Мами в Канада

  • 650
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 618
 Мили мами в Канада, предстои ни заминаване за Канада, когато нашата бебка ще бъде на година и половина. Може ли да споделите как е живота в Канада с малко дете, лесно ли се гледат деца там?Simple Smile
Вашите деца ходят ли на градина? А по- големките бързо ли се адаптираха? Тези, които са пътували с малко дете-как му се отрази полета? Много ще ви бъда благодарна да споделите мненията си! Hug

# 1
  • Мнения: 2 452
Мили мами в Канада, предстои ни заминаване за Канада, когато нашата бебка ще бъде на година и половина. Може ли да споделите как е живота в Канада с малко дете, лесно ли се гледат деца там?Simple Smile
Вашите деца ходят ли на градина? А по- големките бързо ли се адаптираха? Тези, които са пътували с малко дете-как му се отрази полета? Много ще ви бъда благодарна да споделите мненията си! Hug

Много ти е сладко девойчето! Мога само да ти отговоря частично на въпроса - в Канада деца се гледат много лесно. Мама Кенга дойде съвсем скоро с нейното дете и то от Варна. Вероятно тя би ти помогнала най-вече с информация.

# 2
  • Мнения: 456
Здравей! Лично моите впечатления, ще карам поред - Лесно се гледат деца, тук децата са на пиедестал, а парковете са рай за тях. Незнам в коя провинция ще  ходите , но тук, Квебек, въпроса с градините е малко сложен - чака се доста за място, но ако имаш късмет, може и по-бързо да стане. Частните не са евтини, но са вариант за начало ако няма как. Градините са много добри, методите на учителките са доста работещи, децата са доволни , а за адаптирането - няма проблем - ако има някой да се адаптира най-лесно, то това са именно малките деца. Полета не е лек, но минава така или иначе. Повече търпение, играчки, вкусотии и т.н. Нямаш повод да се притесняваш!!!!!Само можеш да се радваш!!! Късмет и всичко хубаво!!! newsm10

# 3
  • Мнения: 7 430
... лесно ли се гледат деца там?Simple Smile....

По лесно, отколкото в Бг, за това не се притеснявай - както са ти писали, децата най-лесно се адаптират  Wink

Късмет ви желая

# 4
  • Мнения: 3 146
Хайде като най-прясна - обяснявам. GrinningПристигнахме когато Теди беше на 1,6 год.Около 10 дни търсих градина - имах късмет и от 20 ден Теди се хвърли в социалния живот.Градината е т.нар. garderie educative , там са около 20 деца и е субсидирана.Плащам 7 долара на ден.Има и друг тип градини - milieu familial- там са по 6 деца максимум.Такава градина всеки може да си направи и да събере 6 деца да ги гледа - не се изисква специално образование.Повечето арабки с това се занимават - така и така си гледат собствените деца, изкарват и някой лев от това.Пак са по 7 долара.Предимството в тези градини според мен, е че се говори хубав френски(мароканки, тунезийки).Един съвет от мен - не си давай детето в градина на румънки, защото са ужасно стиснати, прости и алчни.
Та значи адаптацията протича много добре - Теди с голяма радост ходи на градина.Още в двора ми пуска ръката и хуква към приятелките си.Трябва да се примириш, че не се държи особено на чистотата - родителите си джапат с обувките, където играят децата, като се прибере Теди е доста мърлява, но много щастлива.Забелявам, че като я питат нещо на френски си отговаря на български - значи разбира за какво иде реч.На двора имат много играчки и 5-6 надуваеми басейна.Всеки ден ги топят в басейните и после ги сушат на слънце - много са трогателни за гледане.Има 3-4 негърчета, 2 мулатчета, 1 арабче.Само Теди е чужденка.Родителите ми изглеждат интелигентни и възпитани - децата също.
Има едни още по-големи градини - нещо като шапки за по-малките.Там като се впишеш в листата на чакащите всъщност кандидатстваш за 20-30 градини и където първо се освободи място ще ти се обадят,За почти 4 месеца вече(откакто сме тук) са ме търсили от още 2 градини , а една ще ми се обади през септември.В самия Монреал наистина има проблем с градините, в Лонгьой ми се струва, че е много по-добре, на южния бряг демек.
Ами това е - не сме боледували от нищо - даже напротив - запушения слъзен канал на Теди си се оправи още в първите дни.Взимам детски 412 долара на месец.Има много облекчения и предимства за родители на малки деца.До 9 години лекар и зъболекар са безплатни.Записала съм рандеву за педиатър - препоричаха ми я тази докторка.Значи на 14 Сптември ще мога да ти кажа как стои въпроса с последващите ваксини и изобщо с лекарското обслужване на децата.Ако имаш въпроси - питай.
Иначе навсякъде има паркове, езера, сърни се разхождат, патизи, катерички - много е хубаво.А тревата е много зелена.Може би защото е чиста GrinningВъздухът тук е чист.
Забравих да кажа, че за 2 седмици теодора забрави какво е това биберон, пиене от шише, взе да се храни сама, да пие само от чаша и вече познава всички букви.

# 5
  • Мнения: 19
Ние сме от месец и половина в Монреал, доста от скоро за да ти давам съвети, но мисля че мога да те успокоя относно пътуването. Жорко беше на 1г и 5 месеца когато дойдохме. Аз много се притеснявах как ще изкараме полетите, защото той не може много време да седи на едно място. Купихме книжки, играчки и какви ли не неща още, но те си останаха неизползвани. Той спа почти през цялото време и на двата полета. Не разбрах че пътувам с дете. Не знам с кои авиолинии ще пътувате, ние бяхме с Бритиш и предварително си бяхме поръчали едно столче за детето и когато самолета излетя (но само в големия самолет, дългия полет) сложиха столчето пред нас с мъжа ми и там детенцето си стоя през цялото време. Там яде и спа най-вече.  Малкия полет детето е в теб или мъжът ти, но той е кратък независимо с кои авиолинии сте. А тук за децата е страхотно. Найстина са на пиедистал, не можеш да си го представиш какво е докато не го видиш с очите си. Не се притеснявай всичко ще е наред, идваш в нещо като рай.  Чао и успех.

# 6
  • Мнения: 3 146
И аз съм много доволна от Бритиш.Голям плюс е, че престоя между двата полета е само час и 40 мин.Като си с дете не е без значение дали ще висиш на някое летище 6-7 часа.

# 7
  • Мнения: 224
I az da se vklu4a v temata-аz patyvah v4era:),moita beba e 1,8m.Ponese mnogo dobre poletite,dosta si pospa,хапна си от меnuто,бqхме пора4али детско.Порадва се на тв екран4етата,састо побягахме малко из самолета-бе6е добре и за мене,застото се раздвижих.А аз биах доста притеснена как сте лети малкото 4ове4е,но на нея и бе6е интересно и гледа облатзите наванка.Даже сега си спинка в режим въпреки 4асовата разлика Grinning Мисля 4е ниама място за притеснениа за патуването в самолет с бебе..Bon voyaj and enjoy!
B.W.ima li mami,jivee6i v Windsor/Ontario?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 618
Много Ви благодаря за информацията! Бяхте много полезни и ме успокоихте!  bouquet Надявам се и при нас всичко да мине добре. Ние също сме се ориентирали към Монреал, но все още сме на етап медицински. Затова смятам, че ще приключим с цялата процедура догодина юни-юли и евентуално ще пътуваме август-септември.
Мама Кенга, благодаря за изчерпателния отговор, ще се възползвам и ще питам пак  Embarassed Дълго време ли се чака за детските или ти дават от следващия месец на подаване на документите?

# 9
  • Мнения: 3 146
Дълго се чака - едва вчера (т.е към 3-4 месеца) ми ги преведоха, ама 1800 долара накуп за по-добре от 412 всеки месец. GrinningПосле ще е по-регулярно.Ама не се бой - в тази система нищо не се губи.

Общи условия

Активация на акаунт