Разходи за храна?

  • 4 513
  • 53
  •   1
Отговори
Можете ли да споделите какви са месечните ви разходи за храна?

# 1
  • Мнения: 1 896
Мога.Приблизително 15% от приходите ни за месеца.

# 2
интересува ме конкретна сума Simple Smile това с процентите е мнооого относително

# 3
  • Мнения: 1 418
поздравявам те за темата PeaceЩе я следя с интерес,защото и мен този въпрос живо ме интересува.На моята снаха не и стигат около 3000 лв. Брат ми е моряк и постоянно го няма.Снаха ми е сама с 2 деца.и много се опитвам да обясня на брат ми че това не е възможно,та темата ти дойде по поръчка.Ще му кажа да си прочете,защото на мен не ми вярва.На въпроса ти.Нашето семейство е от трима души.Детето е на три годинки и на месец харчим около 800 лв.Не сме се лишили от нищо

# 4
  • Мнения: 998
поздравявам те за темата PeaceЩе я следя с интерес,защото и мен този въпрос живо ме интересува.На моята снаха не и стигат около 3000 лв.
Какво яде-трюфели ли Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 3 621
Темата ти ме накара да се замисля, никога досега не съм правила сметка колко даваме за храна. Направих съвсем груби сметки и за храна даваме около 500-650 лв на месец. В тази сума естествено не включам парите за АМ.
Ние също не се лишаваме от нищо

# 6
  • Мнения: 1 896
интересува ме конкретна сума Simple Smile това с процентите е мнооого относително


Когато в подобни теми се конкретизират суми започват едни безкрайни и безмислени анализи, настава патаклама и  хвърчи перушина.
Предпочитам да се въздържа.
 Stop

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 10:20 от Ulia

# 7
  • Мнения: 330
Приблизително нещата изглеждат така - веднъж месечно Метро - около 150 лева, всяка събота седмично пазаруване в Била - 4 по 60 - 70 лева, дневно пазаруване на салата, хляб и безалкохолни - 7 - 8 лева.
Разходите за храна навън - обядите в работно време ( моят е около 5 лева, на съпруга ми предполагам и той толкова) , кафе и кола (дребни суми), няколко хапвания месечно в сладкарници през уикендите ( ъъъъъ по около 15 лева)  и няколко вечери навън или пък поръчка от КФС (тридесетина лева).

# 8
  • Мнения: 1 418
според мъжа ми яде френско меню с индииски подправки LaughingКато разделиш сумата на броя на дните в един месец,трябва да яде за по 100 лв на ден  ShockedИ аз се какво ще да е това newsm78.Да не спамя че това ми е болната тема и се увличам

# 9
  • Мнения: 150
Онзи ден дойде разпечатката от кредитната карта и си направихме някаква много груба сметка..В супермаркетите винаги плащаме с нея- та имаше 100лв от супери, отделно още по около 5лв на ден мъжа ми да хапне, докато е на работа, още 30лв примерно за неща от кварталния магазин, 5-6 пъти навън, китайско за вкъщи или подобни- 100лв максимуми моите кафета и цигари, които са около 40лв на месец..
Та се получават 420лв, не се лишаваме от абсолютно нищо, нямаме деца.

# 10
  • Мнения: 593
Не си правя сметка на разходите за храна.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 735
Темата е малко безсмислена,защото зависи от доходите на семейството и от потребностите им.Каквото и да прочетеш няма да напълни хладилника ти.Едни са нуждите на четиричленно семейство,друго на двама души,едни при деца в пубертета/особено две момчета Mr. Green/,други с бебата,които примерно си хапват пюрета.Аз не съм правила сметка.Ако това ще ти помогне веднъж месечно за около 300лв в Метро или Кауфланд и след тово около 3 пъти в Билла за около 60лв.,но в тези пари влизат и памперси и нужди за домакинството-сапуни,веро и др.Някъде,май в Красива мама,четохче ако си на диетата на Дюкан излиза около 700лв месечно,така че при всеки е различно.

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
мисля че вс зависи от  приходите и броя гърла(човешки и домашни любимци) Wink
всеки отделя колкото му е по джоба.... и сумите са мн различни....
много зависи дали се яде  повече готвено или повече сухоежбина....
дали се храниш в къщи или на вън....
според мен колкото повече  печели човек, толкова повече харчи...за всичко.....
щото например сигурно вс ядат сирене....ама едни си купуват от 3 лв килото, други от 13 Wink и т.н. от сорта....

# 13
  • Мнения: 4 965
Не си правя сметка на разходите за храна.

И аз така, но средно между 10 и 100 лв. на ден - 4-членно семейство.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Грубо, сигурно 400-500лв на месец. Мога да приготвя вечеря и за 3 и за 30 лв, според случая и възможностите в момента.

Общи условия

Активация на акаунт