Вмирисана камера на хладилник - как да решим проблема?

  • 8 416
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 790
Здравейте,

Краят на празничните дни ни поднесе неприятна изненада вкъщи. Заминавайки за няколко дена при роднини, реших да опразня и  изключа хлкадилника, тъй като в него не беше останало почти нищо. Да, обаче съм забравила пакет замразени пилешки дробчета в камерата.

Не може да си представите на какво беше заприличала камерата като се прибрах. Дробчетата се бяха разложили по цялата камерата, а миризмата на мърша обхвана целия апартамент. Пробвах с един-два препарата да изтъркам всички стени на камерата, но миризмата на мърша отново е все така силна.

Моля, споделете своя опит в отстраняването на такава неприятна миризма. Всеки съвет е добре дошъл.

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 721
това за което се сещам е да измиеш с оцет, той поглъща миризмите и после хубаво да се проветри

# 2
  • Мнения: 672
След оцета пробвай да оставиш купичка прясно мляко в камерата без да я включваш и я сменяй периодично. Млякото също поглъща миризми. Дано се справиш, въпреки че съседи имаха същото премеждие и хладилникът замина на боклука  Sad

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да, измиването с оцет би могло да помогне. И после остави една гъба, напоена с оцет да поседи вътре, естествено че уреда е изключен.
После няколко дни остави камерата отворена, да се проветрява.

И последно - не си изключвайте хладилниците, ако ще отсъствате по-малко от 1м.

# 4
  • Мнения: 2 926
Почиства се най-добре с оцет, но трябва и да я оставиш отворена да се проветри.

# 5
  • Мнения: 1 632
Чинийка със сода, поема лошите миризми. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 430
Или с лимон да се намаже отвътре  хладилника, също става.Поема се миризмата и не уврежда по никакъв начин хладилника

# 7
  • Мнения: 121
Хвърли едно око тук. Дано лимонът или содата свършат работа  Peace

# 8
  • Мнения: 34
Мила и на мен скоро ми се случи тази случка,бяхме на море и като се приберем какво да видим паднал бушона и спрял тока.В камерата имахме около 4-5 кг.свинско месо и ела да видиш какво става...воняяяя до нема и къде.Първо искам да ти кажа,че камерата ни стана неисползваема и каквото и да сложим още мирише,а случката беше миналия август.Ще ти кажа как процедирахме ние,изкарахме целия хладилник в банята и го михме с доместос и гореща вода..после седя 3 дни на терасата да изсъхне...след това го бърсах с какви ли не препарати..но тая миризма е толкова силна че си остава някакъв дъх.Момичетата са прави,измий го с оцет и другото което направих аз е сложих е дна купичка пълна с кафе вътре в камерата която да обира миризмата.Успех и дано скоро и да няма и помен от тази гадна смрад. newsm28

# 9
  • Мнения: 790
Благодаря на всички!

След като я измих с оцет, миризмата значително намаля. Ще мина и с лимон и се надявам да се оправи окончателно.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 430
Благодаря на всички!

След като я измих с оцет, миризмата значително намаля. Ще мина и с лимон и се надявам да се оправи окончателно.
Като минаваш с лимон мини и по вратите на хладилника.После сама ще се убедиш,колко бързо се отмирисва хладилника и има лек приятен аромат от лимона Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 7 980
Купувала съм, но нямам спомен откъде, някакви обезмирисители за хладилник. Поразгледай из големите магазини при битовата химия, дано да намериш нещо. Мисля, че не беше и скъпо, представлява една малка пластмасова кутийка.

# 12
  • Мнения: 183
в едно предаване препоръчаха дървени въглища за скара за обезмирисяване на хладилника. Слага се 1 купичка с въглища и всеки ден се подменя до постигане на резултат.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 620
Кубче което поема миризмите и не може да се смесват,но за камерата  незнам за хладилника съм много  доволна има ги и в Пикадили.

# 14
  • Мнения: 150
Кафе - използвано.
От капсулите на Лаваца или турско - утайката.
Сложи в една чашка и го остави там докато не изчезне миризмата.
В хладилника на работа сложих капсула - за 1 ден нямаше и спомен!!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт