Тайната на перфектната кожа 4 - нека да е лято!

  • 83 973
  • 682
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385

Добре дошли в новата ни тема!

В очакване на лятото, в търсене на съвършенството, в откриване на тайната на красотата...нека отново сме заедно!

Това са досега откритите съкровища:

Тайна 1 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=221749.0
Тайна 2 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370465.0
Тайна 3 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=384511.0



# 1
  • София
  • Мнения: 964
 Laughing Пу първа, макар и не често пишеща, но ежедневно четяща.

# 2
  • София
  • Мнения: 547
Повтарям въпроса си от предната тема  Simple Smile

искам да питам тези, които си ексфолират краката с утайка от кафе, може ли да се ползва не утайката, ами просто смляно кафе (така или иначе не пия друго осв разтворимо, а имам кафе за джезве, което си стои в шкафа)
осв това, се чудя, не се ли запушва канала от кафето  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 4 749
Честита ни темичка Flutter

Шапчице, според мен ще стане Thinking А относно канала- да, има опасност, може би трябва сама да прецениш. В нас е стара канализацията и внимавах при тези процедури. Може веднъж седмично да слагаш tubo-flo  Laughing

Днес правих нов експеримент- ексфолирах си лицето със сода и гелче. Доволна съм.

# 4
  • София
  • Мнения: 547
Благодаря illy   bouquet
ще пробвам, пък дано не падне много в канала..

# 5
  • Мнения: 385
Шапчица, ако става дума за антицелулитно ексфолиране, даже е по-добре с несварено кафе, отколкото с утайка. Кофеинът, който трябва да въздейства на целулита е водноразтворим и след като е преминал в кафето, утайката съдържа минимално количество от него. Някъде бях чела, че каналът не е застрашен от тази процедура, дори напротив - кафето действа "ексфолиращо" и на него и даже го прочиства  Simple Smile При мен засега запушване не е имало  Peace
illy , и аз съм го пробвала този вариант, но като че ли е прекалено изсушаващ. Преди време вместо гел, пробвах с малко крем за бръснене и ефекта беше добър, но не е за всекидневно прилагане.
Искам да похваля солната процедура - много добре се отрази на лицето ми Peace

# 6
  • Мнения: 64
Оп и аз тука!
И за да се разпиша: намерих си идеалната бяла козметика! Най-после! Caudalie! Днес отивам да си взема и измиващата им пяна. Сравнително натурална козметика, но не съвсем. Цените горе долу стават. 50 лева за 30 мл крем. Някой знае ли дали се продават в България?
Правя си маслената баня с бадемовото масло за чувствителна кожа на Веледа- супер е тази баня! Чисти ми малкото черни точки по носа и ми прави много мекичка кожата!

# 7
  • София
  • Мнения: 547
благодаря Lile_Pile  Hug точно за антицелулитно ексфолиране става въпрос Simple Smile
и още нещо - при самата процедура, кафето не изпада ли през пръстите..  newsm78

# 8
  • Мнения: 385
благодаря Lile_Pile  Hug точно за антицелулитно ексфолиране става въпрос Simple Smile
и още нещо - при самата процедура, кафето не изпада ли през пръстите..  newsm78
Може да го смесиш с нещо, за да стане като кашица - зехтин или вода, може да капнеш и малко етерично масло от портока, канела, грейпфрут. Смесвала съм кафето и с душ-гел - добре се получава, даже ми се струва, че има по-стягащо действие. Също добро антицелулитно и ексфолиращо средство е морска сол /нали сме на солена вълна Rolling Eyes/, вместо кафе.

# 9
  • Мнения: 197
Ето я новата темичка, аз съм от четящите за момента.  Lile_Pile поздравления за това, че рискува  Peace!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 749
Шапчице, аз смесвах кафето с малко душ-гел и масло, каквото имам или зехтин Simple Smile

# 11
  • Мнения: 84
Честито ни нова тема момичета!!!  bouquet

Шапчице аз към кафето слагам няколко капки масло от канела и грейпфрут(дават ги все против целулит Rolling Eyes).
Направи си го като кашица в някакъв съд който да ти е удобен ; ако ти се вижда сухо си добави или душ гел или ексфолиант за под душа. Hug

# 12
  • Мнения: 46
 Цоп и аз тук  Wink Мляното кафе го смесвам със зехтин и морска сол,ако нямам сол и захар е ок.

# 13
  • София
  • Мнения: 547
благодаря на всички за отговорите  bouquet ooooh!
зарибихте ме - отивам под душа.. Flutter

# 14
  • Мнения: 60
хайде и аз при вас  Flutter

аз днес за пореден път си правих маслената баня и да ви кажа, много добре ми се чувства лицето след тази процедура.
нямам кой знае какъв напредък, защото не я правя редовно, но....за момента ефектът е добър  Peace

сега мисля да зарибявам майка ми - да видим как ще се справя в ролята на козметичка  Mr. Green

благодарско на Lile_Pile за готината темичка   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт