притеснява, ама ще обмислям + и -! Много залагам на летните курсове, ама да видим какво и как...

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 20:01 от M4

Общи условия

Активация на акаунт