За лепенките Кул Пач.

  • 40 546
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 903
Искам да попитам използвали ли сте тези лепенки за сваляне на температура и доволни ли сте от тях? Когато се сложи лепенката на челото трябва ли да стои въпросните 6 часа? Не съм наясно и питам, защото ми ги препоръчаха и ги купих, но не се осмелявам да ги използвам.
Благодаря предварително!!!

# 1
  • Мнения: 1 107
Ako е това
,
само като гледам китайката на снимката и неизяснения състав дори не бих си помислила да си ги купя- по-добре една марля с оцет на челото поне знаем състава Wink

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 15:28 от AnMary

# 2
  • Мнения: 781
Не, не са това лепенките, изглеждат така Wink



Лепенка с гел, помощно средство за главоболие, мускулна треска, слънчеви изгаряния, махмурлук, намаляване на температура. Не е медицински продукт. Бърз и лесен за употреба и поставяне за фибрилни състояния при децата или членове на семейството. Нежно прилепва за кожата и не оставя следи. Охлаждащият ефект трае 4-6 часа. Може да бъде отрязана до желаните размери. Не се употребява повторно.

Съдържание на гела :
- дестилирана вода 74,54 %
- глицерин 16%
- натриев-полиакрилат 6%
- КМЦ 3,20 %
- Алум 0,20 %
- Метил парабен 0,04 %
- масло от мента 0.05 %
- багрилни вещества


Аз лично съм доволна и винаги държа в шкафа по няколко бройки Peace, особено ако отиваме на почивка това е едно от първите неща, които слагам в багажа Heart Eyes
Когато сина ми е вдигал температура винаги му лепвам, през деня се опитва да ги сваля, но през нощта след като му я лепна и температурата поспадне заспива. Не е задължително да стои 6 часа лепенката след сваляне на температурата, но аз лично я оставям понеже има охлаждащо действие (като компресче) и се отразява добре на сина ми когато е с температура. Доволна съм от лепенките и за себе си Mr. Green
P.S. Има охлаждащо и температуро-понижаващо действие, но не лекува първоизточника за температурата Peace

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 15:18 от Сенди

# 3
  • Мнения: 160
 Embarassed досрамя ме. За първи път ги чувам,но звучи интересно.

# 4
  • Мнения: 176
Аз съм ги ползвала за сина си и ми направи впечатление,че помагат за свалянето,но на по ниска Т-до към 38,5.
Декември бяхме в болница и Т стигна до 40 градуса.Даваха му температуропонижаващи,но аз му слагах и такава лепенка за всеки случай.Те твърдяха,че няма да има ефект,но на мен ми се стори обратното.
А след това чух мнение,че не е хубаво Т да излиза през главата и малко се притесних честно казано.
Но въпреки това си имаме в къщи за всеки случай.

# 5
  • Мнения: 349
За пръв път чувам за тях  Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 167
Само те не помагат. Даваш нещо за сваляне на темп., а тях ги ползваш вместо компрес. Аз съм доволна.

# 7
  • Мнения: 1 900
И аз съм доволна. Ползвала съм ги за Божидар в комбинация с хомеопатични/при вирус/ Peace

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 18:13 от Валерия

# 8
  • Мнения: 1 107
Не, не са това лепенките, изглеждат така Wink
 Има охлаждащо и температуро-понижаващо действие, но не лекува първоизточника за температурата Peace

а,това е друго нещо- и  аз не бях чувала досега за тях, сигурно облекчават леко....

# 9
  • Мнения: 2 110
Само те не помагат. Даваш нещо за сваляне на темп., а тях ги ползваш вместо компрес. Аз съм доволна.

Инересно  изглежда !

# 10
  • Мнения: 903
Много благодаря за информацията. Т сега е 38 градуса и сложих една лепенка да видим дали ще подейства, че педиатърката каза да давам противотемпературно ако е над 38 и 1 и 2.

# 11
  • Мнения: 2 090
Това е нещо,за което не бях чувала до сега.Ще го имам впредвид ако се наложи да смъкваме температура.

# 12
  • Мнения: 1 671
Приятелка ми услужи с тях докато бяхме на почивка - трябваше бързо да сваля температурата на мъжа ми (38.7). В комбинация с 2 парацетамола, мъжът ми свали много бързо температурата. Решила съм да си купя и да имам вече у дома, иначе и аз не бях чувала за тях.
Иначе мъжът ми сега е на антибиотик, само лепенките не помогнаха, проблемът беше по-сериозен.
За децата нямам наблюдения, но приятелката ми каза, че ги използва за нейните хлапета, така че й се доверявам.

# 13
  • Мнения: 55
за колко големи деца могат да се ползват?за пръв път чувам звучи добро а и как така температурата да излиза през главата като слагаме компрес не е ли същото?

# 14
  • Мнения: 626
Звучи ми доста добре , а и като гледам съставките наистина са по-скоро като компрес . Трябва да провера само дали стават за всички възрасти и да си зареда домашната аптечка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт