Изследване за алергия към антибиотик?!

  • 6 873
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Незнам това вече нормално ли е, и в каква държава живеем изобщо?!
Днес ходих при личната лекарка с детенце заради една 4-дневна температyра... и казвам така и така сме дошли дай най-накрая да направим това изследване - за алергия към Пеницилин.
Аз съм със силно изразена алергия към Пеницилин и всякакви производни съдържащи го, с два алергични шока като дете!
При което тя ми казва: Ама трябва да отидете в лаборатория ЦибаЛаб - само там ги правят.
Аз казвам: О.к.
Тя: Ама дай да избереме към кое да направим теста?
Аз:  Rolling Eyes Thinking
Тя: Ми щото то такова... те са за различните антибиотици иза всеки се плаща по 30 лева...
Аз:  Shocked Shocked Shocked

Е, кажете ми това нормално ли е?! Как така само в тая лаборатория ги правят и то срещy 30 лева!!!
Извинявам се ама30 лева са си пари - и като изследваме няколко антибиотика на колко отиваме...?!
Нормално ли е за такива изследвания да ни принyждават да плащаме толкова пари и да пълним гyшите на собственика на въпросната частна лаборатория?!

На вас налагали ли са ви се такива изследвания и къде сте ги правили?!
Това отскоро ли е?
Само на мен ли ми се стрyва ненормално?

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не е нормално е, да.

Друг е въпросът, че подобно изследване правят и на други места - в алергологията на Александровска болница например. Работят и със ЗК. Вземи си направление от джипката и отидете там. И ако ще тествате само към Пеницилин, защо са ти производни? Пускате само основният АБ и това е, ако даде положителна проба, ясно е, че и на останалите с този АБ ще е същото  Thinking

На мен лично ми правиха тестве за алергии към доста АБ в болницата, където раждах.

# 2
  • Мнения: 93
Ами и аз така исках - само Пеницилин, защото даде ли алергия към него - значи и към всички производни според мен. Ама тя взе да увърта айде за това, за онова...
Мерси за инфото за Александровска - ще разуча и ако е така не ми се мисли какво я чака джипито дето ме праща в частни лаборатории и казва, че САМО там може!  #2gunfire

# 3
  • Мнения: 2 110
Няма лошо да се направят повече изследваня към повече възможни алергени !
Тази цена която казваш 30 лв. ми се струва не реална за един антибиотик. Преди години правих изследваня в същата лаборатория на сина ми и съвсем не беше такава цената,ако искаш обади се и попитай на място. Аз преди една седмица си правих в МА в клиниката по Алергология и ми взеха по 1.9лв. на алерген !

# 4
  • Мнения: 93
Точно толкова е - даже ми дадоха книжка с всички изследвания, които правят и ценоразпис!

Общи условия

Активация на акаунт