Акупунктура и пробиване на уши

  • 3 009
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 567
Здравейте,
чували ли сте или правили измерване на определени точки на ушите, преди да си пробиете дупки?  Crazy Доколкото разбрах се правило посредством електрическа акупунктура с някакъв апарат и идеята е да не се засегнат разни точки, които биха имали отражение върху определени органи.
Благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 146
Всяка точка на ухото е свързана с даден орган, най-често дупки за обеци се правят в или около точката на окото - центъра на висулката. Апарат за откриване на биологично-активни точки на ухото използват начинаещите - отчитанията му не са гарантирано достоверни.
Има смисъл да се прецени от специалист къде да бъде пробито ухото, но въздействията върху биологичните системи не са линейни, както е при машините, затова не всичко е едно към едно.

# 2
  • Мнения: 2 176
Интересна тема, ще я следя.   bouquet
И аз се интересувам доколко е безопасно пробиването на уши и дали изобщо си струва риска.
Още не съм взела решение дали да слагаме обици на дъщеря ми, точно поради описаните от вас причини.
Не знам и към кого да се обърна, не намерих за София подходящ специалист.

# 3
  • Мнения: 2 567
Акупунктурист, благодаря за мнението Hug

# 4
  • Мнения: 1 725
Здравейте,
чували ли сте или правили измерване на определени точки на ушите, преди да си пробиете дупки?  Crazy Доколкото разбрах се правило посредством електрическа акупунктура с някакъв апарат и идеята е да не се засегнат разни точки, които биха имали отражение върху определени органи.
Благодаря!  bouquet
А как точно би могло да се прояви това отражение?

# 5
  • Мнения: 2 567
Предполагам нарушаване фукционирането на някои органи newsm78 Ама това по-добре Акупунктурист да каже  bouquet

# 6
  • Мнения: 146
Правилно и точно си отговорила, Шоши. Трудно е да се предвиди в каква посока и доколко ще се промени функцията на организма от дупка в ушите. Влияние оказва и какви обеци ще се носят - от злато, сребро, ...
От друга страна, струва ми се, че ушната висулка е най-безобидна за дупчене. Много по-вредно влияние според мене оказва поставянето на пиърсинг (обеци) на езика, пъпа, веждата, зърната, горните две на устата или долните две устни и др. места по тялото.

Общи условия

Активация на акаунт