Петно на дивана

  • 932
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
Такааа, преди известно време направих едно не малко петно на новият ни диван (на 1 година е,за мен е нов още). И понеже дамаската е почти бяла си личи адски много. Тъпото е, че си има цип да се свали целия калъф и да се изпере, обаче ципа се прецака. Ако напъна дунапрена ще се извади, ще си го накисна, изпера и т.н., обаче как да го облека отново? newsm78
Пръсках го с някакъв препарат точно за петна по дивани и нищо. Казах си "майната му" и спрях да се ядосвам.
Обаче сега пак взех да се ядосвам. То че аз съм за бой е ясно Embarassed, достатъчно ми е, че пробвах какво ли не и не става, направо ми иде да се гръмна, обаче как да го махна това пусто петно? Мъж ми казва, че си въобразявам и почти не се вижда, обаче мира вече не си намирам. Искам да го махна и това е. Crossing Arms
Дайте идеи как да го разкарам от там? Платът е някакъв доста обикновен, незнам какъв точно. Пробвах с Меглио и този препарат за пръскане. Други идеи? Praynig

# 1
  • Мнения: 721
ами свали, изпери, смени ципа(щом се е прецакъл) и постави.ти тия нерви дето си изхабила да умуваш и пробваш да го почистиш на место, досега да беше решила проблема със смяна на ципа и да си забравила.то и други петна ще се появят във време.

# 2
  • Мнения: 1 983
ами свали, изпери, смени ципа(щом се е прецакъл) и постави.ти тия нерви дето си изхабила да умуваш и пробваш да го почистиш на место, досега да беше решила проблема със смяна на ципа и да си забравила.то и други петна ще се появят във време.
Ципът лесно ще се смени, обаче незнам как ще напъхам обратно дунапрена? Това ми е най-големият проблем. Защото като го изпера ще се свие малко или много и ми се струва невъзможно да се сложи калъфа обратно. newsm78

# 3
  • Мнения: 721
не че е невъзможно и това да стане, но не би трябвало.нали с тази цел е направен този свалящ се калъф.все пак е дунапрен, няма начин да не успееш да го напъхаш обратно.аз бих рискувала

# 4
  • Мнения: 8 999
Първи вариант - изпираш и платът не се свива. В този случай пъхаш дунапрена все някак - щом веднъж някой го е напъхал, ще успееш и ти.
Втори вариант - изпираш и платът се свива. Поорязваш лекинко дунапрена с ножичката и - готово!
Трети вариант - изпираш и платът драстично се свива. Ушиваш си нов калъф /поръчваш го там, откъдето си купила дивана/.
Четвърти вариант - даваш калъфа на химическо чистене.

# 5
  • Мнения: 11 574
Или да извикаш фирма да го изпере на място  Peace

Общи условия

Активация на акаунт