"Няма нищо случайно"- какво мислите?

  • 8 529
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Здравейте! "Няма нищо случайно" така казват, а дали е така. newsm78 Какво мислите по този въпрос?
Споделете интересни случки от живота Ви! Praynig

# 1
  • Мнения: 2 388
"Случайността е скрита форма на необходимост".

# 2
  • Мнения: 293
Ще следя с интерес,защото темата е интересна за мен.
Не мога да преценя по въпроса, на моменти смятам,че няма нищо случайно , в други моменти мисля,че всичко е една случайност.....

# 3
  • Мнения: 593
Може и така да е. Simple Smile
Не, че има значение...

# 4
  • Мнения: 2 908
Не вярвам в предопределени неща-не вярвам твърдо,че "няма нищо случайно"...

# 5
  • Мнения: 59
Иска ми се да вярвам, че от нашите действия зависи и бъдещето ни. Така и живея. Имам приятелки, които са ми споделяли, че живеят, за да видят какво им е писано, да се случи. Винаги ми е звучало несериозно.
Имам една детска история, която ми се иска да забравя, но не мога. С моя приятелка бяхме при нейни роднини, бяхме деца и още си спомням, с какво недоволство изпихме няколко глътки кафе и на шега изслушахме предсказанията. На мен ми казаха за две събития в живота ми първото с големи подробности се сбъдна съвсем скоро и в продължение на година предсказанието се сбъдваше. Беше забавно и не се замислях много. Второто предстои след години и тъй като е предсказано нещо ужасно, ми се иска да намеря начин да го предотвратя. Поради тази причина ми се иска да вярвам, че всичко зависи от нас.

# 6
  • Мнения: 2 448
Не всичко зависи от нас, то е видно. Но ако някой ден със сигурност се убедя на 100 %, че някой е написал всичкото лошо в живота ми, което не следствие на личните ми избори, ще ми е ужасно гневно, независимо дали ще ми обясни, че от негова гледна точка е било най доброто за мен.

# 7
  • Мнения: 5 710
Да, няма нищо случайно.
Вярвам и в моят живот вече е доказано, че всичко, което ми се случва има смисъл, който в един или друг момент се разкрива.
Аз например съм завършила гимназия с изучаване на италиански език.
Много отдавна, след като завърших 15ина години нямах никакъв контакт с езика, а самата страна никога не ме е интересувала по никакъв начин. И след като напълно бях забравила за това и то не е било част от моя живот по никакъв начин, напълно случайно се запознах и се влюбих в мъжът ми, който е италианец и дойдох тук да живея. Айде кажете ми има ли нещо случайно на този свят...

# 8
  • Мнения: 625
   Моят личен опит много пъти е ме е навеждал на мисълта ,че нещо не е случайно, но въпреки това , случайности има....

# 9
  • Мнения: 33
Хубава тема,поздравления
Мда,живота си всеки управлаява сам,като шофирането на автомобил,така за съм си го определила.
Ако не си шофьор доверяваш се на такъв,избора е твой.Насочваш енергията си само в положителни мисли,мислиш позитивно,радваш се на всеки миг от живота.Мда така мисля аз.

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Почти всичко в живота е случайност и чат-пат последствие от действие. Като в игра на тото е - пускаш фишове с различни числа, пък е чиста случайност да удариш печалбата.

# 11
  • Мнения: 1 749
Случайности има,но те влекат след себе си съвсем неслучайни неща.
Имало е моменти в живота ми,в които сякаш всичко тече по един строго определен път и нещата се навързват,докато не се получи цялата картинка.

# 12
# 13
  • Мнения: 2 926
Не, нищо не е случайно.
Дори и най-невероятните случайности всъщност не са случайности.
В живота всичко има смисъл и нищо не идва на този свят просто за да дойде.

# 14
  • Мнения: 1 334
Да, случайни неща в този живот няма. Преди не мислех така, сега съм 100% сигурна.

Общи условия

Активация на акаунт