Заместване на следобедно хранене?

  • 6 334
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
Бих искала да попитам от кога и с какво заместихте следобедното хранене. Бебс вече е на 7 месеца и половина, имаме следобедно заместено от 3 седмици, все още не съм въвела месото започвам го от днес. Давам следобяд засега само плодове, кято минахме по-основните, ябълка, круша, банан, праскова, каисия, манго, слива, черна боровинка, но давам да кажем 60-80 гр. пюре и 100 мл мляко или 120 пюре и 60 мл мляко. Давам през 3-4 дена и каша около 160-170 гр. Все още не съм включила глутена, смятам след поне след 8,9 месец да е, а може и по-късно, не бързам, но по магазините няма детски бисквитки и повечето каши са и със захар, ако нямат захар ще са с глутен, а не искам от толкова малък да го тъпча излишно със захар. Айде че са с млечен протеин е ясно, въведох с едно пюре и млечен протеин, засега реакция не съм видяла, та поне каши има някакъв избор, ама само каши и плодови пюрета ли да редувам? Помагайте.

И не съвсем по темата, но... как се редуваша по лекота, ако мога така да се изразя месата? Заешко, пуешко, пилешко, телешко, агнешко, риба, свинско или се подреждат в друг ред.

Благодаря предварително  Hug

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Все още не съм включила глутена, смятам след поне след 8,9 месец да е, а може и по-късно, не бързам,Благодаря предварително  Hug

 Има ли някаква медицинка причина да въвеждаш толкова късно глутена, или и теб те е хванала странна мания?Защото, ако няма причина е голяма глупостда чакаш детето ти да стане на година.В цял свят глутена се въвежда доста по-рано и вариантите за разнообразно хранене стават много.А и още повече е нужен на детето.

# 2
  • Мнения: 498
Биляна , мания не е в никакъв случай, просто не ми се бърза, не пречи да пробвам или ще се разтрои Mr. Green или не)))).

По ми е важно следобедното хранене кога и с какво изцяло да го заместя.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Я въвди глутена да видиш как няма да се чудиш Simple SmileИстина е, варинатите за разнообразно хранене без глутнови храни са малко.Плодовете не заместват хранене, те са за разнообразие на храната.Защо кашата я даваш толкова рядко, може и всеки ден да я предлагаш.Само не казвай, че ще напълнее детето ти от нея Whistling

# 4
  • Мнения: 498
Като се има предвид, че съм го захранила 10 дена само с каша, едва ли мисля, че ще надебелее, а и сме си фини)))) на 6 месеца беше 6.600))), при родени 3000 килца))) Това не ме притеснява, просто търся разноборазие и ОТКОГА да заместя следобедното хранене.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Като се има предвид, че съм го захранила 10 дена само с каша, едва ли мисля, че ще надебелее, а и сме си фини)))) на 6 месеца беше 6.600))), при родени 3000 килца))) Това не ме притеснява, просто търся разноборазие и ОТКОГА да заместя следобедното хранене.

Можеш отсега да го заместиш, но без глутен ще ти е трудно да му осигуриш закуската. Както Биляна правилно е казала - плодовете не заместват хранене, така че за следобедна закуска лично аз съм давала каша или нишесте.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Замествай, какво чакаш, да въведеш глутена след 6 месеца и тогава ли WinkКупи няколко вида каши и ги давай всеки ден.Аз не съм привърженик на нишестетата но стига да искш ги давай на детето ти.Може да даваш плод с бишкота на Плазмон.И не се втелясвай и за захарта в кашите.Всяко бебе яде каша, тези храни минават през контрол.Започнеш ли отсега да изпадаш в такива драми, няма да ви е лесно и на двете по-натам.За това всяка храна се въвежда спрямо възръстта на детето, да свиква бвно и постепенно с нея.Относно глутена, в Англия се въвежда доста по-рано от теб, пък и тук никой не бърза със захранването.Успех!

# 7
  • Мнения: 498
Мерси, отивам да взимам тогаз Плазмончета и започваме)))

# 8
  • София
  • Мнения: 9 517
И аз те съветвам да заместиш следобедното хранене - лично аз и до ден днешен всеки следобед давам каши и мисля да давам, докато се приемат, но тя моята така или иначе отказва всякакви кус-куси, юфки, макарони, мюсли и т.н.
За месата - аз агнешко още не съм давала и мисля да го отложа, в крайна сметка то е алерген, а се яде веднъж годишно в нашето семейство, така че още ми стоят купените пюрета за захранване с него, но това си е моето мнение.
За глутена - аз съм от другата крайност - дадох след 8-9 месеца някъде, не смятам че трябва да се бърза, още повече че той не дава реакция веднага.

# 9
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
За следобедна закуска давам кашите в бурканче на Хип, Беибивита , Ганчев или инстантна каша а понякога давам и пюрето на Ганчев праскови с грис. Глутена съм го въвела преди 3 седмици а сега въвеждам месото в следния ред пилешко, заешко, пуйка, телешко и риба. Знаете ли че когато съм гледала голямото си дете никой не е споменавал за глутен не че сега в провинцията се споменава като гледам на колко бебета от 1м дават водичка от овесени ядки а мисля че в тях има глутен.
Понякога си мисля че от толкова информация не можем да си гледаме децата спокойно.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Давах каши, кремчета, плодово пюре или пасиран плод, мляко с грис, мляко с бисквити и т.н.

# 11
  • Мнения: 1 705
От шестмесечна и давам плодова каша+плодово пюре всеки ден.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз правех и домашни каши от овесени ядки и елда,бебешки бисквити с малко мляко,да стане като каша,всичко това смесено наполовина с плод и правено с мляко.Давала съм и нишесте с плод,и готовите каши от бурканче.Заедно с това въртях и по 2 вида готови каши.С това разнообразие можеш да даваш цяла седмица всеки ден различна следобедна закуска.
За захарта в готовите каши,в много от тях няма кристална захар,а в тези,които има е в количество подходящо за бебета.

Общи условия

Активация на акаунт